Travanj 23, 2024, 08:03:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Brown fuzz algae  (Posjeta: 1822 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Brown fuzz algae
« u: Ožujak 31, 2016, 21:58:40 poslijepodne »
JA sam dijagnosticirao da je to to.. dijatomeja. Cekam potvrdu od pametnijih... sto i kako dalje? raspolozive su mi samo kozice.. (bar se nadam da jos jesu)


Veličina akvarija (volumen):240l

Filtracija: fluval 204 i marathon 500

Rasvjeta (T5,T8,LED,MH) i fotoperiod:9+1h (20-7 i 16-17) 2+36w T8

Podloga: kvarcni pijesak

Količina bilja:podosta

CO2 (Boca ili diy,- doziranje):nista

Gnojenje (mikroelementi/makroelementi):nista (imam jos mikroelemenata, pa to mogu dozirati, ali nemam nista vise makroa)

Da li ste što mijenjali u zadnje vrijeme:ne.. dodao sam eritromicin prije mjesec dana

Fotografija (vrlo poželjno):

biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Brown fuzz algae
« Odgovori #1 u: Travanj 01, 2016, 07:54:04 prijepodne »
mislim da je fuzz ... inače se javi pri prljavim filterima, muljavoj podlozi, općenito manjku higijene ... mislim da ti je biljka preblizu svjetlu, nema dovoljno drugih makro/mirkoelemenata, a voli dušik ... podreži to što je zahvaćeno, baci, promjeni dio vode u akvariju, počisti filtere ... ako hoćeš uzmi easy carbo i "overdozaj" tjedan dana, poslje probaj upogonit neki diy co2 i uzmi neku kompletnu mješavinu mikro i makroelemenata, mislim da dennerle ima sve u 1 ili neka ti forumaši umiksaju nešto :) ... ako nećeš pazi da ti opet bilje ne prekrije površinu ... sretno ;)
« Zadnja izmjena: Travanj 01, 2016, 08:09:35 prijepodne od Monstrum »
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline gradele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 793
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • ponekad drvo, ponekad pas...
Odg: Brown fuzz algae
« Odgovori #2 u: Travanj 01, 2016, 08:28:12 prijepodne »
ako hoćeš uzmi easy carbo i "overdozaj" tjedan dana,

kad veliš overdozaj misliš na 1ml/25l ili nekaj žešće?
biljni 450, u nastajanju, godina treća

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Brown fuzz algae
« Odgovori #3 u: Travanj 01, 2016, 16:24:19 poslijepodne »
bas gledam.. di uzeti EC.. pa reko naruciti iz pet centra.. nisam nasao jeftinije.. a za 20 kn dostave mi se sutra ne voza po zagrebu... filtere nisam cistio.. priznajem. Imao sam tendenciju ciscenja kad padne protok.. ali ne pada, pa nisam dirao.. maraton nema aqua stop pa je prtljav za ciscenje.. Ok.. danas mi ne gine onda radna akcija...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Brown fuzz algae
« Odgovori #4 u: Travanj 01, 2016, 19:51:48 poslijepodne »
ako hoćeš uzmi easy carbo i "overdozaj" tjedan dana,

kad veliš overdozaj misliš na 1ml/25l ili nekaj žešće?

pa doza je 1ml/50L, rokneš za 1/3 ili 1/2 više nego što treba, znači daš biljkama i više nego što im treba, a realno nedaš algama jer ne mogu upotrebljavati glutaraldehid, inače se preporuča upotrebljavati ga s mikro i makroelementima uz brzorastuće i nezahtjevno bilje da iskoriste maksimum iz vode odn. da naprave neku vrst natjecanja s algama, samo što alge ne mogu koristiti easy carbo pa se zapravo onemogućuje ili bar usporava rast algama, još ako postoji koja živina koja će žderat algu to je onda dobitna kombinacija ... e sad kako s kojom algom, kako s kojom biljkom ... opet ću ponoviti, ima na forumu jako puno ljudi sa iskustvom koje su dijelili unazad par godina i ima tako divnih akvarija da se svaki puta zapitam "kako im samo to uspjeva", a opet ima i nas nesretnika koji još uvijek učimo, a bit će to sve ok, na greškama se uči :D
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."