Ožujak 28, 2024, 13:53:28 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: herpetolog  (Posjeta: 3481 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
herpetolog
« u: Veljača 18, 2012, 21:27:11 poslijepodne »
evo to mi je životni san i dali mogu postat herpetolog moram prvo bit biolog pa onda jedna grana je herpetolog?
i ima li posebna grana samo za bezkralježnjake ako ima kako se zove?

ovo zvuci malo glupo ali mogu se nosit s tim!  :)
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: herpetolog
« Odgovori #1 u: Veljača 24, 2012, 17:45:17 poslijepodne »
Bok, evo da ja podijelim s tobom ono kaj znam kako je sad na Biološkom odsjeku PMF-a u Zagrebu...što ne znači da bude tako dok dođe vrijeme da se ti upisuješ na faks jer se te stvari mijenjaju. 

Znači kad se upisuješ na biologiju biraš jedan od 4 smjera: biologija, znanost o okolišu, molekularna biologija ili profesor biologije i kemije. Svi osim zadnjeg smjera su prediplomski studiji, znači traju 3 godine i nakon 3. godine opet biraš koji smjer ćeš upisati.

Znači, ako se želiš baviti životinjama, nekav logični izbor bi bila čista biologija. Na prve 3 godine slušaš dosta općih predmeta, npr. opća zoologija, botanika, mikrobiologija, razne kemije itd. Na 4. godini biraš opet biraš smjer i modul, znači tebe zanimaju životinje pa bi to bila eksperimentalna biologija, modul zoologija. Ti svi smjerovi imoduli su najbolje prikazani u ovoj tablici koju sam stavio.

Ne postoji diploma na kojoj će pisati dipl. herpetolog. Koliko vidim iz reda predavanja, nema ni kolegija koji se zove baš "herpetologija". Vjerojatno se gmazovi i vodozemci obrađuju unuta kolegija "Kralješnjaci" i slično. Koliko je meni poznato, na faksu je najveći stručnjak za zmije prof. Tadić, on isto drži razne kolegije, neke obavezne na smjeru biologije i razne izborne.

Naravno, nečim kaj te zanima se možeš baviti i izvan nastave, znači pokažeš zanimanje za nešto kod nekog profesora, pitaš možeš li se uključiti u nešto na njihovom zavodu i tak, većina njih je dosta pristupačna i drago im je kad je netko zainteresiran. 

Isto, super je kaj na biologiji postoji udruga studenata BIUS. U nju se može uključiti bilo koji student biološkog odsjeka (bez obzira na smjer) i to u jednu ili više sekcija. Postoji dosta sekcija, ne znam ni sam koliko, no ugl. postoji i herpetološka sekcija. Sekcije se manje-više redovito sastaju, rade se neka predavanja, projekti i manji tereni tijekom godine, a jednom godišnje BIUS ima veliki višednevni teren na koji idu sve sekcije. Znači BIUS je isto jako dobar način da se izvan nastave baviš nečim kaj te zanima. :)

Evo, to je ukratko to, barem ono kaj ja znam. Pitaj ako te kaj još zanima. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline phasid man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 669
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Baculum Extradentatum --> Chromatopelma cyanopubes
Odg: herpetolog
« Odgovori #2 u: Veljača 24, 2012, 19:14:27 poslijepodne »
puno hvala!  :)

znaci onda je zoologija podjeljena na kračježnike i bezkralježnike ... a sad vidjet cu sto ce biti u buducnosti  :) neznam za to zbog upisa ... a jos cu proguglat  :up:

hvala!
Baculum Extradentatum x20
Chromatopelma Cyanopubescens x1
Eliptorhina Javanica x2

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: herpetolog
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2012, 16:17:30 poslijepodne »
Vidim da je na ovogodišnjoj noći biologije herpetologija jedna od tema - samo što je ne otvara u raspored aktivnosti. No u svakom slučaju mislim da ćeš moći vidjeti zmije i žabe u teglama a i tipove sa PMFa koje možeš pitati što te zanima.

http://nocbiologije.biol.pmf.unizg.hr/index.php/popis-radionica