Ožujak 29, 2024, 00:51:12 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Crvenouha s kojim organizmima  (Posjeta: 7980 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Crvenouha s kojim organizmima
« u: Ožujak 24, 2017, 10:32:49 prijepodne »
pozdrav!

vec sam vas u predhodnoj temi upoznao s kornjacom koju sam udomio https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=103598.msg938530#msg938530

preko ljeta joj planiram osigurati vanjski smjestaj, a za zimu plairam uloziti u jedan oakvarij od 200-300 litara vode. posto volim stvari organizirati i planirati na vrijeme molim vas da mi pomognete oko nekih pitanja koje imam.

zanima me s kojim bi organizmima crvenouha mogla dijeliti zivotni prostor...kornjaca je stara 6 godina i odbija bilo kakvo bilje za hranu pa mozete predloziti i neku biljnu vrstu...
...ali vise od toga me zanima s kojim bi ribama mogla biti u istom akvariju...pomagajte drugovi :)
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #1 u: Ožujak 24, 2017, 19:23:04 poslijepodne »
ajde, mora da netko zna :)

evo ja sam malo guglajuci vidio da ih ljudi znaju drzati sa oskarima...
ako netko zna s kojim ribama dijele prostor u svom prirodnom stanistu i to bi pomoglo...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #2 u: Ožujak 24, 2017, 19:31:09 poslijepodne »
da li su mozda crvenouha i ono sto mi zovemo suncani karas auhtotone vrste u istim vodama sjeverne amerike?
TikaTaka, MadaFaka

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #3 u: Ožujak 24, 2017, 19:43:33 poslijepodne »
U akvariju živorotke, vani u jezeru obične zlatne ribice. Fancy oblike ne, jer neće ostati sa kornjačom.

Mislim da je riba o kojoj govoriš sunčanica? Ta riba za akvarij nije, za dovoljno veliki ribnjak bi bila, ali sigurnije ti je stavit zlatne ribice, kako e bi riskirao unošenje parazita i sl sa divljom ribom.

Koliko bude veliko jezero?

Ako imaš kakav podrum, kornjaču možeš staviti i u hibernaciju zimi.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #4 u: Ožujak 24, 2017, 20:13:28 poslijepodne »
U akvariju živorotke, vani u jezeru obične zlatne ribice. Fancy oblike ne, jer neće ostati sa kornjačom.

Mislim da je riba o kojoj govoriš sunčanica? Ta riba za akvarij nije, za dovoljno veliki ribnjak bi bila, ali sigurnije ti je stavit zlatne ribice, kako e bi riskirao unošenje parazita i sl sa divljom ribom.

Koliko bude veliko jezero?

Ako imaš kakav podrum, kornjaču možeš staviti i u hibernaciju zimi.

lepomis gibbosus, suncanica ili ti suncani karas je invazivna vrsta koja je  nastanila ove i mnoge kraje ve u svijetu bas zahvaljujuci akvaristici...posto je sarena bila je zanimljiva akvaristima koji su je udomljavali u svojim akvarijima diljem svijeta...kao sto to uvjek biva sa kucnim ljubimcima, ljudi su je pustali u lokalne vode u kojim je kao agresivna i prilagodljiva vrsta lako prosperirala...tako da nisam bas sigura da nije za akvarij...u biti, nije za akvarij kao niti jedna druga riba :)
nije rijec o jezeru nego o akvariju od nekih 200 do 400 litara...
sto se tice zivorotki, ja osobno nemam problem s njima, ali cini da bi ih kornjaca brzo istrijebila...toliko je prozdrljiva da mislim da bi ih sve eutanazirala u kratkom periodu...tako da mislim da je jedino rjesenje neka vrsta ribe koja je toliko velika da joj ne stane u usta ili mozda i ne samo da joj ne stane u usta nego da ju ne moze pregrist na pola...tocnije da ju ne smatra hranom...ispravi me ako grijesim...
kazem, na you tubeu sam vidio da ju dosta cesto drze sa oskarima koji nisu ni mali, a nisu nista manje agresivni od suncanice, stovise mislim da mogu narasti skoro duplo veci...i svidjaju mi se jer su inteligentne ribe, ali ja bih volio ako je ikako moguce drzao je u akvariju sa ribom s kojom dijeli svoje prirodno staniste...
o zlaticama sam razmisljao i iako ih nisam iskljucio moram priznati da su mi malo dosadnjikave, a i ne znam odkle potjecu...nisam ni probao istrazivati...osim toga ne znam da li bi zlatice dobro podnosile temperaturu vode iznad 24 stupnja celzijusa koja je potrebna kornjaci...slobodno pucaj, oslobodi me dvojbi ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #5 u: Ožujak 24, 2017, 20:26:14 poslijepodne »
U akvariju živorotke, vani u jezeru obične zlatne ribice. Fancy oblike ne, jer neće ostati sa kornjačom.

Mislim da je riba o kojoj govoriš sunčanica? Ta riba za akvarij nije, za dovoljno veliki ribnjak bi bila, ali sigurnije ti je stavit zlatne ribice, kako e bi riskirao unošenje parazita i sl sa divljom ribom.

Koliko bude veliko jezero?

Ako imaš kakav podrum, kornjaču možeš staviti i u hibernaciju zimi.

ovo definitvno nije slikano u prirodi i ako mene pitas riba je predivna...zanima me da li dijeli prirodno prebivaliste sa crvenouhom...koliko god guglaao ne mogu naci odgovor :dead:
TikaTaka, MadaFaka

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #6 u: Ožujak 24, 2017, 21:31:41 poslijepodne »
Vidi, suživot kornjače i riba generalno ne funkcionira. Što zbog činjenice da je kornjača grabežljivac i može ako ništa drugo ozlijediti ribu, ako ju već ne uspije pojesti. Kornjača treba mjesto za sunčanje, dakle akvarij, ako nebudes radio kopno u sklopu poklopca, nebudes mogao puniti do kraja.
Sunčanica je velika i agresivna riba. Spike dok bude mala bude ok, zaboravi.

A to što se nalazi na yutubu uzimaj s velikom rezervom, jer je tamo svašta.

Dakle moj odgovor ostaje isti, ne niti sunčanici niti oskaru s kornjačom u akvariju. Male ribice tipa gupija, može. Ako baš želiš probaj, al ono, nemoj očekivati čuda.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #7 u: Ožujak 24, 2017, 23:13:27 poslijepodne »
Vidi, suživot kornjače i riba generalno ne funkcionira. Što zbog činjenice da je kornjača grabežljivac i može ako ništa drugo ozlijediti ribu, ako ju već ne uspije pojesti. Kornjača treba mjesto za sunčanje, dakle akvarij, ako nebudes radio kopno u sklopu poklopca, nebudes mogao puniti do kraja.
Sunčanica je velika i agresivna riba. Spike dok bude mala bude ok, zaboravi.

A to što se nalazi na yutubu uzimaj s velikom rezervom, jer je tamo svašta.

Dakle moj odgovor ostaje isti, ne niti sunčanici niti oskaru s kornjačom u akvariju. Male ribice tipa gupija, može. Ako baš želiš probaj, al ono, nemoj očekivati čuda.
jasno da mora imati prostor za suncanje...i sada ima i prostor za suncanje i uv zarulju i akvarij nije pun do kraja, ali bih joj htio osigurati prostraniji akvarij da moze slobodno plivati, a ne se samo brckati...
s druge strane mi je nekako sterilno imati npr. 400 litarski akvarij sa jednom kornjacom u njemu koja ce ujedno 50% vremena provesti van vode na suncanju...osim toga bih volio ako je ikakomoguce sloziti i nekakav biotop...e sad da li je to moguce objediniti ne znam ni sam...
u hipotetskom suzivotu kornjace i suncanice vise me brine kako bi se suncanice odnosile prema kornjaci nego sto me brine da bi kornjaca ozlijedila ribu...
malo cu pronjuskati da vidim ima li primjera u kojima kornjaca zivi sa zivorotkama...zanima me kako to funkcionira u praksi
TikaTaka, MadaFaka

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #8 u: Ožujak 25, 2017, 11:44:33 prijepodne »
Što mislis pod biotopom?
Generalno, akvarij s kornjačom je najbolje imati prazan, znači prazno staklo i voda. Kornjače su veliki zagađivači vode, što velikoj večini riba ne odgovara.
Dekoracije poput granja kamenja, čak i živo bilje s kornjačom neće opstati, pogotovo u akvariju ne. Kornhače su aktivne životinje kojima treba prostor. Već sam ti rekla koje ribe, provjereno mogu s kornjačom biti. Držala sam crvenouhe neko vrijeme, tako da ti ne bubam bezveze.
Biotopi s kornjačom i ribama mogu opstati u velikim bazenima, u akvariju će popratni sadržaj samo zauzeti kornjači mjesto.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #9 u: Ožujak 26, 2017, 12:13:40 poslijepodne »
Što mislis pod biotopom?
Generalno, akvarij s kornjačom je najbolje imati prazan, znači prazno staklo i voda. Kornjače su veliki zagađivači vode, što velikoj večini riba ne odgovara.
Dekoracije poput granja kamenja, čak i živo bilje s kornjačom neće opstati, pogotovo u akvariju ne. Kornhače su aktivne životinje kojima treba prostor. Već sam ti rekla koje ribe, provjereno mogu s kornjačom biti. Držala sam crvenouhe neko vrijeme, tako da ti ne bubam bezveze.
Biotopi s kornjačom i ribama mogu opstati u velikim bazenima, u akvariju će popratni sadržaj samo zauzeti kornjači mjesto.
pod biotop mislim da mi za biotopski postav baza bude kornjaca tako da slozim nesto prema njenom prirodnom stanistu...znaci da imitiram neku baru, jezero ili rijeku u kojoj je ona autohtona vrsta...sto osim okruzenja ne znaci nuzno da u akvariju mora biti i neka vrsta ribe s kojom dijeli to staniste, ali to mi je zelja...volio bih da akvarij izgleda kao fragmenat njenog prirodnog stanista i bilo bi mi drago da sve skupa izgleda zivlje i dinamicnije, a da to bude tako pomogle bi ribe...vizualni element mi je jako bitan...zelim da osim kornjaci sve skupa bude zanimljivo i oku ugodno takodjer meni...zbog tog mi golo staklo ne dolazi u obzir...
jasno mi je da bi samo staklo bilo zgodnije za odrzavati, ali rado cu se malo zrtvovati da mi sve izgleda prirodno...
posto sam kornjacu udomio na frku jer sam je zelio spasiti od uvjeta u kojim je zivjela, nisam imao puno vremena za informiranje, ali mislim da sam uspio pohvatati osnovno...negdje sam procitao da neki ljudi prakticiraju hranjenje van akvarija...sam sam shvatio da to nije losa stvar vec kroz dva tjedna drzanja kornjace...bas to sto kazes...prlja vise nego ribe tako da je svaki puta kad je hranim vodu zagrabim iz akvarij, prebacim u plasticnu posudu, ubacim kornjacu u posudu i nahranim je...tako je ostavim nekih pola sata tako da ona ugl. osim sto tamo jede i nuzdu obavi tamo...dok je ona tamo ja vodu koju sam odvadio iz akvarija nadomjestim cistom...to radim dva puta dnevno i odkat to radim kvaliteta vode se drasticno popravila, sto je vidljivo i golim okom  :D
i ako je sam svjestan da bi samo staklo bilo lakse za odrzavanje takodjer znam i da sa sljunkom na dnu dobivam dodatan ogroman prostor na kojem se naseljavaju bakterije za biolosku filtraciju...naravno da bih u sump ili pregradni filter ubcacio vrbu, neku vrstu puzavca ili oboje, a te biljke bi kroz korjenje velik dio prljavstine povukle kao svoju hranu...to sam vec radio u akvarijima s ribama i jako dobro funkcionira...

