Ožujak 28, 2024, 14:18:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: goniopora xaqua  (Posjeta: 1664 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline teowa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
goniopora xaqua
« u: Siječanj 16, 2013, 15:21:37 poslijepodne »
Molim malu pomoć. Naime goniopora xaqua je kod mene više od 6 mjeseci i zadnjih mjesec dana se ne otvara kako treba. Nisam ništa mjenjao i sve je normalno od parametra. Da li je imao netko sličan problem?

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: goniopora xaqua
« Odgovori #1 u: Siječanj 17, 2013, 14:04:00 poslijepodne »
Molim malu pomoć. Naime goniopora xaqua je kod mene više od 6 mjeseci i zadnjih mjesec dana se ne otvara kako treba. Nisam ništa mjenjao i sve je normalno od parametra. Da li je imao netko sličan problem?

"Goniopora xaqua"?

Ili sam ja neupućen ili je ovo nešto novo.

Što nije Goniopora vrsta koralja a Xaqua kompanija koja se bavi proizvodnjom proizvoda za akvaristiku?

Goniopora inače voli dosta hrane i zna se dogoditi ponekad da ju ljudi imaju malo nakon početka startanja akvarija (mada možda nebi trebali). S vremenom učenjem i dovođenjem akvarija u red dovode se i svi ostali parametri u red. Također pada i količina hrane u akvariju jer zrel sistem može "procesirati" dosta više hrane nego na početku. E sad to je samo jedan od valja 100 mogućih razloga zbog kojih bi to moglo biti.

Također što znači da su ti parametri normalni? Što je to normalno (po tebi)?

Može neka slika bar goniopore (kad već ne stavljaš inače nijednu sliku svog tanka). Pitam ovo jer... BEZ UVREDE ali pitanje koliko često mi mijenjamo vodu u akvariju na drugoj temi i goniopora mi zbilja ne ide zajedno u istu kategoriju uopće unutar 2 dana. Kažem, bez uvrede još jednom.
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: goniopora xaqua
« Odgovori #2 u: Siječanj 17, 2013, 15:09:46 poslijepodne »
Slika bi pomogla... možda, bar za pokušaj identifikacije problema.

Lako moguće da je izgladnjelost koralja, a mogu biti i ekstremno loši uvjeti vode.

Osobno imam doma 3 Goniopore, vrste ne bih spominjao jer je uzaludnu pokušati identificirati, ali mogu reći da zadnju koju sam dobio za 10€ u SLO jer je bila u polumrtvu stanju sam dignuo totalno i vratio u život, zahvaljujući uvjetima vode i home made mixom hrane od školjki, kozica, škampi.