Ožujak 28, 2024, 09:34:37 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ZLATNA RIBICA PUNA IKRE  (Posjeta: 4985 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline branko007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
ZLATNA RIBICA PUNA IKRE
« u: Srpanj 24, 2016, 00:46:57 prijepodne »
Poz ljudi imam zlatnu ribicu vec 3 god i jos jednu 1 i pol  god e sad je ova veca ribica ima pun trbuh ikre pa me sad zanima kako da  znam dali je oplodena ili ako je ova druga jos premlada  dali ovoj vecoj smeta ta ikra u njoj. Hvala na odgovoru!!

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ZLATNA RIBICA PUNA IKRE
« Odgovori #1 u: Srpanj 24, 2016, 20:28:07 poslijepodne »
Pretpostavljam da imaš zlatne ribice u akvariju pa ču prema tome i formulirati odgovor . Kao prvo da bi se zlatne ribice mrijestile potrebno je da jedno vrijeme temperatura vode bude niska i potom da lagano krene prema višoj . U ribnjaku se mrijest odvija u proljeće 4 - 5 mj. nekad se zna i odužiti u 6 a to dosta ovisi o vremenu . U akvariju je slučajno dobiti takve uvjete teško ali ne i nemoguče . Ako ti zlatna ribica ima jako veliki trbuh to nije znak da je puna ikre ili da je bolesna , u večini slučajeva je to njen oblik tijela . Kao što znamo ima ih u raznim oblicima i bojama , pogotovo ako se neke varijacije križaju nekontrolirano možeš dobiti stvarno "čudne" oblike tijela .
Stavi sliku ribice da ju vidimo ali 99% sam siguran da nije puna ikre .

Offline branko007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Odg: ZLATNA RIBICA PUNA IKRE
« Odgovori #2 u: Srpanj 25, 2016, 12:35:06 poslijepodne »
Ma puna je ikre kada sam ju selio u jednu veliku posudu iz nje je izaslo sve puno malih jajasaca , inace ju mislim preselitu u jezerce koje koja trebam napravit ovih dana od jedno 500l jel joj ovaj akvarij vec premali inace imam akvarij 120 l .

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ZLATNA RIBICA PUNA IKRE
« Odgovori #3 u: Srpanj 25, 2016, 18:02:18 poslijepodne »
Super , postati ćeš tata  :D :D . Da bi se ikra oplodila mora biti prisutan zreo mužjak zlatne ribice . Oplodnja kreće slijedećim redom , mužjak lovi ženku tako da ju lagano gura u predjelu trbuha i tako ju potiće da ispusti jajašca odnosno ikru , on pri tome ispušta spermu i tu dolazi do oplodnje ikre . Obično ribice traže neku biljku na koju mogu "baciti" ikru jer je ona jako ljepljiva i zalijepi se za sve , ako nema nikakve biljke u akvariju baciti će ikru posvuda . Mušku zlatnu ribicu češ prepoznati po bijelim točkicama po prednjim perajama i poklopcima škrga a mogu djelom biti i po licu . Ako nemaš mušku ribicu ništa od potomaka , dobiti ćeš samo kavijar . Možeš i sam pomoči ribica da izbaci ikru tako da ju lagano pritisneš u predjelu trbuha i guraš prema izlaznoj rupici .