Ožujak 28, 2024, 09:50:51 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Suha daphnia??  (Posjeta: 1516 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elvis123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Čakovec (Ivanovec)
Suha daphnia??
« u: Listopad 21, 2014, 13:54:46 poslijepodne »
pozdrav svima, u želji da ribicama malo promjenim ishranu (dosad sam ih hranio samo sa Tetra listićima i TetraTabiMin tabletama za ribe dna), kupio sam suhu daphniu od vitakrafta.Međutim, moje ribice baš nisu zainteresirane za istu.Dakle, probao sam im dati malu količinu te suhe daphnie i tu i tamo je koja malo probala i odustala, pa mi se desilo da mi ostatak daphnie pluta po površini.od ribica imam platije, pristele, plave neonke,ajmonera,sijam.algojeda te ribe dna, aniscistruse,kulije,i dosta kozica.Da li im treba vremena da se priviknu na drugu vrstu hrane ili ta suha daphnia nije bas najbolje rješenje za ishranu (jasno mi je da bi ziva bila bolja ali ova suha se činila prakticnim rjesenjem)?

Offline rovkil

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Suha daphnia??
« Odgovori #1 u: Listopad 21, 2014, 14:01:56 poslijepodne »
Ni meni daphniu nisu htjele jesti. Možda živu rado hoće ali ovu suhu ko da sam im govno dao da jedu.
S ostalom suhom hranom nemam problema.

Offline elvis123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Čakovec (Ivanovec)
Odg: Suha daphnia??
« Odgovori #2 u: Listopad 21, 2014, 14:08:55 poslijepodne »
Da,interesantno..inače probao sam dati i zlatnim ribicama vani u jezercu i one su ih s guštom pojele, tak da ako nist drugo budem zlatne nahranil s daphniom  :)

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Suha daphnia??
« Odgovori #3 u: Listopad 21, 2014, 15:59:03 poslijepodne »
Da daphnie su vrsta žive hrane namijenjene za ribe iz porodice pisciovara,tako da male terice ,algojedi  ;) ih zasigurno neće jesti,ali da ste ih ponudili J..američkim i Azijskim ciklidima,kao i zlatnim ribama onda bi to imalo smisla,kao što je kolega i probajući došao do rezultata.

Dakle moramo znati koja riba što jede...

No inače je pravilo da se svaka prirodna dehidrirana hrana namoči cca, 20-ak minuta u vodi,kako bi lakše potonula i sa svojim (kao svi kukci) tvrdim skeletom ne bi iritirala sluznicu ribe,jer dok je živa je i mekana,kad je suha puna je zraka i tvrda i bježi ribi iz usta i ova odustaje :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica