Travanj 23, 2024, 11:14:39 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoc oko nabave 150-200L akvarija  (Posjeta: 1246 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« u: Travanj 07, 2017, 19:04:23 poslijepodne »
Pozz, nakon dva akvarija od 40L htio bi preci na neki veci od 150-200L. Vec imam postolje duljine 110 cm tako da mi tu taman pase npr RIO 180 ili Wave 100 ili ako postoji neki drugi jos bolji?
Citao sam sad o RIO 180 i cini se ok jedino sam primjetio da neki imaju problema sa tim filterom koji dode uz njega? Ja ak bi platio 2000kn za taj rio 180 ne bi imao jos love za vanjski filter neko vrijeme. Procito sam negdje da taj unutarnji filter od ria 180 odmah pojede male kozice.. iskustva? Vazno mi je to sa kozicama jer su mi bas postale drage i htio bi ih u velikom akvariju imat isto :)
O wave 100 nisam doslovno nista na netu naso, na engleskom kao da ne postoji, a kad sam uguglo izbacilo mi u zoo viliju ali ne pise ni cijena niti kakve lampe ima, filtraciju itd..

I ak je proso neko sve ovo.. kolka je otprilike cifra kad se sve to kupi? Akvarij za 2000kn, CO2 Setup, podloga, gnojiva itd..?

U akvariju bi htio imat kozice, neke male jatne ribice npr tetre oko 20 komada ili vise ak ih stane, i nekoliko cistaca (ancistrus, otocinclus, pleco, cory) isto ovisi kolko bi ih stalo. Stavio bi dosta biljaka, htio bi napravit travnjak od cube i ostatak akvarija bi zasadio nekim ljepim srednje zahtjevnim biljkama.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2017, 19:07:35 poslijepodne od ImBoB »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« Odgovori #1 u: Travanj 07, 2017, 22:10:24 poslijepodne »
svaki klasicni filter ce ti "pojesti" kozice, male. Za koze trebas spuzva filter ili neki karnister pa onda na usis stavis spuzvu. Ali to opet ima svojih nedostataka kaj se tice filtracije generalno onda.
A akvarijski kompleti.............. cemu ako mislis mijenjati filter. Pogledaj malo po njuskalu, da se svasta naci.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« Odgovori #2 u: Travanj 08, 2017, 00:05:37 prijepodne »
Pito sam to za kozice jer po meni ako je gusto zasaden akvarij nebi trebale bas sve zavrsit u tom filteru sta ne?
Akvarijski komplet bi uzeo u slucaju ako je filtracija koja se vec dobije uz njega dovoljno dobra, zato pitam dal je neko isprobo rio 180 sa unutarnjim filterom tim. A onda poslje nakon nekih pol godine-godinu dana bi mogo kupit karnister ako bi htio dodatno jos riba stavit ili ako bi bilo problema sa cistocom vode..sa njuskala se ne usudim kupovat, da mi ne rikne za mjesec dana...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« Odgovori #3 u: Travanj 08, 2017, 08:23:51 prijepodne »
pa nece sve. Ali iz iskustva, kozice prezive u filteru, barem kod mene u eheimu jer ima dolje onaj prostor ispod kosare a imaju u svjetla obzirom da je plastika ipak transparentna.
Kaj se tice unutranjih fitera, tu je Juwel IMO najbolji. Samo, daj si malo proguglaj i opbrati paznju na rasvjetu koja ide sa njim. Jer imaju sad helialux koji mislim da treba kupiti zasebno ali i na kompletima dolazi LED samo je multilux pa da ne ubodes nesto staro sa T5.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« Odgovori #4 u: Travanj 08, 2017, 10:57:33 prijepodne »
Ne znam sad dal sam te dobro shvatio, znaci npr. U pet centru moze bit taj rio 180 komplet u kojem je rasvjeta Hi-lite t5, a u nekom drugom ducanu za istu cijenu u kompletu moze bit Multilux t8?

Ne kuzim se u te rasvjete pa se unaprijed ispricavam ako kazem neku glupost XD


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« Odgovori #5 u: Travanj 08, 2017, 11:07:00 prijepodne »
Nema vise T8, samo T5. Ali novi rio modeli dolaze sa LED rasvjetom pa to malo prouci.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Pomoc oko nabave 150-200L akvarija
« Odgovori #6 u: Travanj 10, 2017, 22:14:53 poslijepodne »
ako neko ima akvarij sa T8 još u dućanu onda je u problemu i ti ako kupiš jer ne znam di riješit reklamaciju ako zatreba!
Juwel je prestao T8 proizvoditi prije cca 5 godina,a kako Kingo kaže i Led je već u igri od 4.2017.
tako da ....
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica