Travanj 26, 2024, 00:07:24 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Reef 1300l  (Posjeta: 16358 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #25 u: Ožujak 01, 2016, 16:09:02 poslijepodne »
vertex je vertex dok nedodemo do omege..ovi alpha modeli su vec druga prica. to su vrhnski skimeri ali nisu toliko razliciti od bk ili atb-a, svi su bazirani na istim motorima, kvaliteti izrade.. pitao sam jer sam vidio da trazis i bubble kinga. kod nas je situacija puno laksa otkako smo u eu, nema zadrzavanja na carini pa u principu sve dode u roku 10 i manje dana iz njemacke
Znam, svi koriste Askoll italijanske pumpe, maltene su royal exclusiv double cone i vertex alpha isti skimmeri, s tim sto sam ja razmisljao o royal exclusiv supermarin 250 skimeru koji je malo jaci, ali sam se ipak odlucio za vertex zbog dostupnosti... Kod vas je situacija drugacija, pa je mnogo lakse... Mada ne verujem da ima neke velike razlike u radu jer su vertex, royal, atb sam vrh sto se tice skimera...

Dubravko to je ta cena...
« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2016, 16:01:24 poslijepodne od Renta »

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1100l
« Odgovori #26 u: Ožujak 30, 2016, 00:41:42 prijepodne »
Ovako je zamisljen greben, doduse ovaj je probni u garazi... Ukupno ima 70kg suvog kamena, imam u rezervi jos, ali ne verujem da cu ubacivati vise od ovoga da ne pretrpavam akvarijum bezveze. Ovako mi deluje idealno, ali videcemo jos dok stigne akvarijum mozda osvane neka nova ideja. Za sad nista nije lepljeno ceka se akvarijum pa ce u njemu biti muka oko spajanja. Ubacio sam dosta grani koje strce iz grebena i ideja je da ih popunim razlicitim akroporama. Metalna konstrukcija za policu je gotova ali nije jos stigla, nakon toga cekam stolara da zavrsi ivericu i onda bi trebalo da se porucuje staklo... Polako ali sigurno projekat napreduje :)

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 1100l
« Odgovori #27 u: Travanj 01, 2016, 19:50:49 poslijepodne »
Mene zanima izgled konstrukcije, te dimenzija i debljina mesa profila.
Pomogao bi i screenshot ili link iz sketchup-a.

Lijepo molim :up:


Zar neće biti preteška vrata ormara, s obzirom na dimenziju ???

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1100l
« Odgovori #28 u: Travanj 01, 2016, 20:56:05 poslijepodne »
Okacicu sliku konstrukcije cim stigne posto nemam skicu... Ne znam tacno koja je debljina stranice profila, ali covek koji radi policu ima iskustva sa izradom polica za akvarijume i dogovorili smo se da stavi malo deblje profile... Detaljnije cu reci kad stigne polica...

Sto se vrata tice, bice troje vrata i iverica ce biti druge boje. Malo je doslo do promene planova :)

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1100l
« Odgovori #29 u: Svibanj 05, 2016, 01:35:04 prijepodne »
Radovi su se malo oduzili posto sam bio odsutan. Danas je stiglo staklo i kamen je stavljen da se cisti. U narednih nekoliko dana treba da se izbusi zid da se napravi odvod u kanalizaciju, nakon toga ubacujem policu i od sledece nedelje pocinje lepljenje...

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1100l
« Odgovori #30 u: Svibanj 15, 2016, 15:45:34 poslijepodne »
Dimenzije su korigovane na 180x90x80, visina je povecana za 10cm, samim tim je i zapremina povecana na 1300l tako da molim nekog od moderatora da promeni naziv teme u "Reef 1300l".

Hvala jos jednom ReefrooMu na profesionalnom radu i vrhunskom kvalitetu izrade  :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #31 u: Svibanj 15, 2016, 16:03:02 poslijepodne »
Dimenzije su korigovane na 180x90x80, visina je povecana za 10cm, samim tim je i zapremina povecana na 1300l tako da molim nekog od moderatora da promeni naziv teme u "Reef 1300l".


Riješeno!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #32 u: Svibanj 15, 2016, 16:06:27 poslijepodne »
Odlično izgleda. Koja je debljina stakla i koju rasvjetu planiraš?

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #33 u: Svibanj 15, 2016, 16:16:39 poslijepodne »
Odlično izgleda. Koja je debljina stakla i koju rasvjetu planiraš?

Hvala Renta, staklo je 15mm s tim sto jos nisu zalepljena gornja uzduzna i poprecna ojacanja, to jos treba da se zavrsi... Rasvetu sam planirao neku diy varijantu ali sam na kraju odustao i porucio Ati Powermodule hybrid 8x80w+4x75w

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #34 u: Svibanj 15, 2016, 19:15:34 poslijepodne »
ATI je odličan izbor u bilo kojoj varijanti! Nadam se da nećeš imati problema sa elektronikom kod hybrida (odlazi relej)....to je jedini razlog koji je mene odbio pa sam se odlučio za Powermodule sa samo T5.

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #35 u: Svibanj 15, 2016, 19:38:58 poslijepodne »
I kod nas u Srbiji su ljudi imali problema sa hybridima. Jedan poznanik koji je imao problema sa atijem kontaktirao ih je i poslali su mu novi luster. Takodje je pricao sa njima i rekli su mu da su izbacili novu seriju koja ima potpuno drugaciju elektroniku u lusteru i da na novim modelima ne bi trebalo da dolazi do takvih problema. Kod njega nova rasveta radi vec 3-4 meseca bez ikakvih problema. Nadam se da ce tako i ostati

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #36 u: Svibanj 15, 2016, 21:06:47 poslijepodne »
Dimenzije mrak!Klima ko naručena na toj poziciji.Oce biti dovoljna za vruce dane ili je u planu neka zvijer od chillera?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #37 u: Svibanj 15, 2016, 21:16:14 poslijepodne »
Sve super  :up: ali ne bih ti bija u kozi kad budes stavlja koralje unutar te dubine. Trebat ce ti maska  :D. Imam prijatelja s dubinom od 70 cm i to je muka ziva o ovim dimenzijama ne zelim ni razmisljati. Nadalje ako sam ovo dobro skuzija pricamo o rimless tanku ?

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #38 u: Svibanj 15, 2016, 22:01:34 poslijepodne »
Hvala ljudi na lepim recima :)

Dimenzije mrak!Klima ko naručena na toj poziciji.Oce biti dovoljna za vruce dane ili je u planu neka zvijer od chillera?

Mislim da ce klima biti sasvim dovoljna...

Sve super  :up: ali ne bih ti bija u kozi kad budes stavlja koralje unutar te dubine. Trebat ce ti maska  :D. Imam prijatelja s dubinom od 70 cm i to je muka ziva o ovim dimenzijama ne zelim ni razmisljati. Nadalje ako sam ovo dobro skuzija pricamo o rimless tanku ?

Pa planiram da ubacujem uglavnom spsove koji ce biti pricvrsceni direktno na greben tako da nece biti puno pomeranja i razmestanja korala. Verujem da ce biti muka ali izguracu :)
Nije u pitanju rimless nego nisu jos zalepljena uzduzna i poprecna ohacanja...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #39 u: Svibanj 15, 2016, 22:25:46 poslijepodne »
Dule nedaj se pokolebat kad covjek ima cilj i ostvari ga. Samo sam dao primjer jer i on ima sps reef na 70 cm i svaki put se sjeti moga prvog komentara na dubinu koji je bio jako slican komentaru koji sam tebi uputio. Inace izvedba tanka i sve skupa cista 5 i jos kad se to sve posadi i razraste cista uzivancija. Samo tako naprid.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #40 u: Svibanj 15, 2016, 22:37:30 poslijepodne »
Imam ja svoga od 65cm,prava uzivancija bar se okupam :D.Ali miliput je zakon zalijepi i ostavi tako.Svakako litraza za mastu staviti na volju :D

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #41 u: Svibanj 15, 2016, 23:03:40 poslijepodne »
Tako ni ja nisam slušao za visinu pa imam sad kupanje svaki puta! Nije to problem nego kada želiš i pogledati sa prednje strane šta radiš onda počinje gimnastika, lojtra se ljulja ti na njoj! Cirkus Kolorado !!!
Širina tanka je isto velika, kako si planirao sa kamenom, na zadnju stranu ili neka sredina ...
Zašto nisi stavio neki stiropor ispod akvarija, nebi bilo loše jer imat ćeš 1.5tona pritiska na ormarić!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #42 u: Svibanj 15, 2016, 23:30:53 poslijepodne »
Hvala svima, kolko ja vidim bice ozbiljnog kupanja :)

