Travanj 25, 2024, 00:29:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Mrijest trichogartera  (Posjeta: 841 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adnan_sa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški   Lokacija: Sarajevo BiH.
Mrijest trichogartera
« u: Lipanj 28, 2009, 13:50:21 poslijepodne »
Moze li mi neko pomoci u vezi mrijesta trihogastera.Kako se oni mrijeste i sta im je sve potrebno za normalan mrijest.

Offline AkvaristaBiH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Mrijest trichogartera
« Odgovori #1 u: Lipanj 28, 2009, 15:47:30 poslijepodne »
Ovo je koliko se ne varam zlatni Trichogaster tj . Trichogaster leeri imas upravo na sajtu ovdje ukratko o tome , mozda bude od pomoci http://www.akvarij.net/old_web2/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=329 . Pozdrav  :up:
Čovječe, ne ponosi se svojom "superiornošću" nad životinjama, jer one su bez grijeha, dok ti svojom veličinom oskrvnjuješ zemlju.

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Mrijest trichogartera
« Odgovori #2 u: Lipanj 28, 2009, 21:29:59 poslijepodne »
meni su se izmrijestili t. trichopterusi, malci sad imaju 2 mjeseca. iskreno, nisam radila apsolutno ništa da ih potaknem.
koliki ti je akvarij, koliko je star i koliko je trichogastera unutra, kolko je muških a koliko ženskih? koja je temperatura i čime ih hraniš?

ovako je kod mene: 180 l, temp 25 C. 1 muški i jedan ženski. imam dosta plutajućeg bilja (vodena leća) jer bez toga nema mrijesta - mužjak mora napraviti gnijezdo u tome.
osim što im moraš (naravno) osigurati dobre parametre vode, mislim da je prehrana dosta važna. probaj im davati domaću gel hranu (ako trebaš recept, reci) i smrznutu tipa bloodwormsi ili daphnia, tako hranim svoje, a uz to dobiju i ovu suhu kupovnu.

mrijest počinje tako da mužjak dobije jaku boju i počne raditi gnijezdo od mjehurića. za to vrijeme je jako agresivan prema bilo kojoj ribi koja se približi tom mjestu.
nakon toga obavije ženku, neko vrijeme tako stoje a onda se počinju "tresti" :D
to se odvija nekoliko puta tijekom tjedan ili čak 2 tjedna.
u gnijezdu možeš vidjeti gomilu jaja oko kojih se brine mužjak. nakon dan dva maleni se "izvale".
prvih par dana imaju žumančanu vreću još, makar sam ih ja i onda hranila žumanjkom, a ako imaš dovoljno plutajućeg bilja naći će i dovoljnu količinu infuzorija. i ne treba ti kotilica. kad malo ojačaju staviš ih u poseban akvarij (ja sam to nakon 2 tjedna napravila).
3 dana nakon što su se izlegli počela sam im davati artemiju. bez artemije ne ide nikako, to je malenima najbolja hrana.

nadam se da sam ovo suvislo objasnila :D
ak imaš još pitanja, samo reci.


evo, ovo su moji za vrijeme samog čina :D


zg centar