e da se vratim na tvoj savjet sa zivorotkama...iako kazem volio bih da to budu vrste koje s njom dijele prirodno staniste, mislim da sam sve blize tome da te poslusam...ipak, zivorotke ne mogu ozlijediti kornjacu, a ako kornjaca bude s vremena na vrijeme imala svoje sustanare na meniu, to su ipak ribe koje svojom reprodukcijom mogu nadoknaditi gubitke...bar mislim da mogu :D ti si to vec probala, pa sse nadam da ces moju pretpostavku ili potvrditi ili opovrgnuti...

p.s. sori, bio sam u guzvi pa nisam prije odgovorio
« Zadnja izmjena: Ožujak 26, 2017, 12:18:10 poslijepodne od Zoomba »
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #10 u: Ožujak 28, 2017, 10:37:27 prijepodne »
Što mislis pod biotopom?
Generalno, akvarij s kornjačom je najbolje imati prazan, znači prazno staklo i voda. Kornjače su veliki zagađivači vode, što velikoj večini riba ne odgovara.
Dekoracije poput granja kamenja, čak i živo bilje s kornjačom neće opstati, pogotovo u akvariju ne. Kornhače su aktivne životinje kojima treba prostor. Već sam ti rekla koje ribe, provjereno mogu s kornjačom biti. Držala sam crvenouhe neko vrijeme, tako da ti ne bubam bezveze.
Biotopi s kornjačom i ribama mogu opstati u velikim bazenima, u akvariju će popratni sadržaj samo zauzeti kornjači mjesto.

jos nesto :)
ako mozes pomozi...malo cu se odmaknuti od teme...daj mi molim te neke savjete oko hranjenja kornjace...moja kornjaca odbija jesti povrce i voce...znam da bih morao paziti na njenu ishranu, prvenstveno da ne unese previse proteina...ali ne znam kako joj izbalansirati prehranu, ako odbija voce i povrce...ako ce sto pomoci, kornjaca je stara 6 godina, zivot je do udomljavanja provela u maloj plasticnoj posudi 25x15x8 i za vrijeme tog "proslog" zivota nije jela nista osim kupovne hrane...od nedavno je kod mene...osim 4 vrste kupovne hrane kojima ju hranim, probao sam joj dati i gliste, njih guta...obozava...
100% sam siguran da nebi odbila bilo koje meso, ali voce i povrce ne moze smislit...cak se zaleti pa zagrize ili do pola proguta komadic voca ili povrca...ali cim skuzi da nije meso, izbaci ga van...ako imas kakve trikove, navali, ne znam sto da radim...
TikaTaka, MadaFaka

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #11 u: Ožujak 28, 2017, 16:25:44 poslijepodne »
bez ljutnje ali sve vodene kornjače slatkovodne su carnivori-mesožderi 8)
sve kopnene kornjače su herbivori-biljožderi
morske kornjače su herbivori95% (alge,spužve,koralji) sa potrebom proteina animalnog porijekla vrlo rijetko 5%

tako da 6 godina crvenouhe i njenog života nije baš bilo sretno -?

pročitao sam površno zadnji post,ali bez ljutnje bar internet zna štošta ako več nije literatura usvojena...

bez uvrede ali učiti :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #12 u: Ožujak 28, 2017, 16:51:50 poslijepodne »
bez ljutnje ali sve vodene kornjače slatkovodne su carnivori-mesožderi 8)
sve kopnene kornjače su herbivori-biljožderi
morske kornjače su herbivori95% (alge,spužve,koralji) sa potrebom proteina animalnog porijekla vrlo rijetko 5%

tako da 6 godina crvenouhe i njenog života nije baš bilo sretno -?

pročitao sam površno zadnji post,ali bez ljutnje bar internet zna štošta ako več nije literatura usvojena...

bez uvrede ali učiti :)
ma kakve ljutnje, boze sacuvaj 😄
zato i postavljam pitanja, kako bih nesto naucio...
istina, zna internet svasta, ali na internetu zaglusuje kakofonija svih mogucih informacija tako da je nekom zelenom poput mene tesko izbistriti sto je istina, a sto nije. vise volim da se konzultiram s vama koji imate iskustva i koji imate informacije iz prve ruke. prije nabavke svog prvog akvarija s ribam citao sam 4 mjeseca i svakodnevno se informirao o hobiju. kao sto si rekao ova kornjaca nije imala bas sretan zivot: grijanje vode nula bodova, filtracija nula bodova, uv tj. bilo kakva rasvjeta nula bodova, raznovrsna prehrana nula bodova, a osim toga u tome svom plasticnom spajzu je bila poklopljena poklopcem, voda joj je cijelog zivota bila do koljena. Zbog takve situacije sam je udomio na vrat na nos samo da joj pomognem i nisam imao vremena za detaljnu edukaciju. Ipak sam joj sve navedeno sto nije imala pretvorio u ima. tako da, naravno da se neljutim, ali u isto vrijeme molim tebe i sve ostale koji imaju volje pomoci da pomognu, svojim znanjem, nicim drugim. i zahvalan sam na svemu sto naucim od vas.
da se vratim na prehranu...na jednom hrvatskom forumu o kornjacama sam procitao, a i ne samo tamo, da je potrebno crvenouhe kornjace hraniti dobrim dijelom hranom biljnog podrijetla. kao razlog se navodi zdravstveni problemi kod hranjenja iskljucivo mesom i hranom zivotinjskog podrijetla. e sad, kao nekoga ko je po pitanju kornjaca doktor u usporedbi sa mnom, molim te da me savjetujes...kakav meni predlazes, koje kolicine hrane, koliko puta dnevno hraniti? sve sto kazes ce mi dobro doci...pucaj druze ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #13 u: Ožujak 29, 2017, 13:08:52 poslijepodne »
Iako sam sve blize tome da zajednicki akvarij kornjace i riba nastanim zivorotkama, danas naletih na ovaj video...sto kazete?
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #14 u: Ožujak 30, 2017, 10:14:00 prijepodne »
Ako mene pitas, meni ove ribe uopste ne djeluju sretno. Kornjaca tu vrti ko jeb*** camac na vesla, ribe neznaju sta se desava i pod stresom su- siguran sam.

Konkretno za video, uz sve ovo, ovaj akvarij je mal za 1 kornjacu one velicine, a ne 2 kornjace i 5-10 riba...

Svakoj zivotinji je potrebno obezbjedit ugodan boravisni prostor prilagodjen njima, da bi one bile u punom sjaju, osjecale se ugodno ili sta ja znam. Kornjace i ribe po mom misljenju neidu zajedno... Mozes ti stavit psa i macku skupa, al to jednostavno neide skupa ni u jednom smislu..

Tvoj akvarij, tvoje zivotinje, ionako ces uglavnom uradit sta si zamislio bez obzira sta mi rekli... No ovo je samo moje misljenje, bez ljutnje.

Sent from my Huawei G8


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #15 u: Ožujak 30, 2017, 14:31:03 poslijepodne »
Ako mene pitas, meni ove ribe uopste ne djeluju sretno. Kornjaca tu vrti ko jeb*** camac na vesla, ribe neznaju sta se desava i pod stresom su- siguran sam.

Konkretno za video, uz sve ovo, ovaj akvarij je mal za 1 kornjacu one velicine, a ne 2 kornjace i 5-10 riba...

Svakoj zivotinji je potrebno obezbjedit ugodan boravisni prostor prilagodjen njima, da bi one bile u punom sjaju, osjecale se ugodno ili sta ja znam. Kornjace i ribe po mom misljenju neidu zajedno... Mozes ti stavit psa i macku skupa, al to jednostavno neide skupa ni u jednom smislu..

Tvoj akvarij, tvoje zivotinje, ionako ces uglavnom uradit sta si zamislio bez obzira sta mi rekli... No ovo je samo moje misljenje, bez ljutnje.

Sent from my Huawei G8


Ako mene pitas, meni ove ribe uopste ne djeluju sretno. Kornjaca tu vrti ko jeb*** camac na vesla, ribe neznaju sta se desava i pod stresom su- siguran sam.

Konkretno za video, uz sve ovo, ovaj akvarij je mal za 1 kornjacu one velicine, a ne 2 kornjace i 5-10 riba...

Svakoj zivotinji je potrebno obezbjedit ugodan boravisni prostor prilagodjen njima, da bi one bile u punom sjaju, osjecale se ugodno ili sta ja znam. Kornjace i ribe po mom misljenju neidu zajedno... Mozes ti stavit psa i macku skupa, al to jednostavno neide skupa ni u jednom smislu..

Tvoj akvarij, tvoje zivotinje, ionako ces uglavnom uradit sta si zamislio bez obzira sta mi rekli... No ovo je samo moje misljenje, bez ljutnje.

Sent from my Huawei G8
Naravno bez ljutnje, svi mi bolujemo od politicke korektnosti😄
Svakako da cu napraviti ono sto na kraju odlucim da cu napraviti, ali definitivno ce na to utjecati razgovor sa ljudima koji mi daju odgovore na pitanja. Ima jedna kvaka, na mene utjecu samo argumentirani odgovori...nek je i rasprava, neka se malo i zaostri, ali bez argumenata mozemo samo mlatit praznu slamu, a u tome ne vidim smisla.
Meni je logicno da postavim pitanje "zasto"...ako je na moje "zasto" odgovor "zato" onda se ocito u ovoj prici ne ljutim ja.
Pa da malo proanaliziramo i ovo sto si napisao...tvoja istina o mackama i psima je zesce generaliziranje. svaka vrsta macke zasigurno ne ide sa svakom vrstom psa, ali ima more vrsta pasa koji nemaju problem da zive uz macku...dok neki jednostavno nece tolerirat macku ni da su sisali u istom leglu(karikiram). Ni ribe ne idu s ribama, bar ne sve...neke koje se drze zajedno ne bi mogle dijeliti prostor da jednoj vrsti npr. ne osiguras prostor i mjesta za skrivanje. Zato sam otvorio temu, da kroz razgovor probam naci ribe koje kornjaca nece smatrati hranom, i koje nece kornjacu smatrati prijetnjom ili obrnuto. Naravno da ce ponekad jedna vrsta zasmetati drugoj...bitno je samo da to nije pravilo. Osobno nisam vidio akvarij u kojem povremeno jedna vrsta ne povija drugu. Ovaj link sam stavio cisto zato sto mi se cinilo da niti kornjaci pada na pamet da pojede ovu ribu niti se ova riba osjeca ugrozeno kraj kornjace ove velicine.
Slazem se s tobom da bi bilo dobro da je akvarij veci, to je po meni ocito, ali moja namjera ni nije bila ovim linkom reci da je to optimalna velicina akvarija.
Sto se tice ponasanja ovih riba, ja sam ih se u prirodi nagledao i ne vidim da se ponasaju ista drugacije nego tamo. Ne znam sto govori da su one pod stresom, prije bi kornjace mogle biti pod stresom, bas zbog navedene velicine akvarija i zbog toga sto se ne mogu maknuti od riba kad pozele.
Ajmo na kornjace, ja svoju nemam dugo, ali mi je i to bilo dovoljno da shvatim da nema veceg zicarosa za hranom od kornjace. Psi za vrijeme obiteljskog rucka su male bebe za njih. Ono sto si ti prepoznao kao sumanuto veslanje je nista kako se znaju ponosat cim te primjete u svojoj blizini. Mislim da bi zivot ovim kornjacama i ribama u prirodi bio znatno stresniji pocevsi od potrage za hranom koje nema uvjek u izobilju pa do prijetnje velikih grabezljivih riba, zmija ili aligatora.
Sukus svega je...samo argumenti i ne ljutiti se na protuargument ili na pitanje da se dodatno pojasni tvrdnja. Mozda se varam, ali ja sam ovdje stekao dojam da kopanje po temi tesko pada ljudima. Prvenstveno moje, a ni icije tudje misljenje ne smatram zlatnim teletom da ga se nebi smjelo propitivati ili osporavati, bez ljutnje ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #16 u: Ožujak 30, 2017, 19:55:43 poslijepodne »
Što se tiče prehrane naravno da svaki carnivora,pa čak i mačke imaju potrebe za folnom kiselinom i dr. biljnim sadržajem,u prirodi to dobivaju kroz utrobu koju pojedu sa plijenom,a veći dio ulova su vegetrijanci i svejedi(herbivori,omnivori)

Dakle moj savjet je kupovati gotovu izbalansiranu hranu kao što je npr. JBL Agil,nikako samo shrimpovi(gamarus),ako da onda obavezno dodavati vitamine i minerale jer ga meso ne sadrži!

sve ostalo je na tebi

i u zatočeništvu nikad u istojm prostoru ne žive zajedno plijen i predator!
riba,žaba i sl. je plijen ;)
skup plijen!
neravnopravan mogući opstanak-graniči sa onom stranom ljudskog stanja....uma!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #17 u: Ožujak 30, 2017, 20:49:59 poslijepodne »
Što se tiče prehrane naravno da svaki carnivora,pa čak i mačke imaju potrebe za folnom kiselinom i dr. biljnim sadržajem,u prirodi to dobivaju kroz utrobu koju pojedu sa plijenom,a veći dio ulova su vegetrijanci i svejedi(herbivori,omnivori)

Dakle moj savjet je kupovati gotovu izbalansiranu hranu kao što je npr. JBL Agil,nikako samo shrimpovi(gamarus),ako da onda obavezno dodavati vitamine i minerale jer ga meso ne sadrži!

sve ostalo je na tebi

i u zatočeništvu nikad u istojm prostoru ne žive zajedno plijen i predator!
riba,žaba i sl. je plijen ;)
skup plijen!
neravnopravan mogući opstanak-graniči sa onom stranom ljudskog stanja....uma!

pa ii ja sam sebi postavio to pitanje bas zbog macaka, jer macke jedu cijeli plijen zajedno sa sadrzajem zeludca i sa dlakom ili perijem...
i hvala za tip za ovu jbl-ovu hranu...to ce pojednostaviti stvari :zagrljaj:

sto se tice ovog drugog, sto skalara sprjecava da pojede npr. kardinal tetru? ispravi me ako grijesim, sprjecava ga eventualno to sto mu ta kardinal tetra ne stane u usta...da mu stane u usta vjerujem da bi joj rado presudio. zar odnos u velicini, snazi i mogucnosti da se obrani ne uvjetuje da li je nesto necemu plijen?
aj ako ti nije tlaka pogledaj ovaj video...video traje nekih 15 minuta, a ti odmah prebaci na 13:10.

