Travanj 24, 2024, 16:55:08 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Visoka temperatura i biljke?  (Posjeta: 19805 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #25 u: Lipanj 09, 2010, 14:37:29 poslijepodne »
Kolika je ta cijev koja mora ići van u promjeru???

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #26 u: Lipanj 09, 2010, 14:46:18 poslijepodne »
A nisam siguran,oko 10-15cm u promjeru,to bi trebao provjeriti kad budeš gledo uređaje,e da oni ispod 1000kn nisu prave klime,to su razni ventilatori i ovlaživači zraka,a u neke se može ubaciti i led,pa kao bolje hladi,ali zapravo dodatno dodaju sparinu.To ti iz iskustva pišem,imali mi na poslu zakav uređaj sa ledom,pa nula bodova.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #27 u: Lipanj 09, 2010, 15:01:00 poslijepodne »
Neki Vavax prijenosni sam vidio po onim reklamnim letcima, bio je oko 1300-1400kn... a niš, budem pogledao po SIsku, valjda ima nešto.

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #28 u: Lipanj 09, 2010, 15:04:50 poslijepodne »
Neki Vavax prijenosni sam vidio po onim reklamnim letcima, bio je oko 1300-1400kn... a niš, budem pogledao po SIsku, valjda ima nešto.
dobro razmisli jer ovi prijenosni ne hlade ni približno dobro..
..pogotovo ako je ta izlazna cijev duža , jer se ona jako grije

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #29 u: Lipanj 09, 2010, 15:09:23 poslijepodne »
Nisu baš neka sreča te prijenosne klime.. frend je imao i nije baš bila slabe nazivne snage a znojili smo se pokraj nje..
Što se tiče temperature i biljaka,meni svakog ljeta skoči temperatura na 32'c i nikad mi nije zbog toga,(čak štoviše nikad  ljeti) uginula niti jedna riba,propala niti jedna biljka.. Ne znam,možda sam baš imao vrste kojima to ne smeta previše,nije neki recept koji nudim,nego samo moje iskustvo kroz 3 ljeta..

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #30 u: Lipanj 09, 2010, 15:17:40 poslijepodne »
Kad ti godine dođu u Isusove a težina duplo od Isusove kao i meni, onda te ta 32'c zabrinu više zbog sebe nego zbog akvarija..

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #31 u: Lipanj 09, 2010, 15:19:39 poslijepodne »
Kad ti godine dođu u Isusove a težina duplo od Isusove kao i meni, onda te ta 32'c zabrinu više zbog sebe nego zbog akvarija..

 :up: Amen for that  :up:

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #32 u: Lipanj 09, 2010, 15:25:38 poslijepodne »
Kad ti godine dođu u Isusove a težina duplo od Isusove kao i meni, onda te ta 32'c zabrinu više zbog sebe nego zbog akvarija..
Ma dok nisam na križu,dobro je!

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #33 u: Lipanj 09, 2010, 15:35:31 poslijepodne »
Prije nek ista pocnet raditi sa ventilatorima i slicno: pokusajte iskljuciti grijac iz struje.

Moj morski u potkrovlju bez klime sa svim lampama ukljucenim je trenutno na 25°C .. temperatura mu je rasla samo zato do nedavno na 29, jer sam zaboravio iskljuciti grijac, pa bez obzira sto je bio namjesten na neku malu temp - penjalo se previsoko.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #34 u: Lipanj 09, 2010, 15:35:55 poslijepodne »
Neki Vavax prijenosni ...

prijenosni osim što slabije hlade i imaju tu cjev za izlaz toplog zraka, imaju i posudu za skupljanje kondenzirane vode. to se ponekad zaboravi ispraznit i evo ti poplave

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #35 u: Lipanj 09, 2010, 15:52:35 poslijepodne »
Isključen je grijač iz struje već. A 28 mi je temperatura akvarija, to je još OK. Mislim da neće ići drastično visoko. Najviše 29.koliko mi se čini do sad. Novo mi je to sve jer nisam imao akvarij dosad prek ljeta.

