Travanj 20, 2024, 02:11:49 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diego!! loptasti piton <3  (Posjeta: 14310 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Diego!! loptasti piton <3
« u: Prosinac 01, 2011, 19:29:37 poslijepodne »
Evo kao sto i naslov kaze radi se o loptastom pitonu, star je 4 mj ... ja sam ponosni vlasnik od sinoc :)

Malo me iznenadio dosao je ranije pa nisam stigao staviti pozadinu za terarij, al bit ce uskoro :)

Evo i nekih slikica :)

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #1 u: Prosinac 01, 2011, 21:22:13 poslijepodne »
Zgodan mališa...probaj mu malo pomaknut zdjelu s vodom vise na sredinu da ima mjesta na hotspotu

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #2 u: Prosinac 01, 2011, 21:37:14 poslijepodne »
Zgodan mališa...probaj mu malo pomaknut zdjelu s vodom vise na sredinu da ima mjesta na hotspotu

Jedino da je nekako stavim ispod panja ?!

Offline kikizg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #3 u: Prosinac 01, 2011, 22:38:23 poslijepodne »
Ne vidim dobro kakva je žarulja, ali možda bi ju trebao zaštititi da ti se zmija ne opeće.
Probaj i izmjeriti temp. u terariju.
Lijepi piton  :up:


Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #4 u: Prosinac 01, 2011, 22:43:40 poslijepodne »
prekrasna zmijica,koliko je dugačak?

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #5 u: Prosinac 01, 2011, 23:04:54 poslijepodne »
Mali je odlican! Jedva cekam pozadinu. Probaj mu staviti malo dublju posudu da se moze brcnut u njoj. A i mislim da ce ti bit lakse mjenjat mu vodu ako ti se ne preljeva sa svih strana dok je vadis :D

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #6 u: Prosinac 02, 2011, 21:00:44 poslijepodne »
Zemljače, lijepa ti je životinja :), jedini problem je što lampe i regiusi ne idu zajedno...
Svjetlo im ne treba pošto su noćne životinje, a za grijanje nabavi nešto "podno".

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #7 u: Prosinac 03, 2011, 18:11:50 poslijepodne »
prekrasna zmijica,koliko je dugačak?

Ima oko 50cm :)

Citat:
Ne vidim dobro kakva je žarulja, ali možda bi ju trebao zaštititi da ti se zmija ne opeće.
Probaj i izmjeriti temp. u terariju.
Lijepi piton
 

Žarulja je spotica ( spot lampa 60W ) osjeti veliku toplinu i neide blizu nje... a temperatura se mjeri na 2 strane tamo gdje je grijac i gdje je zarulja :)
a vlagu mjerim u sredini terarija :)


Citat:
Mali je odlican! Jedva cekam pozadinu. Probaj mu staviti malo dublju posudu da se moze brcnut u njoj. A i mislim da ce ti bit lakse mjenjat mu vodu ako ti se ne preljeva sa svih strana dok je vadis


Cekam da mi majka od frenda napravi od gline posudu, koja ce ujedno biti i dublja od ove :) A trenutno pazim dok vadim pa ne prosipam... :)



Citat:
Zemljače, lijepa ti je životinja , jedini problem je što lampe i regiusi ne idu zajedno...
Svjetlo im ne treba pošto su noćne životinje, a za grijanje nabavi nešto "podno".


Hm.... imam sa ljeve strane terarija ispod treseta grijač, a sa desne strane spoticu i pored nocnu lampu ... jel prije kupovanja sam bio upucen da je dobro na jednoj strani imati grijac a na drugoj spot lampu :)





HVALA SVIMA na pohvalama .... trenutno je 3 dana kod mene, malo je agresivan jel se navikava valjda na teritorij, jednom sam ga hendlao jel ga ne zelim previse uznemiravati, cuo sam da kasnije mogu biti agresivni jako, ako ih se u pocetku previse drnda dok se privikavaju na teritorij, tu i tamo ga pomazim, al ga ne vadim van dok se malo ne privikne :)




Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #8 u: Siječanj 26, 2012, 11:27:14 prijepodne »
Evo nekih novih slikica :)


Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #9 u: Siječanj 26, 2012, 11:33:58 prijepodne »
odličan je Diego  :klap:

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #10 u: Siječanj 26, 2012, 11:38:20 prijepodne »
odličan je Diego  :klap:

Hvala :)) Trudim se da i ostane odlican :)) 18.01. je bilo presvlacenje, papa savrseno, nikad ne odbija :)) Voli po rukama, ma super mi je :)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #11 u: Siječanj 26, 2012, 12:24:03 poslijepodne »
Kako ti je Igzu rekao izvadi lampu van..a grijač namjesti na 30-31 stupanj da im grije podlogu.. od 60W je svakako prejaka lampa.. ako koristiš lampu za zagrijavanje zraka u terariju stavi joj neonku od 10-15W i držat će temperaturu zraka na 25+ stupnjeva što im je sasvim dovoljno..