rijec je o velikom javnom akvariju...ali i kornjace koje u njemu zive su velike...ma najbolje pogledaj pa reci sto mislis...
prema ovom sto si ranije rekao, a ja tome ne proturjecim...sve vodene kornjace su mesojedi tj. predator...u ovom akvariju ne fali ribe koja je kako kazes po defoltu plijen...e sad, cisto sumnjam da su taj javni akvarij slagali neki nedovoljno informirani likovi poput mene :D ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #18 u: Ožujak 31, 2017, 14:36:25 poslijepodne »
pogledao sve pet,no samo moraš imati na umu veličinu akvarija!
Jer u malom akvariju pljen nema kuda i brzo postane lovina.
Dakle ovo su akvariji cca 1000 i više litara pretpostavljam i to je ipak nešto drugo.
Ja sam imao ajmonere sa crvenouhom akvarij cca 50 lit mala kornjača i brzo su završili u želucu :'(
tako da sve je moguće ....no treba vidjeti što i kako-minimum
vuk u šumi mazne svaku 5-7 srnu kad lovi :)
u kavezu 100m sa 100m  svaka je njegova :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #19 u: Ožujak 31, 2017, 17:56:24 poslijepodne »
pogledao sve pet,no samo moraš imati na umu veličinu akvarija!
Jer u malom akvariju pljen nema kuda i brzo postane lovina.
Dakle ovo su akvariji cca 1000 i više litara pretpostavljam i to je ipak nešto drugo.
Ja sam imao ajmonere sa crvenouhom akvarij cca 50 lit mala kornjača i brzo su završili u želucu :'(
tako da sve je moguće ....no treba vidjeti što i kako-minimum
vuk u šumi mazne svaku 5-7 srnu kad lovi :)
u kavezu 100m sa 100m  svaka je njegova :D
Istina, moja crvenouha je takodjer trenutno u 54 litre, jednostavno za prvu ruku nisam imao bolje rijesenje...iako je to druga dimenzija u odnosu na ono u cemu je zivjela...
Plan mi je preko ljeta joj vani osigurati neku veliku plastiku, dijelom u hladu dijelom na suncu...a do jeseni cu nastojati pripremiti akvarij od nekih 380 do 450 litara...
U biti sam ova pitanja postavljao imajuci u vidu taj veci akvarij...
U ovom videu, kako kazes, akvarij je vjerojatno preko 1000 litara, ali su i kornjace velike, a osimntoga u njemu je bezbroj neonki...gdje god kornjaca krene ribe se izmicu pred njom koliko je vodeni stup napucen...
Mozda sam naivan i mozda grijesim, ali ja se nadam da je moguce da drzim jednu crvenouhu duzine 15 cm sa repom i glavom u 400tinjak litara vode, pogotovo nakon ovog videa kojeg sam i tebe zamolio da pogledas.
Sada mi je samo naci koju vrstu ribe...razmisljao sam o suncanicama iz vise razloga...takodjer su iz sjeverne amerike i kao sto sam neki dan procitao njegovo staniste se spusta sve do sjevernog meksika(ne sjecam se sad do sj.istocnog ili sj.zapadnog) tako da je moguce da im se stanjsta preklapaju. To trebam jos istraziti. Drugi razlog su osobine te ribe koja po meni bas zbog njih nebi imala ulogu plijena u odnosu s crvenouhom. Takodjer, u umjetnom jezeru udaljenom 3 minute od moje kuce mogu uhvatiti koliko god mi ih treba i izabrati velicinu koja mi odgovara tj. Velicinu ribe koja nebi bila plijen, a s druge strane ne previse veliku da moze maltretirat kornjacu. Ako se s vremenom poremeti balans u velicini uvjek je opcija otici uhvatit nove, a ove pustiti. Na sve to mislim da su to jako lijepe ribe bez obzira sto smo navikli na njih. I lijepe i zanimljivog karaktera.
Mislim da cu preko ljeta u spomenutoj plastiici testirati tu kombinaciju...

Zelim ti samo zahvaliti sto nisi podvio rep i otisao nego si ostao razgovarao tako da smo dogurali od zelim bogohuliti sa teraristikom i akvaristikom, kroz mozda je i moguce pa do toga da je moguce samo treba osigurati prave uvjete i izbrati pravu vrstu ili vrste. Tenkju, tenkju😄✌️👍🙌
TikaTaka, MadaFaka

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Crvenouha s kojim organizmima
« Odgovori #20 u: Travanj 05, 2017, 20:16:31 poslijepodne »
 :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica