Ožujak 28, 2024, 11:31:47 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Vesela ekipa  (Posjeta: 40143 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #50 u: Svibanj 18, 2015, 23:43:07 poslijepodne »
Raj!Svaka cast! :klap: :klap: :klap:
Jedva cekam da vidim jezero

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #51 u: Svibanj 18, 2015, 23:57:16 poslijepodne »
Bome jako jako predivno, vidi se da se na velikom podrucju proteze ali ivda je teren super (bi ste na nekom brdu I imate prema dolje posjed) ..atvarno prekrasno !!!

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #52 u: Svibanj 19, 2015, 10:42:36 prijepodne »
Svaka čast!! Ovo stvarno predivno izgleda  :up:
Moram ja kod tebe na tutorijal  :roll:
Koliko ti je veliko dvorište? Moje je cca 60x100 m , pola je ravno a pola pada prema šumi i htio bi to jednog dana sve ukomponirati u jednu cjelinu ...
Kako ste vi počeli? Napravili nekakav plan pa po njemu radili ili nasumično kako naletiš na koju biljku? :)

Offline Maja27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 264
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sl.Brod
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #53 u: Svibanj 19, 2015, 13:24:51 poslijepodne »
Kako se pokazala izdrzivost drveta kao staza,i vidim da ste stavljali koru od drveta okolo a sta ste stavili ispod da vam ne raste trava?

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #54 u: Svibanj 19, 2015, 20:03:38 poslijepodne »
Nemam riječi  :)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #55 u: Svibanj 19, 2015, 20:57:00 poslijepodne »
Jako lijepo, izgleda kao nesto iz onih bbc emisija o vrtovima

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #56 u: Svibanj 20, 2015, 23:52:36 poslijepodne »
hvala svima...a da ne odgovaram u više poruka pokušat ću sve staviti u jednu  :)

počeli smo tako da smo jedan stari cvetnjak ispred kuće htjeli pretvoriti u kamenjar a onda smo se dalje malo po malo  nastavili širiti. radili smo si bazu odnosno posadili bi par centralnih biljaka ( ukrasno grmlje ili drveće ) oko kojih bi dalje formirali ili gredicu sa cvjećem ili kamenjare. bilo je tu puno pokušaja i pogrešaka ali s vremenom smo i dosta toga naučili tako da je danas puno lakše napraviti neke izmjene ili nešto posve novo. ponekad planiramo jedno a kad se uhvatimo posla odemo u nekom drugom smijeru. isto je tako i sa biljkama...ponekad kupim nešto ciljano  a ponekad jednostavno ne mogu odoljeti pa kupim nešto jer mi se jaaako sviđa i onda s tim dva dana hodam po vrtu jer nemam ideju gdje zasaditi  :D :D

što se tiće bambusa on je bio zasađen u plastičnu kacu ( tada ih je bilo svega par komada) ali s vremenom su to razvalili tako da moramo kontrolirati njihovo širenje. ali nemamo previše problema s njim jer ga jednom godišnje razrijedim i ćim se pojavi neka  mladica gdje mi ne paše izvadim ju i to je to. ove godine jako lijepo tjera i sve su to jako debele stabiljke tako da ću sve tanke od prošle godine odrezati a ostaviti ove debele. odrezane stabiljke osušimo i kasnije koristimo npr. kao štap za mrežicu za ribe ili kao kolčiće za cvijeće :up:

prije smo u vrtu imali stazice od oblica i bile su zaštićene sirovom naftom i izdržale su dosta dugo ( 8-10 god) ali nisu sve bile od istog drveta tako da bi neke počele trunuti ranije neke kasnije. ove na slikama su neplanski napravljene unatrag mjesec dana kada smo uređivali taj dio vrta jer si je pas napravio prolaz pa nam je trebala nekakva stazica da ne gazi po cvjeću. s obzirom da se trešnja osušila umjesto za drva mi smo je ovako iskoristili. vjerojatno neće dugo izdržati jer to i nije za staze ali poslužit će par godina. veliki minus ovakvih staza je što znaju biti jako klizave kada padne kiša.

ispod malča ništa nije stavljeno jer je sipan na gredice i u kamenjare koji se tak i tak uređuju pa trava baš i ne stigne narasti jer ju uvijek netko čupne u prolazu :D


Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #57 u: Svibanj 21, 2015, 21:16:51 poslijepodne »
što se tiće jezera jučerašnji potop i današnja kišurina nas je unazadila pošteno. s obzirom na prognozu radovi će se nastaviti tek idući tjedan  >:( -?

folija se uspjela staviti, napunila voda ( 24 sata stajala) , zatim se dodala voda iz starog jezera i ribe prebacile natrag. nakon tri dana prisilnog zatvora i dva dana gladovanja nitko sretniji od njih. prvo su se bacile na istraživanje a kad su se dobro najele bacile su se na svoju omiljenu razonodu...čupkanje irisa koji je tu samo privremeno dok ne dobije novu lokaciju.  jezero je još uvijek u zraku al ja sam prezadovoljna jer vidim koliko ribe uživaju u većem prostoru pogotovo ove velike. baš su se preporodile  :)

dok kiša ne stane zapravo ne možemo ništa niti raditi a posla još uvijek ima puno: napuniti jezero do max visine ak u međuvremenu kiša ne odradi svoje,  iznivelirati obalu gdje treba ( teren je zakošen tako da smo jedan dio obale morali podizati, višak će se maknuti), ugurati foliju u zemlju, postaviti vodopad i filter i povezati ih u cjelinu, rasporediti kamenje, navesti još zemlje...u 4 dana smo mogli napraviti jako puno ali šta je tu je. sad ćemo planirati dan za dan jer očito drugačije neće moći.


Offline ritta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 274
  • Spol: Ženski   Lokacija: Đakovo
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #58 u: Svibanj 22, 2015, 07:53:51 prijepodne »
Biti ce super kada se zavrsi,vec sad izgleda odlicno  :up:

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #59 u: Svibanj 22, 2015, 09:16:14 prijepodne »
Koliko je na kraju to jezero veliko I di si kupila foliju !? Hvala

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #60 u: Svibanj 22, 2015, 19:35:00 poslijepodne »
Mislim stvarno , jedan dan se malo kopa i stavi se folija i ribnjak gotov . Gdje je tu ona patnja sa šalanjem , navlačenjem betona i ostalim zanimljivim fizikalijama  :D

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #61 u: Svibanj 22, 2015, 22:02:16 poslijepodne »
Koliko je na kraju to jezero veliko I di si kupila foliju !? Hvala

oni brzinski internet kalkulatori ipak računaju samo okvirnu veličinu pa s obzirom da smo ostavili nešto terasa za bilje i da je jezero nepravilnog oblika na kraju smo dobili nekih 8000 l.  folija je debljine od 1 mm i kupljena je u bauhausu a dečko mi ju je jedva ugurao u auto kak je bila teška  :D :roll:

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #62 u: Svibanj 22, 2015, 22:03:46 poslijepodne »
Mislim stvarno , jedan dan se malo kopa i stavi se folija i ribnjak gotov . Gdje je tu ona patnja sa šalanjem , navlačenjem betona i ostalim zanimljivim fizikalijama  :D

to prepuštam tebi...ja ću sjediti na terasi, pijuckati nešto hladno i čitati kak napreduju tvoji radovi  :D :D

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #63 u: Svibanj 22, 2015, 22:09:11 poslijepodne »
Mislim stvarno , jedan dan se malo kopa i stavi se folija i ribnjak gotov . Gdje je tu ona patnja sa šalanjem , navlačenjem betona i ostalim zanimljivim fizikalijama  :D

to prepuštam tebi...ja ću sjediti na terasi, pijuckati nešto hladno i čitati kak napreduju tvoji radovi  :D :D

Onda ću početi pisat tako papreno da se i ti oznojiš od čitanja  :D :D

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #64 u: Svibanj 22, 2015, 22:41:56 poslijepodne »
ma ja ću se samo preseliti do jezera i noge umočit u vodu da se rashladim...kako god okreneš uvijek imam riješenje  :D :D

Offline inkejevica

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: cakovec
  • ufo 880
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #65 u: Svibanj 23, 2015, 16:37:02 poslijepodne »
Super zgleda već sada ,samo napred :klap: :klap:.
"nema glupih pitanja - samo glupih odgovora"

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #66 u: Svibanj 24, 2015, 22:27:13 poslijepodne »
imam jedno praktično pitanje. šta bi se osim cementa moglo koristiti za popunjavanje pukotina između kamenja prilikom slaganja vodopada? vani ekipa ima specijalnu pjenu ( black waterfall foam) pa me zanima da li ima kakva pur pjena ili nešto slično što ne bi bilo otrovno a da je vodonepropusno.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #67 u: Svibanj 25, 2015, 00:42:34 prijepodne »
znam da postoje pur pjene za bunareve i sahtove .. i valjda ako se moze koristiti na bunaru moze i u jezeru  -?

evo pogledaj link imas je tu negdje
http://www.lorencic.hr/montazne-pjene-lorencic_11-5-1_3.htm

Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #68 u: Svibanj 25, 2015, 18:28:57 poslijepodne »
 Royalblue pošalji upit SIKI , jako su susretljivi i brzo ti odgovore . Ja sam tako imao potragu za "silikonom" kojim ću zaljepiti staklo za metal . Samo im detaljno opiši za kaj ti treba i da ne smije otpuštati štetne tvari u vodu  :up:

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #69 u: Svibanj 25, 2015, 22:43:08 poslijepodne »
hvala!  poslala sam im upit pa ćemo vidjeti.



Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #70 u: Lipanj 07, 2015, 23:22:39 poslijepodne »
iz Sike sam jako brzo dobila odgovor ali nažalost nemaju to što ja trebam tako da ću ipak malo mortati i ljepiti ko po torti  :D

uglavnom, naši radovi manje više idu puževim korakom. uvijek nešto uleti, pa se čeka slijedeći vikend pa vikend iza jer realno nitko od nas ne stiže preko tjedna pa onda nam se ne da jer je prevruće ili pronađemo neki drugi izgovor  :D :D
sad se zezamo sa slapićem i ovih dana će se popraviti gdje treba, malo dodati, malo oduzeti pa ćemo vidjeti kako će ispasti. pušten je u pogon al sad se treba igrati detaljima.  ustvari, dok ne stigne zemlja sve će još manje više biti u zraku slijedećih par dana.

očekivano, voda se lagano zamutila ali evo danas se počela i  bistriti. alge su se uhvatile na bočne strane ali to se ne može izbjeći tim više što trenuno ni uv lampa ne radi ( trebala bi sutra ponovo biti u funkciji). razlog zašto je uv lampa ugašena je lijek u jezeru budući da je jedan prašćić imao manjih problema pa smo onda tretirali sve...Stela ( da, da neke od njih imaju i svoja imena  :D) je sad OK i uredno radi nered gdje god stigne.
par zlatnih  se u međuvremenu izmrijestilo a  ekipa se pošteno počastila nakon toga . lopoči su već par dana u vodi i za sada uspješno odoljevaju napadu iako su potrgali  nešto listova ali korjen je za sada netaknut....danas je za poslasticu  pala i salata tako da lopoči barem neko vrijeme nisu bili zanimljivi s šta će biti ujutro tko zna... :roll:

« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2015, 23:26:28 poslijepodne od royalblue »

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #71 u: Lipanj 08, 2015, 07:37:51 prijepodne »
A sta je bilo, neka bolest ili !?

Inace ribetine su ti super :D:D:D ...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #72 u: Lipanj 08, 2015, 20:07:44 poslijepodne »
Jesi probala naručiti pjenu izvana ? Želim Steli brz i uspješan oporavak  :up:

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #73 u: Lipanj 09, 2015, 10:04:52 prijepodne »
ovo što sam gledala ne šalju u hrvatsku a ono što sam pronašla je preskupo. jedna tuba bi me ispala oko  50 € tako da to otpada. čekam još info za one pjene za bunare pa ćemo vidjeti ali ne nadam se previše

 
Hvala Max...Stela je sad ok al mi je zadala glavobolju i sigurno se dobrih mjesec dana zezamo s time. Prvo joj je na jednoj bočnoj strani par ljuskica nabubrilo i lagano promjenilo boju ( kao kada se nama prsti smežuraju od previše vode). Nakon par solnih kupki se povuklo i kada je izgledalo da je sve riješeno pojavilo se na suprotnoj strani. Ponovo solne kupke ali ovaj put nije ništa pomoglo. Voda testirana i nije bilo nikakvih drastičnh odstupanja a ni riba nije imala nikakvih promjena u ponašanju ( nema češanja, skakanja, jede kao smuk).
Dva puta sam nosila uzorak sa ribe kod svog veterinara ali ništa nismo pronašli pod mikroskopom. S obzirom da na netu nisam iskopala ništa slično a ni moja knjiga nije nudila odgovor kontaktirala sam veterinarski fakultet odjel za ribarstvo i tamo dobila savjet da krenem sa antibioticima ( isključili smo dropsy i hrpu drugih boleština koje je na prvu lako prepoznati. sumnjali su da je nekakva gljivica koja je potaknuta bakterijskom reakcijom prije toga). S obzirom da se nakon 5 dana  to sporo povlačilo produžila sam antibiotik na još 5 dana a u međuvremenu sam čačkajući na netu pronašla nešto što mi je bacilo bubu u uho  pa sam krenula usporedo sa Medopondom budući da u sebi sadrži malahit green.
U roku dva dana promjena je bila vidljiva tako da smo odradili 3 ture medoponda i za sada je to to.  Sad ostaje samo da joj poboljšamo imunitet pa da sve opet sjedne na svoje.
Uglavnom, pacijentica ostala živa a ja dobila koju sijedu više zbog te ribetine :) :)
« Zadnja izmjena: Lipanj 09, 2015, 10:09:01 prijepodne od royalblue »

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #74 u: Lipanj 09, 2015, 18:02:31 poslijepodne »
 :up: