Travanj 23, 2024, 13:10:46 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: prehrana i drzanje puza jabucara  (Posjeta: 5378 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
prehrana i drzanje puza jabucara
« u: Veljača 21, 2016, 13:00:38 poslijepodne »
Uskoro planiram kupit akvarij od 30-40 litara i u njemu drzat guppye neonke mollye i svertove i jednog ancija (mozda).E sad zelim imat tog puza jabucara,pa me zanima sve vjezano za njega prehrana,temperatura,sa kojim ribama moze ici itd.Hvala
volim ribice

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #1 u: Veljača 21, 2016, 13:38:51 poslijepodne »
Uskoro planiram kupit akvarij od 30-40 litara i u njemu drzat guppye neonke mollye i svertove i jednog ancija (mozda).E sad zelim imat tog puza jabucara,pa me zanima sve vjezano za njega prehrana,temperatura,sa kojim ribama moze ici itd.Hvala
Moze ta kombinacija. Jede bilo sta, ostatke hrane i sl. Mozes ponekad list salate prokuhat i ubaciti...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #2 u: Veljača 21, 2016, 15:15:54 poslijepodne »
E super hvala ti na odgovoru.
volim ribice

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #3 u: Veljača 21, 2016, 17:08:59 poslijepodne »
Samo jedno pitanje.Da li on jede izmet riba?I da li cisti sklo od algi?I sta jos moze od hrane i da li postoji neka specijalna hrana za njih neke tabletice sa algama ili nesto slicno?I koliko bi moglo komada u 30-40 litara?Da li mi moze netko jos malo pojasnit par stvari oko razmnožavanja?Dobro,nije bas jedno pitanje.Izvinite.
volim ribice

Offline aldyn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #4 u: Veljača 21, 2016, 17:38:03 poslijepodne »
Izmet sigurno jabucar ne jede.

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #5 u: Veljača 21, 2016, 18:05:50 poslijepodne »
Hvala.Cula sam od druga da jabucar jede izmet.A znas li sto o razmnožavanju?
volim ribice

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #6 u: Veljača 22, 2016, 09:00:12 prijepodne »
Uskoro planiram kupit akvarij od 30-40 litara i u njemu drzat guppye neonke mollye i svertove i jednog ancija (mozda

Previše vrsta za tako mali akvarij. Švertovi unutra nikako jer oni ipak vole veće akvarije.
Živorotke se brzo množe. tako da izaberi između gupija i molija (ili platija). Neonke vole zaciklirane akvarije tako da s njima pričekaj par mjeseci.

Jabučari jedu ostatke nepojedene hrane, kolko znam ne jedu alge. Možeš im i davati tablete za ribe dna.

Vidim da u zadnje vrijeme postavljaš dosta tema. Iako nije nužno to loše, savjetujem ti da prije postavljanja pitanja malo prolistaš forumom, člancima s naslovnice i priručnikom za početnike. Velim nije nužno loše, ali nema potrebe otvarati nove teme za svako pitanje koje te muči. Malo prouči tematiku, pa kad ti bude slika jasnija, otvori jednu temu sa svim pitanjima koji te zanimaju  :up:

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #7 u: Veljača 22, 2016, 09:48:14 prijepodne »
Hvala.A koje onda mogu ribe osim zivorotki?Inace ja ne bih kupovala taj od 30l nego moram jer imam malih gupika pa kad porastu onda ce u taj od 30l a ovaj od 10 ce mi bit za mrijest.Koje mi jos ribe preporučujete osim zivorotki?
volim ribice

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #8 u: Veljača 22, 2016, 11:08:09 prijepodne »
Hvala.A koje onda mogu ribe osim zivorotki?Inace ja ne bih kupovala taj od 30l nego moram jer imam malih gupika pa kad porastu onda ce u taj od 30l a ovaj od 10 ce mi bit za mrijest.Koje mi jos ribe preporučujete osim zivorotki?
30litara ti je isto malo, uz redovno ciscenje, mozes imati najvise 10-tak riba. Kupi veci aq, pocetni trosak je veci, al kasnije je sve isto...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #9 u: Veljača 22, 2016, 11:21:53 prijepodne »
Ipak sam se opredelila za gupike.Ipak hvala ti na odg.A koje ribe jos mogu u 30l sa gupijima zebrice,tetre...?I da li bi mi preporucili da ubacim kojeg amazonca i koliko komada jer imam trenutno jednog ancija i alge ga ne zanimaju uopce.Hvala unaprijed
volim ribice

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #10 u: Veljača 22, 2016, 11:26:28 prijepodne »
uz gupije i ako povečaš broj neonki, uz ancitrusa to ti je to.
KOja je to riba amazonac?

Za alge su ti najbolje nerite puževi, iako nisu niti one svemoguće.  Spužvica ili magnet za staklo su ti najbolja opcija za čisto staklo. Alge su normalne pojava.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #11 u: Veljača 22, 2016, 11:59:14 prijepodne »
Ipak sam se opredelila za gupike.Ipak hvala ti na odg.A koje ribe jos mogu u 30l sa gupijima zebrice,tetre...?I da li bi mi preporucili da ubacim kojeg amazonca i koliko komada jer imam trenutno jednog ancija i alge ga ne zanimaju uopce.Hvala unaprijed
Vidi, guppy ce se vrlo brzo razmnoziti, dok kazes keks, tu je 20-30 guppy-a i onda ce ti nastati guzva. (Moj prijatelj je ima 2zenke i 1muskog i kroz mjesec dana otprilike vec ima preko 25 guppy-a)  Ako vec zelis npr 2 vrste riba, onda kupis ikrasice: tetre, razbore - manje jato, po 5-6 komada, dvije vrste... Sto se tice puzeva, ubaci ih 4-5, nebitno, jer oni ne smanjuju previse prostor. Ribe, puzevi ti nece ocistiti alge, to moras ti. Oni u nekoj mjeri mogu pomoci da alge budu stabilne, ali ako zelis akvarij bez algi, moras ti to cistiti. Redovno dodavanje EasyCarbo (sredstvo za biljke) ce takodje drzati alge pod kontrolom. Alge nisu stetne i u normalnoj kolicini ne izgledaju ruzno, npr zelena alga... Po staklu moras strugati, kolega ti je rekao, spuzvicom, ziletom, magnetom za staklo...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2016, 12:02:51 poslijepodne od LikssOn »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #12 u: Veljača 22, 2016, 12:06:09 poslijepodne »
uz gupije i ako povečaš broj neonki, uz ancitrusa to ti je to.
KOja je to riba amazonac?

Za alge su ti najbolje nerite puževi, iako nisu niti one svemoguće.  Spužvica ili magnet za staklo su ti najbolja opcija za čisto staklo. Alge su normalne pojava.
Puz jabucar ili amazonac...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #13 u: Veljača 22, 2016, 13:01:03 poslijepodne »
1 max 2 jabučara su uvrh glave za 30l. Nije problem u zauzimanju mjesta, nego i ti jabučari moraju jesti, tj oni se moraju dodatno dohraniti. Inače neće napredovati/ uginuti će, pogotovo ako ih je više, 2 lako nađu dovoljno jesti od riba što im ostane. Uz to sve, stvaraju velike količine "smeća".

Gle 30l nije puno, izbaciš mjesto koje zauzima podloga, bilje i ne stane malo litara, unutra ide 10-max 15 riba, ali to je stvarno jako jako nategnuto. Dobar filter, grijač, obavezno redovita promjena vode i ne pretjerivati s hranom. Malo litara i previše riba je pomor u nastajanju.  Još ako slučajno koji jabučar ugine, a ne skuži se na vrijeme i ode kvaliteta vode u pm.

Znači konkretno, 1 ancistrus, 5-6 neonka ili rasbora (nikako oboje) i gupiji čiji broj se mora obavezno držati pod kontrolom. Ne računajući ancitrsusa, 1, max 2 vrste riba! Ja osobo jabučare ne bi unutra stavljala, ali to je stvar ukusa.

Edit: Unutra može i xx broj kozica. Mahovine sa skrivanje malca i eto veselja.

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #14 u: Veljača 22, 2016, 19:07:50 poslijepodne »
Hvala svima na odgovorima.Ipak cu uzeti neonke jedno jato 5-6 komada,1-2 jabucara i posadit mozda koju nezahtjevnu biljcicu.E sadHvala posto imam 1 molly,2 guppy,1 neonka,1 anci,1 svert,planiram sverta izbacit,zanima me da li mogu neonke i zivorotke?Izvinite sto vas gnjavim sa tonama pitanja ali sto se tice opremanja akvarija  i kombinacije riba tu sam puki pocetnik.
volim ribice

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #15 u: Veljača 22, 2016, 21:04:08 poslijepodne »
Hvala svima na odgovorima.Ipak cu uzeti neonke jedno jato 5-6 komada,1-2 jabucara i posadit mozda koju nezahtjevnu biljcicu.E sadHvala posto imam 1 molly,2 guppy,1 neonka,1 anci,1 svert,planiram sverta izbacit,zanima me da li mogu neonke i zivorotke?Izvinite sto vas gnjavim sa tonama pitanja ali sto se tice opremanja akvarija  i kombinacije riba tu sam puki pocetnik.
Mogu zajedno...

Sent from my Lead 1i using Tapatalk


Offline Sunqueen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Odg: prehrana i drzanje puza jabucara
« Odgovori #16 u: Travanj 06, 2016, 22:23:27 poslijepodne »
Ja imam u akvariju od 75l dvadesetak zivorotki (i svertove, al njih mislim vadit jer mi rastjeruju ostale), 5 neonki, 2 glowlight tetre, desetak kozica, 1 botiu i 5-6 puzeva...i sustav jako lijepo funkcionira (izuzev svertova >:()
Jabucari jedu zajedno s ribicama, povremeno im ubacim malo krastavca, za tim su luuuudii  :D