Ožujak 28, 2024, 10:21:33 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Okrug reef 210*50*55  (Posjeta: 154672 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #200 u: Veljača 24, 2015, 10:11:55 prijepodne »
Jedno pitanjce bubble mi nekako sporo napreduje. Bacam mix hrane jednom tjedno. Da li trebam bas njega dohranjivat ? Ono tipa direkt u usta komadic repa od kozice? Nista od trace ne stavljam u tank niti ballin za sada. Svi mjerljivi parametri ok. Inace svi ostali koralji ok samo mi on nekako ne ide.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #201 u: Veljača 25, 2015, 14:55:12 poslijepodne »
Moj bubble je veličine 11+ i podijelio se par puta,ja malo kemio sa po4 da pojačan radi algi i akropora da bude čišće, kad ono male nestale a velika se stiska na 2cm,hranim ih direktno na usta i vidi se pomaka ali sporo sa time da se vidi bijela boja na tijelu a lovci crveni.one traže zmazaniju vodu dok drugi traže čišću,ovo je moje videnje iz moga tanka, kad je bilo vise cestica sve super sa njima i euphyliama a kada sam 'pročistio'vodu možda je bio i sok za koralje ali akrop.dobile boju i rast.treba naci balans u tome.možda neko zna bolje sta napraviti ili se dogodilo :)

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #202 u: Veljača 26, 2015, 19:31:14 poslijepodne »
Eto sinoć ja i kolega Čiovo odazvali se pozivu cijenjenog kolege da pogledamo uživo njegov ponosni uradak.
Normalno smo se smjestili na poziciju iz koje imamo puni pogled na situaciju te počeli sa raspravom o ovome i onome itd, (kolega Čiovo se uključio u raspravu ali tek nakon što je potamanio cjelodnevnu redovinu  :D).
U svakom slučaju ono što je prikazano na slikama nije ni približno dobro kako je sve to skupa u stvarnosti. Koralji su zdravi dobro napreduju i imaju izrazite boje što se na slikama ne vidi. S obzirom da se radi ipak o mekom tanku mislim da je filtracija žestoka, a hranjenje bi se slobodno moglo znatno pojačati.
Dosta rasprave je bilo o jedinom elementu akvarija koji je vidljivo upitan, a to je rasvjeta  :down:. Definitivno treba provesti temeljiti presjek potreba po svim elementima: intenzitet, spektar, razmještaj, vrsta itd. da pruži mekićim ono što je njima potrebno, naravno ostaviti i mjesta mogućeg narastanja želja i apetita prema SPS-a tako da se može relativno lako prilagoditi.
U svakom slučaju akvarij koji obećava  :).

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #203 u: Veljača 26, 2015, 19:41:32 poslijepodne »
Ja sam pojia sve - da poji sam sve ono sta je OSTALO posli tebe, parilo je ka da nisi ija misec dana - U svakom slucaju super tank, osim rasvjete koja po mom misljenju nije homogena cijelom duzinom tanka i stvara neobican "cudan" pogled na tank! Sve u svemu prekrasno!

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #204 u: Veljača 26, 2015, 20:44:54 poslijepodne »
Prije svega fala na posjeti i druzenju. Drago mi je da vam se tank svidija i da je uzivo nemjerljivo bolji efekt nego na slikama. Nazalost niti znam slikavat niti iman uredaj za to ali eto sta je tu je. Sta se tice rasvjete iman u vidu je minjat posli lita. Posto je tank kada je radena rasvjeta bio zamisljen kao jadranski pa je na kraju zavrsija kao reef zao mi je bilo novaca i vremena koje je ulozeno za stvaranje oku ugodne rasvjete. S ovim trenutnim stanjem posto je postav koralja i grebena napravljen tocno po sredini tanka tako i svijetlo pada i mislim da je dostatno. E sad sirina je zbilja problema. Posto cu minjat rasvjetu kao sta sam reka posli lita odlucija san dodat jos po jedan red 5630 led cool white 10000 K traka s obe strane radi obasjavanja prednjeg i zadnjeg stakla i mislim da ce to drzat vodu neki period.

Uglavnom jos jednom zahvala na posjeti i nadam se da cete doc kada doradim ovu rasvjetu sta iman. Bit ce sigurno bolje nego sada iako je i sada zadovoljavajuce i oku ugodno.

Odlucija san se na ovu rasvjetu nakon lita. Pratim je vec neko vrijeme i mislim da ce biti dobar upgrade cijelom sistemu. Ulog cca 2000 kuna ali je ful spectar i pokazala se kao odlican izbor kod korisnika vani.

http://www.ebay.com/itm/165W-LED-Aquarium-Light-Full-Spectrum-Dimmerable-Reef-Marine-Coral-LPS-SPS-Lamp-/251569034625?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3a92aed581

Ovakve 3 cu stavljati na tank.

Evo i dva tri reviewa o rasvjeti:










Offline royal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #205 u: Veljača 26, 2015, 22:42:49 poslijepodne »
Savjet iz prve ruke: budi jako pazljiv sa ovom rasvjetom.
Ja je imam preko godinu dana i nakon instalacije mi je sve osim riba poslo u pm. Ne znam gdje sam i da li sam nacinio neku gresku ali alge podivljale (do tad ih nije bilo), pokrile sve koralje i na zalost sve mi pokrepalo. Najgore sto sam novu rasvjetu stvarno pazljivo uvodio u sistem, stara je jos bila aktivna a novu sam poceo na kvarat snage pa danima pomalo pojacavao i nikad nisam dosao na full snagu. Ali... Tako da se dan danas sjetim svoje DIY led rasvjete koja je izgledala pancofarski ali su je koralji voljeli. Doduse to mi je bio vec 5-6 put da sam ostao bez icega (trodnevni nestanak struje u Dbk, dva ljeta bez chillera, overdosing vodkom opet radi struje ....) pa sam gubitke stojecki podnio i nastavio dalje.

Nisam citao recenzije po webu ali problem ovoj rasvjeti je sto mora bit dosta blizu povrsine mora u akvariju, meni je sad na oko 10-tak cm. Ako je stavis visocije onda nema efekta jer jako jako malo svjetla dolazi do dna. Mozda bi neke druge lece bile bolje.
Uglavnom probaj se jos malo informirat da ti ne nastradaju koralji.
Pozz

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #206 u: Veljača 26, 2015, 23:33:15 poslijepodne »
Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #207 u: Veljača 27, 2015, 07:53:55 prijepodne »
Savjet iz prve ruke: budi jako pazljiv sa ovom rasvjetom.
Ja je imam preko godinu dana i nakon instalacije mi je sve osim riba poslo u pm. Ne znam gdje sam i da li sam nacinio neku gresku ali alge podivljale (do tad ih nije bilo), pokrile sve koralje i na zalost sve mi pokrepalo. Najgore sto sam novu rasvjetu stvarno pazljivo uvodio u sistem, stara je jos bila aktivna a novu sam poceo na kvarat snage pa danima pomalo pojacavao i nikad nisam dosao na full snagu. Ali... Tako da se dan danas sjetim svoje DIY led rasvjete koja je izgledala pancofarski ali su je koralji voljeli. Doduse to mi je bio vec 5-6 put da sam ostao bez icega (trodnevni nestanak struje u Dbk, dva ljeta bez chillera, overdosing vodkom opet radi struje ....) pa sam gubitke stojecki podnio i nastavio dalje.

Nisam citao recenzije po webu ali problem ovoj rasvjeti je sto mora bit dosta blizu povrsine mora u akvariju, meni je sad na oko 10-tak cm. Ako je stavis visocije onda nema efekta jer jako jako malo svjetla dolazi do dna. Mozda bi neke druge lece bile bolje.
Uglavnom probaj se jos malo informirat da ti ne nastradaju koralji.
Pozz

E fala ovo mi je trebalo iz prve ruke cut malo o njima. Svaki savjet prihvacam jer ipak jos sam nov.

Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.

Posto sam s strujom na VI  :D prihvacam tvoju ponudu za pomoc  ;) pa cemo nakon lita se bacit na izradu rasvjete jer nisan sad ni pri lovi za tako nesto. Uglavnom tija san izbjec pun ormar drivera i ostalih stvari ali prihvacam sve savjete i pomoc. Hvala vam!

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #208 u: Veljača 27, 2015, 19:52:15 poslijepodne »
Da, definitivno puno para :dead:, a ni konstrukcija ne odgovara tvojim potrebama, o kvaliteti da ne govorim, ukratko nema se pojma šta se kupuje…..samo izgleda dobro (i naravno ako je daljinski uključen za light show :punch:) :dead:.
Potrebno je oformiti stručni tim koji bi trebao napraviti prosudbu potreba, mogućnosti i to sve uklopiti u prihvaćeni dizajn (naravno uz minimalno financijsko opterećenje).
Ali prva misao je osigurati optimalan spektar i intenzitet.
Koralji poznaju dva uvjeta postojanja: život-rast i umiranje-stagnacija (koje može biti brzo ili sporo).
Zbog toga bi trebalo prionuti pripremama ODMAH :ying:, a ne raditi fušerajski i na brzinu kad se u jednom momentu ukaže prilika.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #209 u: Veljača 27, 2015, 22:01:37 poslijepodne »
Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.
pratim ćitam...npr ovisi kakav led kod mene sicce AM460 pokriva 100*90 cm,a dimenzije ma.je led površina samo 25*35 cm  :)
no ipak jd to druga tehnolovija,tako da je ovaj led po svemu skupa opcija,a recenzije već standardno loše
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #210 u: Veljača 27, 2015, 22:18:50 poslijepodne »
Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.
pratim ćitam...npr ovisi kakav led kod mene sicce AM460 pokriva 100*90 cm,a dimenzije ima led površina samo 25*35 cm  :)
no ipak je to druga tehnologija,tako da je ovaj led po svemu skupa opcija,a recenzije već standardno loše
Isprika piso na mobitelu :D :D malo mi bježe slova...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #211 u: Ožujak 04, 2015, 17:16:51 poslijepodne »
Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.
pratim ćitam...npr ovisi kakav led kod mene sicce AM460 pokriva 100*90 cm,a dimenzije ma.je led površina samo 25*35 cm  :)
no ipak jd to druga tehnolovija,tako da je ovaj led po svemu skupa opcija,a recenzije već standardno loše

Imas kakav link na tu rasvjetu jer kad upisem u google ovaj model ne izbacuje nista . Cijena po modulu cisto informativno ?

Edit: Nasa sam za tu cijenu  ;) ne zelim napisat sta mora da radi  :-X

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #212 u: Ožujak 10, 2015, 14:50:40 poslijepodne »
Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.
pratim ćitam...npr ovisi kakav led kod mene sicce AM460 pokriva 100*90 cm,a dimenzije ma.je led površina samo 25*35 cm  :)
no ipak jd to druga tehnolovija,tako da je ovaj led po svemu skupa opcija,a recenzije već standardno loše

Imas kakav link na tu rasvjetu jer kad upisem u google ovaj model ne izbacuje nista . Cijena po modulu cisto informativno ?

Edit: Nasa sam za tu cijenu  ;) ne zelim napisat sta mora da radi  :-X

evo par  ;)
http://www.h2oacquari.it/index.php?route=product/category&path=257_337_339_424&sort=p.price&order=DESC
http://coralaquariumshop.com/new/en/206-gnc-sicce
http://www.aquariumline.com/catalog/lighting-systems-ceiling-light-ceilinglight-c-73_326_520_864.html?language=en

ali radi što ja do sada nisam sa ničime dobio :D :D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #213 u: Ožujak 10, 2015, 16:55:56 poslijepodne »
Neznam samo kako ce 3x40cm pokrit 210cm puno love za malo muzike, moj stav.
pratim ćitam...npr ovisi kakav led kod mene sicce AM460 pokriva 100*90 cm,a dimenzije ma.je led površina samo 25*35 cm  :)
no ipak jd to druga tehnolovija,tako da je ovaj led po svemu skupa opcija,a recenzije već standardno loše


Imas kakav link na tu rasvjetu jer kad upisem u google ovaj model ne izbacuje nista . Cijena po modulu cisto informativno ?

Edit: Nasa sam za tu cijenu  ;) ne zelim napisat sta mora da radi  :-X

vjeruj mi da skoro i to radi ! :D
ako imaš mogučnosti ne dvoumi se već kupi, od kad sam ju vidio kod mize redovito igram loto !!!  :'(

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #214 u: Ožujak 14, 2015, 22:07:37 poslijepodne »
Jedna s danasnjeg druzenja  :)

S lijeva na desno : Malitu, Sonny, moja malenkost, Grof, Anita.

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #215 u: Ožujak 14, 2015, 22:21:07 poslijepodne »
Ekipa prejako je bilo, hvala na svemu i volim vas  8) :klap:

Offline Zubatac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #216 u: Ožujak 14, 2015, 22:38:55 poslijepodne »
Jedna s danasnjeg druzenja  :)

S lijeva na desno : Malitu, Sonny, moja malenkost, Grof, Anita.
:up:

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #217 u: Ožujak 15, 2015, 00:17:21 prijepodne »
Zaj mi je sta nisa m bija....ali nadam se da oprastaju!

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #218 u: Ožujak 21, 2015, 21:50:54 poslijepodne »
Evo trenutno stanje tanka slikano danas. Krenuo s glaser balling metodom. Parametri svi ok. Male naznake algi na kamenju. Koralina pocela prekrivat reef polako. Sve zivo i zdravo. Home made mix svako 2 dana. Klasino hranjenje 2 puta dnevno. Promjena 1 mjesecno cca 15 %.


Parametri:

Sal. 1.015
PH 8.2
KH 8.6
MG 1290
CA 420
Temp 24.5
PO4 0
NO3 2


Offline Zubatac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #219 u: Ožujak 22, 2015, 09:13:28 prijepodne »
Jesi to falia napisat gustocu ili !? 1.015?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #220 u: Ožujak 22, 2015, 09:36:30 prijepodne »
 :D 1.025

Offline Zubatac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #221 u: Ožujak 22, 2015, 13:00:25 poslijepodne »
Lipo izgleda svidja mi se scape  :up:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #222 u: Ožujak 25, 2015, 11:12:35 prijepodne »
Pozdrav evo samo da javim da su razvratni puzevi krenili u akciju  :D

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #223 u: Ožujak 25, 2015, 11:19:16 prijepodne »
Pozdrav evo samo da javim da su razvratni puzevi krenili u akciju  :D
to su jaja puzeva? Kojih točno?
Ribe ti to ne počiste s stakla?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #224 u: Ožujak 25, 2015, 11:22:29 prijepodne »
Znam koliko i ti. Koji puzevi hmm imam nasariusa i turbo sp. Kaze mi supruga je vidila kako se 2 turba malo guzvaju tako da nemam nikakve informacije osim potvrde da su jaja puzeva. Ribe za sada ne obracaju pozornost mada sumnjam da ce prezivit kad hepatus otkrije da ih ima. Uglavnom mali djelic prirode koji mi je drago da sam vidija a i podilija s vama ljudi.