Travanj 25, 2024, 13:41:35 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?  (Posjeta: 3740 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« u: Prosinac 04, 2013, 08:01:16 prijepodne »
Imam nekoliko različitih difuzora za CO2. Upravo sam dobio nove kupljene preko ebay-a.
kad se radi o keramičkim nikako da dobijem raspršivanje koje je preko cijele površine keramike. obično pušta samo kroz nekoliko rupica.
gledam na youtube i tamo vidim da keramike puštaju na cijeloj svojoj površini.
ima li netto iskustva s ivim ili savjeta???

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #1 u: Prosinac 04, 2013, 09:05:59 prijepodne »
Moje je iskustvo da površina raspršivanja kao i intenzitet ovisi o tlaku odnosno broju mjehurića koje pustim u difuzor. Pri manjem intenzitetu (1 mjehurić / sek i manje) raspršuje se samo u par točaka a kad pojačam na više od dva u sekundi raspršuje gotovo cijelom površinom. Meni se nekad čini da na youtubeu ponekad malo "navinu" stvari da bi bolje izgledalo. Doduše, koristim DIY sustav CO2  (limunska kiselina - soda bikarbona) i DIY difuzor, ali je princip isti. Na kraju mi je samo bitno da sam u "zelenom". Čekam svoje s e-baya pa ću vidjeti ima li razlike.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #2 u: Prosinac 04, 2013, 11:18:54 prijepodne »
upravo to. Nisu sve rupe jednako velike i pri slabijem tlaku propustaju samo one najvece. Kako tlak raste tako i druge pocinju propustati.
IMO, ako imas bocu prebaci se na atomizere. Ali one vanjske.
Ja sam stavio skroz mali na kvasac i radi puno efikasnije od staklenih difuzora.

Za ove vece treba boca i tlak od 2-3 bara da bi radili ali ovaj mali pusta i sa DIY varijantom.

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #3 u: Prosinac 07, 2013, 09:00:36 prijepodne »
koristim inline difuzor (atomizer) još uvijek u jednom akv i radi ok. u drugom je počeo puštati put vani, čuo se šum pa sam ga premazao sapunicom i otkrio kvar. tako mi se rodilo nepovjerenje … zato sam kupio ove s ebaya. poslušao sam savjet i malo pojačao co2 i radi ok. problem je bio u ispuštanju baš velikih mjehura ali to se sada svelo na minimum i veliki dio co2 se sada lijepo raspršuje. zgodan je ovaj novi jer ima integriran brojač mjehurića … jedina mana mu je što se voda relativno brzo gubi iz njega, pretpostavljam hlapljenjem u co2

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #4 u: Prosinac 08, 2013, 00:34:30 prijepodne »
Opet iskustvo iz diy difuzora - meni voda nestane samo ako ne dihta dobro na mjestu spoja - dovoda CO2. Onda višak tlaka plina istisne vodu prema natrag. Kad bolje zabrtvim / stegnem spoj voda se zadrži u difuzoru cijelo vrijeme.

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2013, 09:13:46 prijepodne »
Iz iskustva sa svim staklenim lulicama sa keramičkom membranom najbolji je od JBL difuzor,malo je velik i košta oko 160kn ali bar 100 posto otapa co2 i trošit će se manje plina.Zove se PRO FLORA TAIFUN i vridi za akvarije do 400l i  što je bitno ništa se ne čuje .

Offline IMara

  • Trade Count: (+11)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #6 u: Prosinac 09, 2013, 21:40:22 poslijepodne »
Opet iskustvo iz diy difuzora - meni voda nestane samo ako ne dihta dobro na mjestu spoja - dovoda CO2. Onda višak tlaka plina istisne vodu prema natrag. Kad bolje zabrtvim / stegnem spoj voda se zadrži u difuzoru cijelo vrijeme.

to je i meni problem. ja cijev nataknem na stakleni difuzor vode "nestane za tri dana. znači tu bi trebao zabrtvit bolje kako i s čim?

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #7 u: Prosinac 09, 2013, 23:13:13 poslijepodne »
Meni pomogne teflon traka, al mi je difuzor skriven pa se to i ne vidi.

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #8 u: Prosinac 10, 2013, 07:12:43 prijepodne »
možda voda izlazi kroz spoj cijevi i lulica, ali ima tu i nepovratni ventil (?) u samoj lulici. no problem se riješi tako da zatvrim co2 na par sati i kad padne tlak voda uđe kroz keramiku  :D
tako ne moram sve vadit i dolijevat

Offline Pscydad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 134
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #9 u: Prosinac 10, 2013, 08:43:07 prijepodne »
I ja sam naručio taj sa nepovratnim jer u teoriji ne bi trebalo bit problema s pražnjenjem unatrag. No, to je teorija, pa sam naručio i jedan obični bez ičega da mogu usporedit. Malo me muči fizika istiskivanja vode kroz keramiku ako postoji plinski džep (strojar sam po struci pa mi ne sjeda). Pozabavit ću se time kad mi stignu difuzori pa budem imao podatke za izračun.

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: CO2 difuzor: ima li netko savjet ?
« Odgovori #10 u: Prosinac 10, 2013, 19:27:27 poslijepodne »
meni je išlo ovako: naljepio ga u akvarij i ostavio 3 dana, nakon toga spojio cjevi i pustio co2, nije išlo perfektno, bježalo je mjehurića (večih) sa strane, međutim već nakon nekoliko dana se sve normaliziralo i sada radi savršeno (da se ne ureknem). upravo sam montira i jedan igličasti i sve štima, lakše reguliram.
sad što se znanosti tiče tu sam laik. dakle, stvori se plin pod pritiskom ispod keramike i onda nakon dosizanja određenog pritiska plin krene kroz micro pore u keramici van…
pokušaj i daj sistemu par dana da se uhoda, za jedno tjedan dana bi sve tribalo sist na svoje misto  :)