Travanj 25, 2024, 18:15:21 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: dolazi trigon 190  (Posjeta: 11128 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #50 u: Ožujak 04, 2017, 20:49:16 poslijepodne »
u među vremenu akvarij je obogaćen sa još jednim ancijem i malo kasnije 6 neonki. Svi su živi zdravi i debeli, anciji su počistili svu sluz sa panjeva i dodatno ih hranim tableticama algi. Iako nije baš pravilo da prvi stanovnici budu neonke mislim da su se ove dobro snašle jer kad nešto čačkam po akvariju one se motaju u blizini, a pred dva dana je upgonjen i co2 pa bleje u balončiće ko tele u šarena vrata....
biljke napreduju pomalo ali sigurno osim Eleocharis acicularis 'Mini'. Nešto joj ne paše ali malo se zazelenila puštanjem co2 u vodu. Ona stražnja zelena kako god se zove raste kao blesava i već su neke bile rezane na pola i dalje idu...
Kako imam onaj čajna diy co2 sa limunskom kiselinom stvar funkcionira jedno par sati nakon toga mi svu tekućinu povuče boca sa sodom bikarbonom i smanji se reakcija te mi nestane pritisak. Ako netko ima kakav savjet rado slušam.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #51 u: Ožujak 05, 2017, 16:13:04 poslijepodne »
u među vremenu akvarij je obogaćen sa još jednim ancijem i malo kasnije 6 neonki. Svi su živi zdravi i debeli, anciji su počistili svu sluz sa panjeva i dodatno ih hranim tableticama algi. Iako nije baš pravilo da prvi stanovnici budu neonke mislim da su se ove dobro snašle jer kad nešto čačkam po akvariju one se motaju u blizini, a pred dva dana je upgonjen i co2 pa bleje u balončiće ko tele u šarena vrata....
biljke napreduju pomalo ali sigurno osim Eleocharis acicularis 'Mini'. Nešto joj ne paše ali malo se zazelenila puštanjem co2 u vodu. Ona stražnja zelena kako god se zove raste kao blesava i već su neke bile rezane na pola i dalje idu...
Kako imam onaj čajna diy co2 sa limunskom kiselinom stvar funkcionira jedno par sati nakon toga mi svu tekućinu povuče boca sa sodom bikarbonom i smanji se reakcija te mi nestane pritisak. Ako netko ima kakav savjet rado slušam.
Jesi kupio gotovi DIY CO² set sa ebay ili si ti pravio poklopce i ostalo? Moguce da ti negdje pusta, kod izlazne flase, na cepu ili kod ventila... Ja imam taj set, nisam vjerovao da smjesa moze trajati po mjesec, pustam baloncic na 3-5 sekundi... Kod prijatelja traje 7-10 dana na istom setu...

Sent from my Huawei G8


Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #52 u: Ožujak 05, 2017, 21:35:27 poslijepodne »
kupio sa ebaja...budem još jednom stalčio sve ali prvo bez cijevčice prema akvariju pa ako drži onda je u cijevi problem negdje ...

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #53 u: Ožujak 12, 2017, 22:20:18 poslijepodne »
Napravi 1/2 kolicine smjese ili cak 1/4 smjese, natlaci sustav pa ga uroni pod vodu da vidis jel negdje pusta.
Imao sam jedan set u kojem je smjesa trajala cca 5-7 dana max pa sam kupio drugi, stavio Festo ventil umjesto onog kineza i sada je to druga prica, tebi vjerojatno negdje pusta...

btw lijep tank !!  :up:

Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #54 u: Ožujak 12, 2017, 23:42:20 poslijepodne »
sistem je sad ok napravio sam novu smjesu i prije toga sve odvrtio i zavrtio pritegnuo te nakraju stlačio na 2 bara stavio sapunice i držalo je 2 sata bez problema. Smeta me to što u jako brzom roku povuče svu limunsku u bikarbonu ( cca 2 dana ) i sve se potroši. Ugl. gasim je po noći i sad sam počeo dizati magnet koji drži onaj plastični pipak pa ne povuče svu limunsku. ionako nisam imao u vidu ovo kao dugoročno rješenje ( boca je u planu) ali ovim tempom potrošnje tih prahova nema nikakve logike ni za privremeno riješenje

