Travanj 16, 2024, 20:20:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ozonska filtracija  (Posjeta: 2638 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Ozonska filtracija
« u: Ožujak 27, 2017, 18:21:50 poslijepodne »
Znam da na forumu ima nekoliko strucnjaka na ovom podrucju pa me zanima konkretno prednosti i mane ozo ske filtracije u jezercima,da li se isplati ulozit u to,koje su prednosti a koje su mane?

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2017, 19:24:32 poslijepodne »
Ja sam mislio svoju nadogradit s ozonskom

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2017, 19:32:48 poslijepodne »
Meni je covjek objasnio da sprijecava razne bolesti u pondu.
I rastvara vodu u neku trecu stvar nestvaraju se alge itd itd.i kristalno cista voda.bio sam kod slovenca koji se bavi stim i njegov pond stvarno ima brutalno cistu vodu a sad koliko to traje neznam stvarno al za te pare bi trebalo radit.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2017, 20:05:29 poslijepodne »
I ja sam procitao sve najbolje a znam da nije jeftina,pa me zato i zanima da li se isplati uzet...

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2017, 21:07:50 poslijepodne »
A cuj vidit ces u srijedu pa razgovarat s covjekom koji je ima on ce ti najbolje znat objasnit prenosti i mane i na kraju ces vidit pond kako radi

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2017, 10:12:07 prijepodne »
Znam da na forumu ima nekoliko strucnjaka na ovom podrucju pa me zanima konkretno prednosti i mane ozo ske filtracije u jezercima,da li se isplati ulozit u to,koje su prednosti a koje su mane?

..nisam stručnjak, no mišljenja sam da je to prije tretman vode ozonom (O3) koji obogaćuje vodu kisikom a za benefit ima razlaganje amonijaka i uništavanje patogena, algi, virusa... iako ovo prvo radi i bio filter, mislim na razlaganje amonijaka na nitrite , nitrate... ali ozon ipak apliciraš u vodu pa bih se usudio reći da je to aktivni način "filtracije" dok je  bio filter sa UVom pasivni način fitracije..

..da ima mnogobrojne prednosti, ima... pitanje je samo jel to trebaš ili ne! ... po meni, kod zatvorenih ribnjaka, znači u kućnim prostorima to bi trebalo biti u sistemu zbog same kvalitete zraka i prostora općenito, jer ozon kao takav odklanja strane mirise ali ima i već navedenu funkciju uništavanja virusa i gljivica koje nastaju u vlažnim prostorima a koje udišemo...

.no sve navedeno je samo moje skromno mišljenje, koje nije nužno točno ;)

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2017, 11:18:22 prijepodne »
Lijepo objasnjeno,hvala!
Meni zbog ovog sto si napisao za alge i viruse zanimljivo ovaj tretman vode....
Neznam,malo cu to jos proucavat pa cu odlucit,ne vidim nikakve negativne ucinke(osim cijene)ovog sustava...

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2017, 12:10:10 poslijepodne »
...koliko sam ja čitao o tome, negativnih učinaka nema, osim cijene :) hehehe.. moraš između ostalog znati i da se generator servisira na godišnjoj bazi, ovisno o konstrukcijskim riješenjima generatora i elektronike., pa bi se tako ćelije generatora trebale mjenjati nakon određenog broja sati, što je najčešće 1 god (obzirom da ne radi konstantno već preko sonde i tajmera) ... znači još jedna dodatna stavka u cijeloj kalkulaciji... no uzmemo li u obzir moguće komplikacije koje se mogu dogoditi bez djelovanja ozona, znači možebitne bolesti, pa lijekovi za iste a sve je moglo biti spriječeno djelovanjem generatora, onda ti se sve anulira... može se reći da ti je to kao kasko za auto, uplaćuješ ga i godinama nikakve štete, no kada ga nemaš pa dođe do pi**** e onda si misliš, da sam ga bar imao! :)

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2017, 17:24:02 poslijepodne »
Jos jedan podatak koji ja nisam nasao,ovo za servisiranje.
 :up:

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #9 u: Ožujak 28, 2017, 19:42:44 poslijepodne »
Ja bi postavio malo drugačije pitanje , da li je dobro za ribe da borave u presterilnim uvjetima . Imunitet se stječe tako da se organizam bori sa virusima i bakterijama ako toga nema nema ni potrebe za imunitetom a kad stvar krene naopako onda je panika .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #10 u: Ožujak 28, 2017, 19:53:24 poslijepodne »
Ima i ta mjesta..
Sutra cu saznat cijenu pa cu vidjet da li mi je to uopce interesantno😉

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #11 u: Ožujak 29, 2017, 08:52:19 prijepodne »
...da nebi ispalo da ja nešto ovdije pametujem a "luk nit' prob'o, nit' miris'o", sve što pišem u ovoj temi je teorijske prirode (ne)znanje stečeno sa raznih sadržaja dostupnih na internetu, bez prakse onako kako sam ja shvatio i protumačio!
..pa tako za Maxovo pitanje o prevelikoj sterilnosti, koje je usput budi rečeno i po meni opravdano a za to imam i primjer iz stvarnog života.
,naime moja dijeca nisu imala izbor i baka servis, pa su već sa godinu dana krenuli u jaslice... prva i djelomično druga godina su bile po pitanju zdravlja "katastofa", tolika izloženost bakterijama, virusima, zaraznim bolestima i što ti ja znam čemu, rezultirala je čestim izbivanjima i bolovanjima.. no od tada ne sijećam se kada su zadnji puta bili kod doktora "da čoknem o drvo!" :) ...s druge pak strane njihovi vršnjaci čuvani pod "staklenim zvonom" stalno neki problemi... što opet nije pravilo!!
..što želim reći!, znači imunosnom sustavu treba "uzorak" u manjoj količini da može stvoriti obranu i prepoznati ga kada taj "uzorak" dođe sa pojačanjem u većoj količini.

