Travanj 19, 2024, 02:24:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: "mobbing" nad teleskopom  (Posjeta: 1378 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Puroksica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
"mobbing" nad teleskopom
« u: Veljača 24, 2010, 21:29:57 poslijepodne »
Eto mislim da naslov govori sve, jednostavno ne znam što postupiti u ovakvoj situaciji.  -?

Ribice sam dobila na poklon i imam ih oko mjesec dana i ne znam što sve nisam prozivjela u to vrijeme.
Akvarij 30l, Ribice: pajčolanka i teleskop (vrlo male ribice, starost oko 3-4 mj), temperatura cca 22C

Trenutno se nalazimo u stadiju preboljavanja ich-a (ancistrus nažalost nije uspio :( ), ali zlatne mi izgledaju poprilično ok. Lijek je medi mor... Mnogi kažu da lijek nije dobar, al što ću, takvog mi ga je prodala prodavačica i znam da nije dobro miješati lijekove. Za 10-ak dana, bez obzira na simptome, ponavljam liječenje (samo ne znam da li koristiti isti) ??

Prijeđimo na stvar. Točno se sjećam onih lijepih početaka kad su teleskop i pajčolinka bili nerazdvojeni...Uvijek su bili jedan uz drugog i bez obzira što nisam znala, niti još ne znam koji su spol, meni su se dojmili kao lijep par. Upravo zbog njih mi se čistac činio zapostavljen.
Za vrijeme liječenja su se činili totalno smuvani, i to je vjerovatno zbog ich-a, ali sada kada bi se patnjama trebao približavati kraj, one su se još pogoršale. Pajčolanka neprestano po akvariju lovi teleskopa i gricka ga za rep, odmori se možda samo 5 sec i čim ga vidi opet za njim. Jadničku fale krajevi repa i ne zna kako se suprotstaviti.
Čitala sam da nisu baš savršen par u akvariju jer je teleskop po svom fizičkom izgledu malo zaostao i uvijek je sporiji, dok je pajčolanka dominantnija. Pretpostavljam da glad nije razlog čupkanja jer skoro svu hranu samo ona pojede, a dajem im jedan prstohvat dnevno s jednim danom "posta" u tjednu.

Pajčolanka se sada nalazi odvojena u karanteni, da teleskopa oslobodim briga... i sad... što dalje??
Mogu i upload-ati slike ako su potrebne.

Lijep pozdrav svima, :)

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: "mobbing" nad teleskopom
« Odgovori #1 u: Veljača 25, 2010, 11:26:15 prijepodne »
A ne znam što s tim naganjanjem, ali možeš ih i malo više hraniti, neće im biti ništa
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Zagreb
Odg: "mobbing" nad teleskopom
« Odgovori #2 u: Veljača 25, 2010, 22:03:45 poslijepodne »
litraza je premala....po ribici 30 litara naci za 3 ribice oko 90 - 100 litara a bilo bi bolje sto vece to bolje....jak filtera a za ovo stvarno neznam..

Offline Puroksica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: "mobbing" nad teleskopom
« Odgovori #3 u: Veljača 28, 2010, 18:20:12 poslijepodne »
litraza je premala....po ribici 30 litara naci za 3 ribice oko 90 - 100 litara a bilo bi bolje sto vece to bolje....jak filtera a za ovo stvarno neznam..
Imam poprilično dobar filter... Znam da mi je litraža mala... al i one su još male... pa će biti u akvariju još kratko vrijeme jer ću nabaviti veći :)