Travanj 24, 2024, 06:57:51 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Trachycephalus resinifictrix ,Amazon Milk Frog  (Posjeta: 1707 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiklop

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški  
Trachycephalus resinifictrix ,Amazon Milk Frog
« u: Prosinac 30, 2009, 03:02:58 prijepodne »
Pozdrav!
Preko ljeta sam mislio nabavit lasiodoru,međutim nisam nabavio ništa.Između ostalog za oko su mi zapele žabe iz obitelji Dendrobatidae,međutim vidio sam da se cijene krecu od 20-30 eura pa nadalje ,ja si nažalost to ne mogu priustit jer jos ne zarađujem,idem na fax...Znam da je teraristika skup hobi ,ali ne mogu si pomoc.Oduvijek su me fascinirale žabe,kao mali sam imao žabu krastaču.Ja mislim da je bila Bufo bufo ,nisam siguran,...i držao sam je u vecoj teglici. :roll: Davao sam joj riblju hranu,ali ju je jako malo jela.Da vrijeme mogu vratit unatrag gađao bi sam sebe....koje je to bilo mucenje za zivotinju.Ponovo mi dosla ideja da bi bilo lijepo da ponovo imam neku žabu.
Dosta mi se dopala vrsta Trachycephalus resinifictrix.Gledao sam po ovom forumu o ovoj vrsti i cini mi se da je pogodna i za pocetnike.Procitao sam da joj je potreban visok terarij dimenzija 76*30*46.Na žalost ja imam terarij od 50L,a dimenzije su mu 55*30*30.Mislim da cu taj terarij trebat prodat buduci da mi nicem ne sluzi,nikad nije bio koristen i premali je koliko vidim za tu vrstu žabe ,zao mi ga je gledat kako stoji.Jos mi ni nema poklopac,ja ga naravno ne znam radit,laik sam u tome i onda cu ga vjerojatno prodat.Ukoliko budem kupovao mlijecne zabe nastojat cu nabavit da je terarij skroz opremljen jer ne znam nikog tko zna imalo o teraristici.Prethodno terarij mi je bio namjenjen za pjegavog daždevnjaka,onda sam saznao da je zaštićen ,pa terarij nema nikakve svrhe osim da kupi prašinu.
Ja sam odlucio onda cu vjerojatno imat te žabice i pocet cu s nabavkom opreme,ukoliko nabavka žabe u HR nije problem.
Znaci molio bih ako netko može malo više opisat navedenu vrstu žabe,kakva su iskustva s njom,treba li se puno borit s plijesni buduci da mislim da zahtijeva vecu vlažnost,životni vijek,čišenje terarija,uređenje terarija,itd.Znam da ima o njoj na ovom forumu,ali ja bi malo opsirnije koju informaciju ako mi netko može dati o njoj.

Hvala!   :)