Ožujak 28, 2024, 16:37:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoć podloga za 200 litreni akvarij  (Posjeta: 2633 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Pomoć podloga za 200 litreni akvarij
« u: Kolovoz 24, 2013, 21:42:46 poslijepodne »
U planu imam nešto da iskemijam sa svojih 5 kila aquabasica + i imam jedno 5 kila manada. Problem je što aquabasic većinom ima samo mikroelemente ako se ne varam ili samo mikroelemente . Nemam previše iskustva sa podlogama , a to je ono glavno tj, najvažnija stvar u biljnoj akvaristici . Do sada sam znao koristiti samo zemlju za cvijeće i preko toga 1-2 mm kvarcni pijesak i sve je raslo . Naravno nakon tri mjeseca već treba gnojit vodeni stup jer se zemlja brzo troši. Prijedlozi , savjeti  i vaša iskustva su mi na neki način prjeko potrebni ako se mislim baviti ozbiljnom biljnom akvaristikom . Od biljaka mislim držati samo najzahtjevnije zelene  i crvene biljke .

Još jedna stvar vezana za moj aquabasic + . Akvarij sam bio složio za natjecanje .... i u fazi cikliranja napalo me sve živo od algi pa do cijanobakterije i jednostavno sam ugasio svjetlo bilje premjestio u mali akvarij.... Stvar je u tome što nisam  vadio podlogu a voda i dan danas je još unutra jer sam ljen da to sve očistim . Zanima me da li je nakon tih 5 mjeseci što je podloga u akvariju '' neiskorištena'' da li je dio hranjiva već izašao iz te podloge?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2013, 21:48:44 poslijepodne od kova.aq. »

Offline TIO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
Odg: Pomoć podloga za 200 litreni akvarij
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2015, 21:28:29 poslijepodne »
Kak podloga :AkTer: