Travanj 16, 2024, 06:09:21 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi akvarij - savjet iskusnih akvarista prije kupovine :)  (Posjeta: 695 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Toms4ever

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Osijek
Moj prvi akvarij - savjet iskusnih akvarista prije kupovine :)
« u: Svibanj 24, 2018, 19:38:55 poslijepodne »
Bok svima  :)

Nisam Vas još "gnjavio" na ovome forumu pa je vrijeme da počnem  :P šalim se... nekoliko osnovnih pitanja prije mog prvog akvarija ikad. Puno sam čitao, gledao, proučavao no dok ne dođe u praksu... nije to to  :)

Odlučio sam se za sljedeći izbor tehnikalija:



AKVARIJ: 100x50x50 250L (odma vam je jasno da znam da ne treba kupiti mali akvarij :P)

FILTER - dvoumim se između ova dva modela iako mi se više sviđa Eheim - Eheim Professionel 4+ 350 ili JBL CristalProfi e1501 greenline

POSTOLJE ZA AKVARIJ - samostalna izrada

GRIJAČ -  Jäger 300 W


Ono što mi je najveći problem je rasvjeta, biljke i ribe. Možda nekome jednostavan izbor, meni baš i ne. Tata mi je električar po struci pa bi znao sklepati rasvjetu, no koliko god čitam sve sam zbunjeniji. Koji spektar? Koja jačina?

Volio bih lijepi akvarij sa dosta bilja pa ako mi netko može preporučiti nešto što je dobro za početak (prednji srednji i zadnji plan) i da je dostupno te otprilike rasvjetu za moj akvarij jer planiram zasaditi ga da bude lijepo :D

I zadnje - ribice  :D :( od tolikog izbora - sve mi se sviđa - može mi netko samo reći koje skupine riba idu najbolje sa kojima?

Evo znam da sam zagnjavio i puno toga pisao ili napisao ali evo značila bi mi pomoć da ne napravim ogromne greške odmah na početku  :zagrljaj: hvala svima unaprijed