Travanj 19, 2024, 18:40:53 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Filipe Oliveira  (Posjeta: 15588 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Filipe Oliveira
« Odgovori #75 u: Ožujak 08, 2007, 08:35:00 prijepodne »
TNX
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Filipe Oliveira
« Odgovori #76 u: Ožujak 08, 2007, 10:16:00 prijepodne »


decki offtopicarite, ali da vam se prikljucim. Ja sam upotrebljavao aquaclay još sredinom prošle godine i nisam bio sanjime previse zadovoljan. Naime prelagan je i biljke se ultra tesko ukorjenjuju u njega. Osim toga granulacija mu je i do 4mm tako da je to jos otegotna okolnost. Ja ne bih preporucio.


ZG,Vrapče

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Filipe Oliveira
« Odgovori #77 u: Ožujak 11, 2007, 12:08:00 poslijepodne »


Ja bi se vratio na početak teme, lijepo složen akvarij ali tendencija uređenja uopče je kopneni dizajn složen u vodi a ne traži se originalni podvodni svijet


Ma koliko oni bili proglašeni kao naj bolji , što i jesu, mislim da su fulali temu.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Filipe Oliveira
« Odgovori #78 u: Ožujak 11, 2007, 13:42:00 poslijepodne »


to se zove aquascaping... Mislim da se tesko moze reci da su fulali temu, taj akvarij je proglasen za best of the show.Pa bi se moglo reci da je to najjaci akvarij prosle godine u svijetu.





Vrlo tesko ces vidjeti crvene diskuse u amazoni ili gupije sa ogromnim šlajerastim repovima ili alouncare sa ludo zutim glavama..itd..itd..Malo je toga još prirodno u akvaristici...Također postoji određena disciplina ili pod disciplina koja pokusava imitirati biotopove što također jako cijenim...
ZG,Vrapče

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Filipe Oliveira
« Odgovori #79 u: Ožujak 11, 2007, 14:48:00 poslijepodne »




Ovo što je napisao Dare je zapravo točno osim dijela da su fulali temu.


Naime, i ja sam se zapitao zašto poznati aquascaperi ne imitiraju pravi podvodni svijet nego "kopiraju" slike kopnenih scena (zelene livade, stijena sa travom i slično). Jest da je to onda zapravo umjetni podvodni krajolik koji nigdje ne postoji...Ali je neobično lijep! Nisam siguran da bi originalni biotopski setup mogao po ljepoti konkurirati radovima Amana, Oliveire i ostalih umjetnika. Činjenica je samo da ovakvo drvo i zelena livada od Oliveire zapravo postoji samo na kopnu.Ali kažem ponovo, lijepo je i radije bih to imao doma nego neki polumutni biotop amazone.