Dubravko sto se tice tvog pitanja icice stirodur od 1cm ispod samo da se osusi silikon

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #43 u: Svibanj 16, 2016, 15:21:16 poslijepodne »
Ajme dule kolki ti je  :D

Znači ide redom; staklo, stirodur, iverica(mediapan?), željezo ?
Kroz kantirani spoj zna ući voda. Pa kad ćeš sa maskom i perajama izlaziti iz akvarija, "procvasti" će se ploča na kojoj leži akvarij+stirodur.
Osim što će to ružno izgledati na ovakvom biseru od projekta, višedjelni-dvostruki pod će biti pod dodatnim naprezanjem.
Moje dobronamjerno zapažanje :up:

Ja bi staklo, stirodur, željezo.


Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #44 u: Svibanj 16, 2016, 15:45:37 poslijepodne »
Ajme dule kolki ti je  :D

Znači ide redom; staklo, stirodur, iverica(mediapan?), željezo ?
Kroz kantirani spoj zna ući voda. Pa kad ćeš sa maskom i perajama izlaziti iz akvarija, "procvasti" će se ploča na kojoj leži akvarij+stirodur.
Osim što će to ružno izgledati na ovakvom biseru od projekta, višedjelni-dvostruki pod će biti pod dodatnim naprezanjem.
Moje dobronamjerno zapažanje :up:

Ja bi staklo, stirodur, željezo.



Hvala na pohvali projekta :) Planirao sam jos od samog pocetka da sve ivice premazem nekim silikonom/lakom da dodatno zastitim ivericu da ne upije vodu i ne propadne... Videcu koje je najbolje resenje, pa cu svakako pisati ovde  :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #45 u: Svibanj 16, 2016, 16:35:27 poslijepodne »
Ajme dule kolki ti je  :D

Znači ide redom; staklo, stirodur, iverica(mediapan?), željezo ?
Kroz kantirani spoj zna ući voda. Pa kad ćeš sa maskom i perajama izlaziti iz akvarija, "procvasti" će se ploča na kojoj leži akvarij+stirodur.
Osim što će to ružno izgledati na ovakvom biseru od projekta, višedjelni-dvostruki pod će biti pod dodatnim naprezanjem.
Moje dobronamjerno zapažanje :up:

Ja bi staklo, stirodur, željezo.


Što predlažeš onda umjesto iverice? Na nečemu čvrstom mora sjediti akvarij prije željeza zar ne, ne misliš valjda samo stiropor/stirodur?
« Zadnja izmjena: Svibanj 16, 2016, 17:42:50 poslijepodne od Renta »

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #46 u: Svibanj 16, 2016, 23:14:47 poslijepodne »
Što predlažeš onda umjesto iverice? Na nečemu čvrstom mora sjediti akvarij prije željeza zar ne, ne misliš valjda samo stiropor/stirodur?
Tako je, samo stirodur.
Koja je uloga iverice ispod akvarija ? Ja neznam.
Dok je stirodurova uloga anuliranje eventualnih milimetarskih grešaka bravarije i amortizacija prilikom potresa.

Mojih 300lit., gotovo 3god. zajedno sa 3cm stirodura (nije bilo tanjeg) leži direktno na željezu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #47 u: Svibanj 16, 2016, 23:22:57 poslijepodne »
Ako dobro kužim sliku ti imaš po sredini još jednu cijev jer nemaš ivericu! Ukoliko je manja litraža to igra, ako je nekih 1000 litara onda baš i nije sretno rješenje jer glavni pritisak je na vanjskom okviru, osim ako nine na sredini te cijevi stup prema podu, a sigurno nije!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline kawabunga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #48 u: Svibanj 22, 2016, 23:23:34 poslijepodne »
lijepo izgleda ideja

Offline dule696

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
Odg: Reef 1300l
« Odgovori #49 u: Listopad 22, 2016, 15:35:01 poslijepodne »
Stigla rasveta, ATI Powermodule hybrid 8x80w + 4x75w













[/url]



Deo grebena i akvarijum... Slikacu detaljnije kad uzmem aparat, ne mogu lepo da uslikam sa telefonom zbog ledova...