A za klimu, ma nebi meni to radilo po cijele dane, samo malo da se popodne uključi kad je baš pakleno vruće ovak i malo predvečer. Inače meni u sobi nikad ne ide temperatura prek 27, klima da mi spusti na 22 i super. Ništa drastično mi ne treba, a ni ne želim da mi hladi na manje od 21 stupanj, ipak je to prevelika razlika s vanjskim svijetom. Budem još razmislio i vidio sve pa ću valjda kupit neš do 7 mjeseca.
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2010, 15:56:32 poslijepodne od lllnuclearlll »

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #36 u: Lipanj 09, 2010, 16:08:49 poslijepodne »
Ventilatore od kompa ili kak sam ja složio one stolne od dvadesetak kuna da pušu po površini vode, več par godina mi se ni za najtoplijih dana temperatura u tankovima nije popela preko 27.
Klima je zgodno ali preskupo rješenje, čemu hladiti cijelu prostoriju non stop i trošiti kilovate struje kad se zadovoljavajuče rješenje može dobiti za samo par wati?
Za more sam uzeo chiller ali ga od ljenosti još nisam spojio.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #37 u: Lipanj 09, 2010, 17:30:44 poslijepodne »
temperatura 27... ne znam, ja kad po ljetu dođem s posla doma u sobi je 27 i to je kao ugodna hladovina, ukopčam komp ili TV, i temperatura polako počne rasti do 30 ili više. Ako ću imat 200 W rasvjete klima je izgleda jedino rješenje. Onda će mi račun za struju bit duplo veći nego što je po onoj tablici koliko trošite  >:(

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #38 u: Lipanj 09, 2010, 21:13:47 poslijepodne »
temperatura 27... ne znam, ja kad po ljetu dođem s posla doma u sobi je 27 i to je kao ugodna hladovina, ukopčam komp ili TV, i temperatura polako počne rasti do 30 ili više. Ako ću imat 200 W rasvjete klima je izgleda jedino rješenje. Onda će mi račun za struju bit duplo veći nego što je po onoj tablici koliko trošite  >:(

Ma meni je akvarij u Petrinji i razlika je mala temperature u Zagrebu i ovdje... U zagrebu se beton jako zagrije, al ovdje je drukčije, ipak je nešto hladnije kad ima zelenila i nije sve u asfaltu. Nikad mi u kući nije bilo 30 stupnjeva... Meni je 24 ujutro i onda se do večeri popne na 27-28, al nije mi baš ugodno to... Inače ne volim vrućine, meni je najbolje 20-21...

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #39 u: Lipanj 10, 2010, 11:47:48 prijepodne »
Klima je zgodno ali preskupo rješenje, čemu hladiti cijelu prostoriju non stop i trošiti kilovate struje kad se zadovoljavajuče rješenje može dobiti za samo par wati?

klima šljaka radi mene, to što malo ohladi akvarij je popratna pojava   :D

negdje je pisalo da 2 ventilatora od kompa uredno rješavaju problem, jedan puše u akvarij, drugi puše van ak` se dobro sjećam
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #40 u: Lipanj 10, 2010, 12:06:05 poslijepodne »
Svakog ljeta isti show na forumu... :D

Meni je klima ravno iznad akvarija, palim je jedino kad je zbilja vruće u kući...a akvarij hladim isto po potrebi.

Obično kad idem van namjestim opciju da hladi samo idućih sat vremena te da puše prema akvariju. Kad se vratim sve riješeno...ohlađeni i stan i akvarij.  ;)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #41 u: Lipanj 10, 2010, 14:26:46 poslijepodne »
Svakog ljeta isti show na forumu... :D

Meni je klima ravno iznad akvarija, palim je jedino kad je zbilja vruće u kući...a akvarij hladim isto po potrebi.

Obično kad idem van namjestim opciju da hladi samo idućih sat vremena te da puše prema akvariju. Kad se vratim sve riješeno...ohlađeni i stan i akvarij.  ;)
da al je klima preskupa invasticija da ju kupujemo samo radi akvarija..kak je i tuiljan napisal..
dv aventilatora i riješen problem, grijač isključen iz struje i bok..drži na 27, što je prolaz

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #42 u: Lipanj 10, 2010, 14:38:50 poslijepodne »
Pa naravno cannibalčiću...neću je kupit samo zbog akvarija, nisam baš toliko loood. Nego zbog sebe ako je trebam naravno.