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #12 u: Siječanj 26, 2012, 12:48:40 poslijepodne »
Kako ti je Igzu rekao izvadi lampu van..a grijač namjesti na 30-31 stupanj da im grije podlogu.. od 60W je svakako prejaka lampa.. ako koristiš lampu za zagrijavanje zraka u terariju stavi joj neonku od 10-15W i držat će temperaturu zraka na 25+ stupnjeva što im je sasvim dovoljno..

Ne moze bit prejaka ako je spojena na potenciometar sa kojim ja odredjujem koliko ce ona jaka biti .... a nikad nije na full, tako da bi to trebalo bit ok :) U puno terarija sam vidjeo da se ovako koristi , jedna strana podni grijac, druga strana spot lampa ... tak da nez, svi govore drugacije...

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #13 u: Siječanj 26, 2012, 20:58:50 poslijepodne »
Majstore, NIKAKVO SVIJETLO i regiusi ne idu zajedno, toplinu riješavaš na druge načine!
Oni su NOĆNE životinje, u prirodi ih nikada ništa ne grije i ne svijetli im odozgo!

Offline Najki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 222
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Pribislavec, Međimurje
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #14 u: Siječanj 27, 2012, 00:33:15 prijepodne »
lijepa zmija!  :D super su fotke di objeduje   :klap:

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #15 u: Siječanj 27, 2012, 12:36:15 poslijepodne »
Majstore, NIKAKVO SVIJETLO i regiusi ne idu zajedno, toplinu riješavaš na druge načine!
Oni su NOĆNE životinje, u prirodi ih nikada ništa ne grije i ne svijetli im odozgo!

Vjerujem ti da si u pravu i da imas vise iskustva od mene u tome i naravno znas bolje... nego kad sam nabavljao zmiju par ljudi koji je imaju su mi rekli da to tako "treba" pa sam si tako i napravio ....

S ljeve strane terarija mi je grijac ispod treseta, a sa desne imam te 2 lampe spojene na potenciometar ... e sad jel bi bio problem da mu radi grijac normalno i ta NOCNA lampa, posto ona ne daje svjetlost nego samo grije ?

Hocu pitati, dali njemu opcenito smeta toplina koja ide odozgor ?

ako ostavim samo grijac da radi, na tom mjestu ce bit oko 31C kao i inace, a na drugom kraju terarija ce tem past na 20 .... a cuo sam da njima ne stima bas tako nisko .... zato sam ovo i napravio ....

A od svijetla se mogu skloniti u svoj hide spot, sad nez kaj cu :D

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #16 u: Siječanj 27, 2012, 12:44:35 poslijepodne »
Majstore, NIKAKVO SVIJETLO i regiusi ne idu zajedno, toplinu riješavaš na druge načine!
Oni su NOĆNE životinje, u prirodi ih nikada ništa ne grije i ne svijetli im odozgo!

Vjerujem ti da si u pravu i da imas vise iskustva od mene u tome i naravno znas bolje... nego kad sam nabavljao zmiju par ljudi koji je imaju su mi rekli da to tako "treba" pa sam si tako i napravio ....

S ljeve strane terarija mi je grijac ispod treseta, a sa desne imam te 2 lampe spojene na potenciometar ... e sad jel bi bio problem da mu radi grijac normalno i ta NOCNA lampa, posto ona ne daje svjetlost nego samo grije ?

Hocu pitati, dali njemu opcenito smeta toplina koja ide odozgor ?

ako ostavim samo grijac da radi, na tom mjestu ce bit oko 31C kao i inace, a na drugom kraju terarija ce tem past na 20 .... a cuo sam da njima ne stima bas tako nisko .... zato sam ovo i napravio ....

A od svijetla se mogu skloniti u svoj hide spot, sad nez kaj cu :D

Čuj, Igzu je ipak uzgajivač,pa zna najbolje  ;)

Pusti glasine,što drugi ljudi kažu,razmišljaj samo na način,što je najbolje za zmiju,radi njih smo ovdje,zar ne ?  :)

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #17 u: Siječanj 27, 2012, 13:40:46 poslijepodne »
Majstore, NIKAKVO SVIJETLO i regiusi ne idu zajedno, toplinu riješavaš na druge načine!
Oni su NOĆNE životinje, u prirodi ih nikada ništa ne grije i ne svijetli im odozgo!

Vjerujem ti da si u pravu i da imas vise iskustva od mene u tome i naravno znas bolje... nego kad sam nabavljao zmiju par ljudi koji je imaju su mi rekli da to tako "treba" pa sam si tako i napravio ....

S ljeve strane terarija mi je grijac ispod treseta, a sa desne imam te 2 lampe spojene na potenciometar ... e sad jel bi bio problem da mu radi grijac normalno i ta NOCNA lampa, posto ona ne daje svjetlost nego samo grije ?

Hocu pitati, dali njemu opcenito smeta toplina koja ide odozgor ?

ako ostavim samo grijac da radi, na tom mjestu ce bit oko 31C kao i inace, a na drugom kraju terarija ce tem past na 20 .... a cuo sam da njima ne stima bas tako nisko .... zato sam ovo i napravio ....

A od svijetla se mogu skloniti u svoj hide spot, sad nez kaj cu :D

ako imaš kabelski grijač istod treseta,provuci njega samo jedan namotaj na hladnu stranu i on će ti održati temperaturu normalnom za hladniju stranu.
ex.rudios

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #18 u: Siječanj 27, 2012, 17:43:22 poslijepodne »

[/quote]

ako imaš kabelski grijač istod treseta,provuci njega samo jedan namotaj na hladnu stranu i on će ti održati temperaturu normalnom za hladniju stranu.
[/quote]

Imam foliju grijac 30x30 al mogu to tako napraviti nije problem , i onda cu morat skroz izbacit zarulje iz upotrebe .... a za osvjetljenje iz unutra cu se snac na drugi nacin....

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #19 u: Siječanj 27, 2012, 18:46:37 poslijepodne »
praf' ljudi vele za lampe, eventualno stavi neonku (ako baš hoćeš svjetlo tako da se vidi uređenje terarija), ali definitivno ne smije biti prejaka.
i treba samo podno grijanje, jer lampa iznad dodatno grije i posudu za vodu pa se zmijac može lijepo skuhati.
eto malo 'pametovanja' i od mene  :D
inače, lijep zmijuljak...  :zagrljaj:
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #20 u: Siječanj 28, 2012, 00:11:18 prijepodne »
Ako imaš lampe koje samo griju - super! Svjetlo im smeta,... Neki će bolje reagirati, a neki lošije, ali u globalu ne vole  svjetlo.
Idealno bi bilo da mu sva toplina dolazi odozdo, ali ako to nije moguće, bolje i sa night heat lampama postići željenu temp. nego da je životinji hladno.

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #21 u: Siječanj 28, 2012, 02:41:40 prijepodne »
Ako imaš lampe koje samo griju - super! Svjetlo im smeta,... Neki će bolje reagirati, a neki lošije, ali u globalu ne vole  svjetlo.
Idealno bi bilo da mu sva toplina dolazi odozdo, ali ako to nije moguće, bolje i sa night heat lampama postići željenu temp. nego da je životinji hladno.


Eto hvala , onda je rjeseno sa night heat lampom, koja ne svjetli a daje toplinu :))

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #22 u: Siječanj 28, 2012, 17:51:33 poslijepodne »
Ako imaš lampe koje samo griju - super! Svjetlo im smeta,... Neki će bolje reagirati, a neki lošije, ali u globalu ne vole  svjetlo.
Idealno bi bilo da mu sva toplina dolazi odozdo, ali ako to nije moguće, bolje i sa night heat lampama postići željenu temp. nego da je životinji hladno.


Eto hvala , onda je rjeseno sa night heat lampom, koja ne svjetli a daje toplinu :))

samo ju zaštiti  s nekom mrežicom da se diego ne opeče.
ex.rudios

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #23 u: Siječanj 28, 2012, 18:32:56 poslijepodne »
Kod pitona, boa i jamičarki to nije nužno (ne kažem da je loše staviti, ali nije must have) jer imaju termalne receptore kojima osjete toplinu lampe,ali kod colubrida,koji ih nemaju, morate staviti jer se mogu probati popeti ili dotaknuti lampu što rezultira teškim opeklinama.

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Diego!! loptasti piton <3
« Odgovori #24 u: Siječanj 29, 2012, 09:55:40 prijepodne »
Kod pitona, boa i jamičarki to nije nužno (ne kažem da je loše staviti, ali nije must have) jer imaju termalne receptore kojima osjete toplinu lampe,ali kod colubrida,koji ih nemaju, morate staviti jer se mogu probati popeti ili dotaknuti lampu što rezultira teškim opeklinama.

Potpuno netočno! Imaš milijun primjera gdje su našli regiuse omotane oko vruće lampe potpuno spaljenog trbuha, ista stvar se događa sa onim "heating rock" glupostima, i ostalim nereguliranim grijaćim tijelima.
Oni definitivno nemaju termalne receptore!
Pričam samo za regiuse, za ostale nemam pojma.

Samo utipkaj "ball python thermal burns" u google i pogledaj slike...