Ožujak 28, 2024, 15:01:31 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Izrada fotografija - Laser ili Inkjet  (Posjeta: 2013 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ozoman988

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Izrada fotografija - Laser ili Inkjet
« u: Siječanj 19, 2012, 17:39:38 poslijepodne »
Ovako, pošto se u slobodno vrijeme bavim fotografijom, napokon se skupila određena svota novaca i nađeni su relativno jeftini stakleni okviri, jedino što preostaje je izrada samih fotografija. Poslao sam upit za izradu te mi je receno sljedece:

Izrada se vrši ili pomoću laserskog printa na 300gr papir te je cijena 10kn (A3 format) ili druga opcija je inkjet print te je cijena 22kn (A3 format).

Moje pitanje je kolika je realna razlika u kvaliteti izrade tj. kvaliteti same fotografije (barem sto se ovog formata tiće) pošto nisam upućen u tematiku pa ako mi netko sa više iskustva može pomoći pri odabiru :D Do sada sam izrađivao fotografije te ih kaširao (nažalost ne znam da li je izrada bila laserska ili inkjet) i u potpunosti sam zadovoljan samo što mi se više sviđa opcija sa staklenim okvirom, a i cijenovno je jeftinija.
Zagreb/Jarun 098/9019849

Kozicnjak by Ozo

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Izrada fotografija - Laser ili Inkjet
« Odgovori #1 u: Siječanj 19, 2012, 18:12:13 poslijepodne »
Ne znam da li je i koliko tehnika napredovala zadnjih nekoliko godina ali kad sam se ja za to više interesirao prije jedno 5-7 godina laseri u boji su bili pogodni za izradu grafikona i sl, fotografija baš i ne, koliko znam ni danas photoprinteri nisu laserski. Ja bih ti prepručio da probaš i jedno i drugo pa ako ne vidiš bitnu razliku zašto trošiti novce? Ovo mi je prvi puta da uopće čujem da netko nudi izradu fotografija na laserskom printeru.

Offline Ozoman988

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Izrada fotografija - Laser ili Inkjet
« Odgovori #2 u: Siječanj 19, 2012, 20:15:29 poslijepodne »
Evo odgovora koji sam dobio od doticnih (necu sada rekilamirati):

"Poštovani,
imamo sve mogućnosti izrade fotografija i dimenzija...
ako bi se printala laserski na 300gr sjajnom papiru koštala bi 10,00kn/kom i možete izrađivati jednu ili više...

ako bi se printala na inkjet printer na 190gr glossy papiru koštala bi 22,00 kn i tu bi
bilo dobro da ih je više jer se printa iz role,"
Zagreb/Jarun 098/9019849

Kozicnjak by Ozo