@Darac - hvala

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #55 u: Ožujak 13, 2017, 12:04:43 poslijepodne »
sistem je sad ok napravio sam novu smjesu i prije toga sve odvrtio i zavrtio pritegnuo te nakraju stlačio na 2 bara stavio sapunice i držalo je 2 sata bez problema. Smeta me to što u jako brzom roku povuče svu limunsku u bikarbonu ( cca 2 dana ) i sve se potroši. Ugl. gasim je po noći i sad sam počeo dizati magnet koji drži onaj plastični pipak pa ne povuče svu limunsku. ionako nisam imao u vidu ovo kao dugoročno rješenje ( boca je u planu) ali ovim tempom potrošnje tih prahova nema nikakve logike ni za privremeno riješenje

@Darac - hvala
Smjese mi traju u prosjeku 30-40 dana, vec 4 mjeseca koristin ovaj sistem, evo, zadnja smjesa mi je trajala cca 32 dana. Nemam razloga za lagati. Meni je isto receno da smjesa traje cca 7 dana, pa kad sam nabavio sistem, kupio smjese za 2mjeseca, medjutim, ispostavilo se da imam materijala za 8 mjeseci.

CO2 radi od 6h do 22h ide baloncic na oko 3-4 sekunde. Od 22 do 6h ide baloncic na oko 7-10 sekundi... Ne zavrnem skroz, jer je ventil osjetljiv, pa mi lakse ujutro nastimat.

Dropchecker je zelen konstantno, rjetko dobije zeleni-zutu boju, smanjim malo i poslije opet odvrnem... Sve biljke perlaju konstantno...

Ja sam sebi narucio onaj magnetni ventil, solenoid. Nastimat cu ga na tajmer i onda bi to sve samo trebalo vrtit.

Onaj magnet sluzi za odrzavanje pritiska. Kuglu drzis s njim na na oko 1cm ispod povrsine tekucine i imas konstantan pritisak cca 1bar...

Slazem se da je pravi sistem bolji, al ja imam pozitivna iskustva i s ovim kinezom, mislim da moze drzat akvarije do 100+ bez problema.

Sent from my Huawei G8

Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #56 u: Ožujak 13, 2017, 12:24:06 poslijepodne »
Mislim da je onda greska sto ga ja skroz zatvorim po noci i onda mi se i desava to sto si spomenuo, tesko ga je ujutro nastelati. Ali mislim da je tocno taj ventil problematican-neispravan jer mi je jutros na izlazu iz njega bacio malo smjese van

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #57 u: Ožujak 13, 2017, 15:50:05 poslijepodne »
Mislim da je onda greska sto ga ja skroz zatvorim po noci i onda mi se i desava to sto si spomenuo, tesko ga je ujutro nastelati. Ali mislim da je tocno taj ventil problematican-neispravan jer mi je jutros na izlazu iz njega bacio malo smjese van
Imas za 12$ kupit ventil koji je kolega spominjao. Tecnost ti dolazi do ventila, vjerovatno, jer jako odvrnes, pa naglo sve krene odozdo, pa je sad ventil u banani. Jedan savjet, neznam jesi li pomjerio ventil dalje od flase ili je na fabrickom mjestu? Posto je soda takva kakva jeste, ventil trebas pomjerit da je sto dalje od flase i manje ce dolazit do prljanja ventila. Sad ga skines, properes i prebacis na kraj crijeva. Poslije ventila mozes ici i sa obicnim crijevom od zraka, jer poslije ventila nemas pritiska. To sto si zavrtao po noci, nema veze sa problemom koji imas...

Sent from my Huawei G8

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #58 u: Ožujak 14, 2017, 00:11:07 prijepodne »
Svakako pomjeri ventil sto dalje od boce prema difuzoru i zamjeni tog kineza za Festo ventil, koristi ga i ADA u svojim postavama...
Imas ga u Zagrebu i na Ebayu, cijene su tu negdje...

Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #59 u: Ožujak 15, 2017, 10:45:42 prijepodne »
sve sam ostavio onako kako je došlo spojeno. Onda ću učiniti tako kako kažete , oprati ću ventil i pomjeriti ga dalje. Znači da stavim PU cjevčicu a ne ovu od zraka od boce do ventila?
Ako još kupim i taj Festo ventil pa onda to izlazi da je taj sistem 30 $ što uopće nije isplativa investicija za takav sistem jer to je cca trećina boce sa manometrom, zar ne ?

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #60 u: Ožujak 15, 2017, 11:04:01 prijepodne »
sve sam ostavio onako kako je došlo spojeno. Onda ću učiniti tako kako kažete , oprati ću ventil i pomjeriti ga dalje. Znači da stavim PU cjevčicu a ne ovu od zraka od boce do ventila?
Ako još kupim i taj Festo ventil pa onda to izlazi da je taj sistem 30 $ što uopće nije isplativa investicija za takav sistem jer to je cca trećina boce sa manometrom, zar ne ?
Crijevo od zraka nevalja, pod pritiskom se siri i onda opet gubis CO2. Od boce do ventila koristi ovo tvrdo crijevo, a od ventila do akvarija mozes ovo za zrak...

Ja sam svoj ventil stavio na kraj onog crijeva koje je dugo mozda 1,5m.

Slazem se, kupovinom tog ventila si blizi pravom sistemu, ali si ipak daleko od njega. Ipak razlika izmedju 30$ i 100$ nije mala...

Sent from my Huawei G8


Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #61 u: Ožujak 15, 2017, 11:30:30 prijepodne »
evo ovo sam iskopao u garaži. Zvučala mi je marka proizvođača poznato...
nema jedino priključke a ne znam gdje da ih idem tražiti

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #62 u: Ožujak 17, 2017, 16:52:45 poslijepodne »
Jesi rjesio problem?!

Sent from my Huawei G8


Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #63 u: Ožujak 17, 2017, 20:07:13 poslijepodne »
Ne, u potrazi sam za tvrdom cijevi i spojevima. Tamo di sam bio imaju samo deblje cijevi i veće spojeve

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #64 u: Ožujak 17, 2017, 20:42:57 poslijepodne »
Ne, u potrazi sam za tvrdom cijevi i spojevima. Tamo di sam bio imaju samo deblje cijevi i veće spojeve
Pa imas u svakoj akvaristickoj trgovini kupit crijevo za CO2. OK, sjuplje je, al sta se moze... Evo ova smjesa mi traje vec 21 dan, moze jos 3-4 dana sigurno...

Sent from my Huawei G8


Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #65 u: Ožujak 17, 2017, 20:45:38 poslijepodne »
pet shop i hop samo silikon mekani... tražio sam

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #66 u: Ožujak 17, 2017, 20:47:58 poslijepodne »
pet shop i hop samo silikon mekani... tražio sam
Bas me cudi. Mada ja ne kupujem u pet shopovima niiikad. Kupujem kod covjeka koji se privatno bavi i full je opremljen. Ima crijevo za zrak, ima crijevo za CO2.

Nista za to sto nema, kupis na ebay?!

Sent from my Huawei G8


Offline toni1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #67 u: Ožujak 17, 2017, 21:05:19 poslijepodne »
biti će tako izgleda....

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: dolazi trigon 190
« Odgovori #68 u: Ožujak 18, 2017, 19:31:51 poslijepodne »
biti će tako izgleda....
Ma kinezi su munje. Mozes kupit sve, nebitno jel 0,5$ ili je 20$. Kod nas moras imat nakve minimalne narudzbe, trci na autobus, idi u postu... Fak!

Sent from my Huawei G8