Ožujak 28, 2024, 10:07:32 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Koi farma  (Posjeta: 13045 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #50 u: Veljača 26, 2017, 15:42:29 poslijepodne »
Nadam se da ću uloviti vremena da dođem do tebe Tblake  :up:

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #51 u: Veljača 26, 2017, 15:48:02 poslijepodne »
Nadam se da ću uloviti vremena da dođem do tebe Tblake  :up:

Bit će mi drago vidjet tebe ali i druge kolege.
Nego, i ja sam šmrkavac koji planira grijati bazene. :)
Jesi li na kraju grijao ili ne? Ako jesi kakvim grijačima.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #52 u: Veljača 26, 2017, 16:08:39 poslijepodne »
To je namjera za drugu zimu , ova je za moje ribeke za sada uspješno prošla .
http://www.koi-eps.com/teichtechnik/heizer/eco-teichheizer-2-kw.html

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #53 u: Veljača 26, 2017, 16:10:04 poslijepodne »
To bi bilo više lagano dogrijavanje vode na nekih 5-6 stupnjeva , ne bi grijao vodu da ih moram hraniti i preko zime .

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Koi farma
« Odgovori #54 u: Veljača 27, 2017, 10:37:14 prijepodne »
Zahvaljujuci TBlake-u napokon je i kod nas dostupna riba visoke kvalitete. Riba sa porijeklom i cije cijelo porodicno stablo se zna sve do poslje WW2. Znam o cemu pricam, prerovao sam cijelu Eu u potrazi za kvalitenim koicima. I vrhunsku kvalitetu do sada se je moglo pronaci samo u Engleskoj. Nesto i u Njemackoj ali ne taj nivo kao kod Engleza. Kako idete prema istoku tako su ribe sve slabije kvalitete Engleska,Njemacka,Austrija,_Italija, Solvenija, Hrvatska, BiH i Srbija ... neka se nitko ne pronadje uvrjedjen ali to je cinjenica.

malo mi je ovo nekako preuveličano (ali mislim samo na ovaj dio koji citiram inače tema je super) kao da do sad nije bila dostupna riba visoke kvalitete.. čovjek kad pročita rekao bi otkrili ljudi nez ni ja šta i gle napokon nekim čudom po prvi puta imate priliku doći do vrhunskih primjerka , ranije niko nije mogao uzeti kvalitetnu ribu  , nisu postojali dobavljaci u Eu ,nisu postojale farme  i web stranice preko kojih se stupi u kontakt sa dobavljacima u EU ..znači bili smo u zabludi cijelo vrijeme ,dobavljači od kojih su neki članovi uzimali japance su nula odma ih prekriži kakvi oni i njihove ribe  :D 

Od osoba koje tako tvrde da su prerovile sve i znaju sve te informacije ne očekujem uopšte ovakvo pitanje za najvecu  Koi farmu u Eu
Kolika je povrsina farme?
Tomislav

ribe jesu kvalitetne i sve to ali ko je htjeo stvarno kavlitetne ribe mogao ih je kupiti i ranije , to što su one skupe to je druga prica ali da su bile dostupne bile su  ;) opet ponavljam tema je super  :up: samo malo smanjite "ribu" izginuše sva djeca  :D .. 


no hard feelings

A gle Melek po tvojim postovima vidim da si ti dovoljno iskusan pa prepoznas kad je karas, kad je koi a kad je hibrid tako da vjerujem da onda i znas ocijeniti koj je koi vrhunske kvalitete kad ga vidis i bas ti bude lijep, sarene boje... Pokusao si nabaviti kvalitetnu ribu mozda? Nisi. Pokusaj pa se onda javi i podjeli to sa nama ovdje. Napravi nam uslugu da bude jos veci izbor kvalitetnih koica ovdje.  ;)
Ako tebi nije problem valjati ljudima u svojoj okolici ono sto se tebi tamo omrijesti pod ne znam kako kvalitenu ribu (namjerno necu napisati Koi) onda valjaj i dalje ... meni osobno to izgleda kao da nekom prodas auto sa skidanim kilometrima. Isti k ...
Tvoje ribe ne zelim ni komentirati. Nisam nikome do sada komentirao kvalitetu ribe pa tako cu i sada svoje misljenje zadrzati za sebe. Ako me netko pita za misljenje o ribi, dali da je uzme ili ne, kako mi izgleda itd. ... u tom slucaju otvoreno kazem sto mislim.
Ovdje ima puno dobrih i postenih ljudi ali su kratki sa znanjem i zao mi je sto netko dobro debelo iskoristava njihovu zaljubljenost u ovaj hobi. E tome treba stati na kraj. Edukacija, klub.
Trebamo se svi educirati... naravno svi koji zele... jel znanje je moc i dici se na jedan visi nivo od ovog trenutnog na kojem jesmo.
Kad god mi je netko posalo pp sa upitom bilo o flitaraciji ili o necem drugom od mene je uvijek dobio konkretan odgovor i potrkrijepljen sa izvorom informacije.
Sta mislis zasto se ja ovdje na forumu pojavim i napisem komentar svaki treci mjesec u godini?? Zato sto sve sve teme vrte u krug. Samo je autor novi. Uvijek jedna te ista pitanja  "nitratni krug i nema brkove dali je to koi??" U pocetku sam sa voljom i pun elana odgovarao i komentirao a nakon nekog vremena ti to jednostavno dopi :-X i onda ti se jos usput pojavi neka pametna glava koja te pocne prozivati, pa si pomislis "pa sta to meni treba"
Prosle godine smo uzimali veliku kolicinu hrane pa se je ta hrana i ponudila ovdje clanovima. U konacnici je cijena bila skoro pa ista kao i na shopu sa kojeg se je hrana uzimala. S tim da je na onu cijenu tamo jos isao i trosak shipinga sto je u konacnici ispadalo preskupo za nekog da si uzima sam pojedinacno a u ovom slucaju je shiping bio povoljniji i nije se trebala uzeti cijela vreca od 15 kg nego se je moglo razvagati i na taj nacin su se smanjili troskovi. I ja sam svoje slobodno vrijeme trosio na vaganje, prepakiravnje i slanje te hrane ljudima. Zasto sam to napravio tako? Samo iz jednog razloga sto ja svoje koice ne zelim hraniti sa hranom za tov konzumnog sarana ili sa hranom za macke! To nije to. I ako netko razmislja isto tako ja cu mu drage volje pomoci ako mogu. Takva prehrana je glavni razlog zasto vecina riba ima objesene trbuhe ,dolazi do deformacija tijela i ribe se lakse razboljevaju. Ista stvar bi se desila i nama kad bi se hranili samo u Mc Donaldsu.
A sto se tice mog znanja i pitanja o povrsini farme: pitanje je bilo vise retoricko radi aktivnosti teme nego sto me je odgovor stvarno zanimao. I sta mislis ako ne znam kolika je povrsina neke farme da zato manje znam? Da si malo pazljivije procitao moj post i obratio paznju na linkove koje sam stavio u njega shvatio bi da ja za tu farmu znam vec duze vrijeme a ne od jucer. A i kad god mi je potrebna kakva informacija slobodno mogu kontaktirati autora i vlasnika stranice na kojoj se clanci nalaze.
Ako mozda ti imas volju i zelju ici u Japan na Isa-inu farmu samo reci. Mogu osobno kontaktirati Mitsunoria Isu i prosljediti ti kako, sta i koliko prica kosta...
U mom potpisu dolje vidis link "Nishikogoi mondo" rijec je o knjizi koju su na moju adresu poslali iz Japana iz njihove nacionalne udruge za promociju koi-a (INPC). Nisam ja niti narucio niti kupio tu knjigu. Dobio sam je kao poklon od njih. Zasto? Vjerovatno su otvorili telefonski imenik Hrvatske bas na mom imenu...

U vecini slucajeva djeca poginu kad izlete bezveze i naglo  ;)

no hard feelings  :) :up:

Tomislav

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Koi farma
« Odgovori #55 u: Veljača 27, 2017, 12:57:12 poslijepodne »
ja nisam uletio ovdje i govorio koliko imam iskustva  ;)   niti podcjenjujem druge osobe kao što si ti uradio svojim postom kad si napisao da je   " napokon  i kod nas dostupna riba visoke kvalitete"   ovim si rekao da je do sad bio dostupan samo niži kvalitet škart i sl.. što nije istina znači time si smanjio vrijednost nekoga tamo ko može nabaviti možda i bolju ribu , samo mu trebaš zatražiti

 moje ribe su iz petshopa  znam da ne vrijede , ja nisam rekao da ja imam bolje ribe od tih koje ste vi našli  uopšte nije o tome riječ  niti me briga kako vi naručujete hranu i ostale stvari koje si nabrojao..

a da sam potrazio bolje ribe jesam  prvo gdje sam pogledao je kod onog slovenca sto dila japance primjetio sam da ima bezveze riba pa sam odustao od ideje da kupujem kod njega .. posjetio sam neke web stranice od farmi u japanu i javio im  se pitao koja je procedura da se direktno od njih naruci i nisam ocekivao da ce mi iko odgovoriti  ali ljudi su odgovorili veoma brzo  tražili su moju lokaciju  i predlozili  mi da me povežu sa meni najbližim dilerom preko kojeg mogu poslati sta god ja želim i kad sam pitao ko je ta osoba meni najbliža  rekli su da je u Sloveniji , već ga svi znate ..   znači taj čovjek u sloveniji prodje ono što najbolje ide  zato su takvi japanci kod njega  nema potrebe da naruči  ribe koje neće moći ovdje prodati .. ali ako želiš nešto kvalitetinje  jednostavno trebaš tražiti ..  šta to znači ?  riba je dostupna i bila je dostupna i bit će dok god imaš lovu  :) 

ovo sto Tblake radi je super  i nemam nista protiv jedne rijeci koju je on ovdje napisao ali to tvoje  podcjenjivanje drugih to mi je skroz bezveze :D  kad bi ti pokazao kakvih ja poruka dobijem za taj text koji sam ti napisao iznenadio bi se ali ljudi nece da se zamjere tebi sutra ćete  možda opet raditi zajednicke narudzbe ;)   u svakom slucaju sve pohvale za ovog gospodina koji je dao lovu i vrijeme da nabavi ribu ,  nije mi jasno kad vec znas tako dugo sve te ljude i farme i imas kontakte kako to da do sad nisi nabavio kvalitetnije ribe :D u jednom tekstu pises da su tek sad dostupne  u drugom pises da vec znas kolko sta kosta i koja je procedura ..znaci bile su i ranije dostupne ??? 

samo mi taj dio bezveze  " napokon je i kod nas dostupna riba visoke kvalitete" 

Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Koi farma
« Odgovori #56 u: Veljača 27, 2017, 13:40:19 poslijepodne »
Molio bih cijenjene kolega ako imaju kakvu informaciju ili ideju gdje nabaviti ili kako napraviti tankove da mi se jave i savjetuju.

U vezi ovoga ti moram provjeriti, prije 3 godine bilia su 2 tanka otprilike 2x4 visine oko 1 metra, bijeli plastični sa ispustom na dnu i trebalo ih se riješiti, samo tovari i vozi. (ispravni i kvalitetni u Zagrebu)  Moram prvo provjeriti što je stim. Ja sam im našao sto namjena al nisam imao kud s tim. Ukoliko ti odgovaraju dimenzije ?

Drago mi je da si podjelio svoja mišljenja i znanja o koićima, te da si netko može priuštiti tako nešto. Ja sam i ribolovac a bez riba nemogu.
Moram priznat da sam gledao i proučavao koiće u ovim bližim zemljama i da su bili nenormalnih cijena za tu kvalitetu.
Pogotovo ovi što su se mogli nabaviti u HR preko nekih dućana (di ih sad ne imenujem) Riba od nekih max 50 e bi me izašla od 450-600 e. A ono što je bilo ok je bilo daleko i puno skuplje tako da se nisam odlučio za tu opciju. Htio sam 3-4 ribe da su mi po guštu al da su uginule neznam kako bih reagirao. Nažalost nemam dovoljno vremena iako bih mogao 24 sata biti s ribama.

Žao mi je što si imao gubitaka s koićima, al mi je malo lakše zbog mojih gubitaka s koićima koji nisu bili baš nekakve kvalitete. Ubaciš 2 ribe koje nakon dva do tri mjeseca obole (već su bile bolesne) i zaraze još 20 riba a ti si na terenu i nemoguće je da se posvetiš liječenju. I onda ispočetka, tako naučiš po načinu plivanja koja je riba potencijalno bolesna i odmah je izbaciš van prije nego uspije doći do komplikacija i epidemije..

Uglavnom hvala što si sve ovo podjelio s nama, samo naprijed s koićima.  :up: :up: :up: :up: :up:

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Koi farma
« Odgovori #57 u: Veljača 27, 2017, 13:58:58 poslijepodne »
Taj covjek u Sloveniji uzima ribu od EPS-a i dila je u Sloveniji a ne ovdje u Hrvatskoj. Ako ti mozes i zelis platiti xy$ da bi nesto dobio onda je najmanje bitna stvar u kojem dijelu svijeta se nalazis. Nadji mi shop u Hr koji prodaje kvalitetne koice??
Drago mi je sto te ljudi podrzavaju i šalju ti poruke podrske to je samo pozitivno :up: ali nije mi jasno zasto se boje izreci svoje misljenje na glas ako se ne slazu sa necim. Samnom ili bilo kim drugim. Ne grizem i nisam zlopamtilo. Sloboda misljenja je naprotiv vrlo pozeljna.  :up: Po tvom komentaru ispada da su ti ljudi koji ti salju poruke dvolicni!?  -? "A mozda cemo ga jos trebati pa mu se necemo zamijerati."
Odlicno  :klap:
Gle Melek nema smisla ovdje vise raspravljati o tome. Krivo mjesto i vrijeme. Samo spamamo covjeku temu bez veze.  :up:

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Koi farma
« Odgovori #58 u: Veljača 27, 2017, 14:11:46 poslijepodne »
Taj covjek u Sloveniji uzima ribu od EPS-a i dila je u Sloveniji a ne ovdje u Hrvatskoj. Ako ti mozes i zelis platiti xy$ da bi nesto dobio onda je najmanje bitna stvar u kojem dijelu svijeta se nalazis. Nadji mi shop u Hr koji prodaje kvalitetne koice??
Drago mi je sto te ljudi podrzavaju i šalju ti poruke podrske to je samo pozitivno :up: ali nije mi jasno zasto se boje izreci svoje misljenje na glas ako se ne slazu sa necim. Samnom ili bilo kim drugim. Ne grizem i nisam zlopamtilo. Sloboda misljenja je naprotiv vrlo pozeljna.  :up: Po tvom komentaru ispada da su ti ljudi koji ti salju poruke dvolicni!?  -? "A mozda cemo ga jos trebati pa mu se necemo zamijerati."
Odlicno  :klap:
Gle Melek nema smisla ovdje vise raspravljati o tome. Krivo mjesto i vrijeme. Samo spamamo covjeku temu bez veze.  :up:

forum je da se pise a ja nemam nikakve koristi od tebe u smislu da ces mi sutra trebati za nešto pa je meni lakse  iznjeti misljenje koje se protivi tvom ili bilo cijem .. nemam nista protiv tebe samo eto mislim da ako je par ljudi iz Hr kupilo znaci da im je dostupna .. 
 sto se mene tice mozete ukloniti sve sto sam napisao i ocistiti temu jer smo je sjebali da valja  -?
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #59 u: Veljača 28, 2017, 19:25:41 poslijepodne »

Pozdrav Mrki13, nismo dugo bili u kontaktu.

Ove dimenzije za tankove koje spominješ mi odgovaraju, mogu se prilagoditi. Ako su već otišli, možeš li mi molim te nekako provjeriti tko je bio proizvođač.

Sveukupno planiram imati oko 80m3 vode u bazenima različitih veličina za ribe različitih vrsta i veličina.
I ovi bazeni od 1 metar dubine mogu poslužiti za manje ribice. Hvala na javljanju.

Po pitanju cijena i kvalitete ribe .....

Kupio sam hrpu ribica od 10-12 cm u cjenovnom rangu  3,5 - 5,0€ .....Ali i nekoliko posebnih ribica od 20 cm po 500€ ...
Iz ove prve grupe ću si odabrati možda 5, možda 50. Ostale ću ponuditi prijateljima po istoj nabavnoj cijeni.
Ove druge su naravno - samo za mene  :D :D :D

No ono što se meni nikako ne čini u redu je činjenica da se ribe standard kvalitete kojima je nabavna cijena 2€ prodaju po 10-12€. Ili one od 5€ idu za 25€. No to ipak prolazi.
Razlog tome je taj što uzgoj i čuvanje KOIa još uvijek nije rasprostranjen na našim područjima i da ljudi JAAAKO MALO znaju o njima a to je plodno tlo za koje kakve mutikaše.
Naravno, mislim i da je ponuda kvalitetne ribe manja nego potražnja pa je i to jedan razlog. Pa ipak, nije samo tako jednostavno dovesti ribe iz Japana.
Pred dvije godine sam planirao otvoriti tvrtku za ciljem direktnog uvoza ... dobro sam proučio sve aspekte takvog poslovanja, informirao se - i odustao.




Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Koi farma
« Odgovori #60 u: Veljača 28, 2017, 20:00:18 poslijepodne »
Pred dvije godine sam planirao otvoriti tvrtku za ciljem direktnog uvoza ... dobro sam proučio sve aspekte takvog poslovanja, informirao se - i odustao.

Haha...,znam o cemu pricas,ja sam prosle godine probao i  nakon neznam koliko ministarstava koje sam kontaktirao(za neka nisam ni znao da postoje),naravno,odustao sam.

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Koi farma
« Odgovori #61 u: Ožujak 01, 2017, 03:22:40 prijepodne »
Ovo za cijenu ribica ono bas me iznenadilo, narocito sto kod nas (barem kod mene u Osijeku) prodaju zlate po 20-25kn, a koi ne da ga nemozes viditi nego i kada ga vidis, dođe ti da pobjegnes, sto zbog izgleda sto zbog cijene...

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #62 u: Ožujak 01, 2017, 06:42:50 prijepodne »
Ovo za cijenu ribica ono bas me iznenadilo, narocito sto kod nas (barem kod mene u Osijeku) prodaju zlate po 20-25kn, a koi ne da ga nemozes viditi nego i kada ga vidis, dođe ti da pobjegnes, sto zbog izgleda sto zbog cijene...

Jednostavno, zakon ponude i potražnje....kad nema kvalitetnijih ribica i ako su tražene, onda se svakakav škart može prodavati i skuplje.
Nekima to dobro dođe, nama koji smo ljubitelji ....baš i ne.
Na to je kolega TomislavKt mislio ( ali se nezgodno izrazio ) kad je rekao da će sada i kod nas u Hr biti kvalitetnih riba po povoljnoj cijeni jer
ću ja se  potruditi pomoći i omogućiti i drugima kolegama nabavku kvalitetnih riba. :zagrljaj:

Vezano upravo uz to, možete se registrirati i sudjelovati na aukciji koja traje od subote do subote, svaki tjedan nove ribice.
Početna cijena im je 50€ ali upravo radi konkuriranja Japancima i populariziranja vlastite farme, gosp. Aben stavlja ribe koje nikako nisu vrijednosti
ispod 250 € ali poneke ( varijeteti kojih ima puno ili nisu još popularni ) mogu prelaziti i 1000 € vrijednosti.
Meni su neke, gotovo sigurne kupnje prošli tjedan izmigoljile  :'( ali sam uspio uhvatiti i neke koje mi se sviđaju. Malo je nezgodno ( za mene) što je stranica samo na
Nizozemski i Njemačkom.

Više o svemu i tjednoj ponudi pogledajte na http://www.yoshikigoi-auctions.com/index.php/winkel/
Trenutno bidam za ribice 100, 103, 105 ... može se pogledati tko je dao kakvu ponudu, čija je najviša.

Predlažem da ako idete na aukciju budete npr. pod istim nadimkom kao i na forumu da ne nabijamo jedni drugima cijene  :D :D
I bez brige, ako ne kupite jedan tjedan, kupit ćete možda drugi .... ima riba ..... 12 miliona  :D :D :D


Nego, erorr, brate mili, pa što ne spavaš ??? U koliko sati si ti to na forumu  :D



Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #63 u: Ožujak 01, 2017, 07:12:34 prijepodne »
E da .... evo jedna moja "Djurina kućna čarolija"
Aerator-turbina za ribnjak. Možda još nekome bude zanimljivo jer je jeftina i vrlo jednostavna za napraviti.
Sad radi bez difuzora a sa njim bi mjehurići bili daleko manji a njihova površina veća ...


Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Koi farma
« Odgovori #64 u: Ožujak 01, 2017, 07:17:16 prijepodne »
Hehe jesi složio, super !!!

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: Koi farma
« Odgovori #65 u: Ožujak 01, 2017, 08:42:31 prijepodne »
,eee jebiga sve mogu nabavit, jedino držači za platformu su mi nepoznanica, vidi se da je "hi tech" ! hehehe nego vidim ja gled'o si ženu dok blenda pa ti pala ideja za malo veći blender ;) .. kakva zaštita oko lopatica nebi bila od štete, jedino ak' buš radil frape od par soma ojra, onda nemam zamjerki!! :D

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Koi farma
« Odgovori #66 u: Ožujak 01, 2017, 10:15:13 prijepodne »
Ja sam mislio da ce ti opast sve u vodu dok si zonglirao sa mobitelom

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Koi farma
« Odgovori #67 u: Ožujak 01, 2017, 11:11:20 prijepodne »
Ovo za cijenu ribica ono bas me iznenadilo, narocito sto kod nas (barem kod mene u Osijeku) prodaju zlate po 20-25kn, a koi ne da ga nemozes viditi nego i kada ga vidis, dođe ti da pobjegnes, sto zbog izgleda sto zbog cijene...

Jednostavno, zakon ponude i potražnje....kad nema kvalitetnijih ribica i ako su tražene, onda se svakakav škart može prodavati i skuplje.
Nekima to dobro dođe, nama koji smo ljubitelji ....baš i ne.
Na to je kolega TomislavKt mislio ( ali se nezgodno izrazio ) kad je rekao da će sada i kod nas u Hr biti kvalitetnih riba po povoljnoj cijeni jer
ću ja se  potruditi pomoći i omogućiti i drugima kolegama nabavku kvalitetnih riba. :zagrljaj:

Vezano upravo uz to, možete se registrirati i sudjelovati na aukciji koja traje od subote do subote, svaki tjedan nove ribice.
Početna cijena im je 50€ ali upravo radi konkuriranja Japancima i populariziranja vlastite farme, gosp. Aben stavlja ribe koje nikako nisu vrijednosti
ispod 250 € ali poneke ( varijeteti kojih ima puno ili nisu još popularni ) mogu prelaziti i 1000 € vrijednosti.
Meni su neke, gotovo sigurne kupnje prošli tjedan izmigoljile  :'( ali sam uspio uhvatiti i neke koje mi se sviđaju. Malo je nezgodno ( za mene) što je stranica samo na
Nizozemski i Njemačkom.

Više o svemu i tjednoj ponudi pogledajte na http://www.yoshikigoi-auctions.com/index.php/winkel/
Trenutno bidam za ribice 100, 103, 105 ... može se pogledati tko je dao kakvu ponudu, čija je najviša.

Predlažem da ako idete na aukciju budete npr. pod istim nadimkom kao i na forumu da ne nabijamo jedni drugima cijene  :D :D
I bez brige, ako ne kupite jedan tjedan, kupit ćete možda drugi .... ima riba ..... 12 miliona  :D :D :D


Nego, erorr, brate mili, pa što ne spavaš ??? U koliko sati si ti to na forumu  :D



Hvala ti za link... :zagrljaj:
Imam jedno pitanje,mozda je i glupo,neznam...Ako bidam i osvojim ribu,kako do nje?da li postoji neki rok za preuzimanje ili ne?

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Koi farma
« Odgovori #68 u: Ožujak 01, 2017, 16:24:59 poslijepodne »
Ove dimenzije za tankove koje spominješ mi odgovaraju, mogu se prilagoditi. Ako su već otišli, možeš li mi molim te nekako provjeriti tko je bio proizvođač.

Vrijedilo je pokušati, maloprije sam dobio odgovor da su proslijeđene jednoj firmi za proizvodnju predgotovljenih elemenata.
Inače su to posude za probne kocke betona koje su bile u jednom starom laboratoriju te su nuđene samo da se odvezu, a ja nisam naprosto imao kud s njima iako sam znao da negdje mogu zatrebati.
Proizvođača nisam uspio doznat iako mislim da su izrađene u Diokiju jer su oni jedini to mogli proizvesti u to doba. Ja sam kod njih (na Žitnjaku) kupio škaf za meso i bili su jeftiniji od bilo kojeg sličnog proizvoda koji se mogao naći u trgovinama a neusporedivo kvalitetniji.


Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #69 u: Ožujak 01, 2017, 18:47:38 poslijepodne »

[/quote]
Hvala ti za link... :zagrljaj:
Imam jedno pitanje,mozda je i glupo,neznam...Ako bidam i osvojim ribu,kako do nje?da li postoji neki rok za preuzimanje ili ne?
[/quote]

Ja sam se dogovorio da ću po svoje ribe ići sredinom 4. mjeseca kao i po ove koje kupim na licitaciji. Oni će ih odvojiti i pričuvati.
Tako da ih možemo pokupiti zajedno.

No treba im poslati upit pa se informirati za druge načine dostave.
Mene nisu interesirali ali vjerujem da ih ima.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #70 u: Ožujak 01, 2017, 18:54:18 poslijepodne »
Ova aukcija za koiće je jako zanimljiva , ajde ako je netko doma sa njemačkim (ili nizozemskim) neka ispita uvjete preuzimanja . Sumnjam da šalju u naše "selo" .

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #71 u: Ožujak 01, 2017, 19:03:09 poslijepodne »
Moram priznati da si se napiknuo na tri najljepša primjerka na aukciji  :up:

Offline tblake

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Dob: 50 Lokacija: Lipovljani
Odg: Koi farma
« Odgovori #72 u: Ožujak 01, 2017, 19:18:01 poslijepodne »
Moram priznati da si se napiknuo na tri najljepša primjerka na aukciji  :up:


Soko okolovo. A šta kažete na odnos cijena/kvaliteta?
Vrijede li te ribice te novčiće ili ne ? :) :) :)

Ja sam znao i lošije kupiti po nekoliko puta većoj cijeni

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koi farma
« Odgovori #73 u: Ožujak 01, 2017, 20:45:09 poslijepodne »
105 - showa je jako lijepa riba i sviđa mi se uzorak na njoj i dao bi te pare za nju  :up:
103 - Doitsu Goromo ako se one crne točkice ne povećaju sa vremenom (a to ne znam) može proći i pod kohaku i u tom slučaju je prekrasna riba  :up:
100 - Kikokuryu vrijedi te pare
To je moje mišljenje kao čiste neznalice oko kvalitete koića ali mi se te tri ribe sviđaju .

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Koi farma
« Odgovori #74 u: Ožujak 01, 2017, 20:53:43 poslijepodne »
Evo ovako da odgovorim nisam htio citirati da ne zauzmem puno prostora, ali mislim da je u pitanju nesta drugo, a ne ponuda i potraznja, jer da nemogu nabaviti ribe sumljam, vec oni gledaju vise na neznanje kupaca, i da sto vise zarade ajmo reci, jer jednom prilikom sam isao legici uzeti akvari, neki osmerokut i 2 zlate i napravio se malo glup,ono neznam ja nista, i lik mi probao prodati grijac, pumpu filter.. ono hrpu gluposti za 2 zlatne od 3-4cm i akvarij neznam 15 litara.... 

Isto tako i radi hrane ono, kazem vece pakiranje imam vanjsko jezero, i lik od one manje kutijice s hranom, da mi vecu od 300ml mislim i kaze evo i ja ga pitam to mjerica ili? Prije bi rekao da se dosta toga radi namjerno, nego radi drugih stvari, bar kod mene.....

A sto se tice nocne smjene, a sta reci godine.....

A sto se tice riba, ufffffffffffffff, necu ni pomisliti koliko bi kod nas tu naplatili ih, ono sto se kaze bagatela, samo nemam ja jezero bas za takve primjerke, ono mogao bi staviti 5 komada i to je to, a volim da mi prave ribe vise jato, nego tako da bude par mrcina....
Ali 100 i 107 i 170 mislim da je su mi odlicne, samo da su manje, hahahahhaaa, a i ona zadnja rudolf je fora crna s crvenim nosom, samo sto vidim da je cijena vec......
« Zadnja izmjena: Ožujak 01, 2017, 20:57:52 poslijepodne od erorr »