Svi pišu svoje iskustvo, pa tako i ja napisah kako je kod mene.  :D
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2010, 14:42:20 poslijepodne od lp »

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #43 u: Lipanj 10, 2010, 14:42:57 poslijepodne »
iskustvo kod vas klimatiziranih nije vjerodostojno  :D :D

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #44 u: Lipanj 10, 2010, 14:47:34 poslijepodne »
Kad se rodilo jedno dijete,kupili jednu klimu,kad se rodilo drugo,kupili drugu klimu,a ako bude i treće,ko zna,možda stavimo još jednu :D ?!?

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #45 u: Lipanj 10, 2010, 15:28:22 poslijepodne »
Kad se rodilo jedno dijete,kupili jednu klimu,kad se rodilo drugo,kupili drugu klimu,a ako bude i treće,ko zna,možda stavimo još jednu :D ?!?
A ja prvo dvije klime a tek onda dica.. :D

Problem sa ventilatorima je taj da ako je u prostoriji non stop 30'c može on puhat koliko želi a neće rashladit vodu ispod 30...
Tko živi u prizemlju ili ima dobru toplinsku izolaciju na kući nema tih problema ali oni koji su u potkrovlju u kamenoj kući znaju o čemu pričam.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #46 u: Lipanj 10, 2010, 16:05:29 poslijepodne »
Onda oni kanta sustavi za hlađenje dobro dođu,kod mene se temperatura digla na 26C,bila je 24,to je još uvijek super.

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #47 u: Lipanj 10, 2010, 17:07:12 poslijepodne »
Kad se rodilo jedno dijete,kupili jednu klimu,kad se rodilo drugo,kupili drugu klimu,a ako bude i treće,ko zna,možda stavimo još jednu :D ?!?
A ja prvo dvije klime a tek onda dica.. :D

Problem sa ventilatorima je taj da ako je u prostoriji non stop 30'c može on puhat koliko želi a neće rashladit vodu ispod 30...
Tko živi u prizemlju ili ima dobru toplinsku izolaciju na kući nema tih problema ali oni koji su u potkrovlju u kamenoj kući znaju o čemu pričam.
Nisi u praviu što se tiče ventilatora. Ventilatori ubrzavaju isparavanje vode mreškanjem površine i dodatnim gibanjem površinskog sloja vode. Voda se hladi isparavanjem tak da se s dobro postavljenim ventilatorom bez problema postiže temperatura vode nekoliko stupnjeva niža od okolnog prostora.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #48 u: Lipanj 10, 2010, 17:41:53 poslijepodne »
Kad se rodilo jedno dijete,kupili jednu klimu,kad se rodilo drugo,kupili drugu klimu,a ako bude i treće,ko zna,možda stavimo još jednu :D ?!?
A ja prvo dvije klime a tek onda dica.. :D

Problem sa ventilatorima je taj da ako je u prostoriji non stop 30'c može on puhat koliko želi a neće rashladit vodu ispod 30...
Tko živi u prizemlju ili ima dobru toplinsku izolaciju na kući nema tih problema ali oni koji su u potkrovlju u kamenoj kući znaju o čemu pričam.
Nisi u praviu što se tiče ventilatora. Ventilatori ubrzavaju isparavanje vode mreškanjem površine i dodatnim gibanjem površinskog sloja vode. Voda se hladi isparavanjem tak da se s dobro postavljenim ventilatorom bez problema postiže temperatura vode nekoliko stupnjeva niža od okolnog prostora.
mislim da se ventilatorom voda ne može ohladit na temperaturu nižu od one okolnog zraka, to jednostavno nema smisla..
ima li koji fizičar u kući?

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Visoka temperatura i biljke?
« Odgovori #49 u: Lipanj 10, 2010, 18:35:59 poslijepodne »
nisam fizičar ali itekako može. jednom, u tvojim krajevima bilo je +7 a voda u lokvama se smrzavala na buri. smrzo sam se ko  :-X