..no kada gledamo na apliciranje ozona u vodu, moramo znati da se ne postiže maximalni sterilitet i imunosni sustav ribeka i dalje ima kaj za radit na tom području!.
..mi smo ozonom samo napravili preventivnu zaštitu, pa tako u takvom okolišu u ovom slučaju vodi, riba koja se i razboli, upravo radi tog uvjetno rečeno, sterilnog okružja, ne da nije bezopasna, već je puno manje potencijalno opasna glede prijenosa virusa i bakterija na druge ribe... a sve zbog nemogućnosti širenja kroz vodu, obzirom da su većinom razno razni virusi jednostanični organizmi lako ih je uništii takvim okružjem.. ali ne i istrijebiti!
..tako se sterilitet vode mjeri Redox stupnjem u mili Voltima, pa potpuno sterilna voda ima Redox stupanj 700 mV  gdje će biti uništeni svi živi organizmi, a tretirana ozonom 380 mV.
..da ne drobim previše Redox stupanj je izvedenica iz Redukcija i Oxidacija znači koliko energije treba uložiti da bi se negdje oduzelo, a na drugoj strani dodalo... u ovom slučaju je to jedna molekula kisika koja prelazi iz O2 u O3... za više info ćete morati malo proguglati ;) ..

..moj bi zaključak bio da je benefit svega veći od nekakvog možebitnog nedostatka tako barem stručnjaci kažu i uvjeravaju!
..ali stručnjaci su nas uvjeravali da "svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje" pa su stručnjaci utvrdili da jaja ni pod razno... pa su sada opet utvrdili već desetljećima prije utvrđeno, da je to jaje dobro blablabla!!..

.i sad ti budi pametan dali je sve to marketinški trik, nešto što je dobro ili nešto treće, kao što rekoh i prije, na nama je da odlučimo!

... odjavljujem se ;)
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2017, 08:56:14 prijepodne od mrljo#2 »

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #12 u: Ožujak 29, 2017, 09:01:24 prijepodne »
Mislim da je ova tema tema dobila poprilicno kvalitetne odgovore sad samo jos da dobijemo cijenu ... svaka cast Mrljo...

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #13 u: Ožujak 29, 2017, 10:26:17 prijepodne »
..Sonic, vjerujem da cijene startaju od 1000€, zavisno o zapremini ribnjaka, te o sofisticiranosti, kvaliteti i nadogradnji opreme, ...što znači jesu li mjerni instrumenti analogni ili digitalni, jesu li materijali inox, plastika ili nešto treće i jeli sistem samo kao generator, ili je nadograđen sa skimerom ili je pak kompletan sistem filtracije...
,a podrobnije ćemo znati čini se već danas kada Umažanin iziđe s informacijama iz prve ruke ;)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #14 u: Ožujak 29, 2017, 19:46:30 poslijepodne »
Mislim da se Dado zarakijao pa nema informacije iz prve ruke  :D :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #15 u: Ožujak 29, 2017, 20:48:59 poslijepodne »
Eto,upravo se vratili iz dezele...
Ovako,na grubo,sistem za 50 kubika se krece od 4500 € pa na dalje,ovisi o komponentama i kvaliteti sistema....

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #16 u: Ožujak 29, 2017, 21:25:47 poslijepodne »
bagatela :D

Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #17 u: Ožujak 29, 2017, 22:19:34 poslijepodne »
Saznali smo da ozon nikad neradi po zimi vec samo po ljeti ili kad je voda preko 15 stupnjeva

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #18 u: Ožujak 29, 2017, 22:25:43 poslijepodne »
Evo sta mi je kolega Ferlin napravio od auta...😂😂
Neka kolege dodaju jos slika...


Offline Ferlin93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Lokacija: Istra
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #19 u: Ožujak 29, 2017, 22:29:39 poslijepodne »
Hahahhahahhaa a moras malo i u ribice ulozit.;-)

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Ozonska filtracija
« Odgovori #20 u: Ožujak 30, 2017, 12:46:48 poslijepodne »
Eto,upravo se vratili iz dezele...
Ovako,na grubo,sistem za 50 kubika se krece od 4500 € pa na dalje,ovisi o komponentama i kvaliteti sistema....

,..čeprav vem, da ta sistem ni po ceni...zelo neprijetno presenečenje, cena je res huda!! ..a mogoče je v ceni in novi Renault Clio!!. hehehe ;)