Travanj 16, 2024, 18:59:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Okrug reef 210*50*55  (Posjeta: 155973 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #275 u: Srpanj 23, 2015, 12:49:07 poslijepodne »
Evo ovako. Dakle posto nestanci struje do sada nisu bili ucestali tamo gdje stojim posljedice po mojem tanku su vidljive. Posto je sljedeca tura gostiju vec u stanu nisam bija u mogucnosti ni izmjerit parametre ni zamjenit more. Samo sam uspija oprat pumpe i kapu od skimmera. Stanje nije bajno daleko od toga ali moglo je biti i gore. Od gubitaka 2x gorgonija i to je to koliko sam na brzinu uspija vidit. Ima dosta alge. Uglavnom u nedilju mi ovi gosti odlaze a sljedeci dolaze u ponediljak. Dakle imam cijeli dan za sredit stvari. Odlucija sam ostrugat sve alge i pojacat dozu phos removera te smanjit hranjenje. Razmisljam cak i o povratku na bio pellete jer s njima nisam ima alge uopce. Tuzan sam jer da nije bilo nestanaka struje sve bi bilo ok. Ne zelim ni razmisljat o tome da nisam ima UPS na koji je spojena streamica sta bi bilo. Ali necu se predat olako uz struganje algi plan je i prominit cca 100L cistog mora.

Uglavnom ne znam sta da kazem osim valjda ce se sve popraviti i doci na svoje. Slike u prilogu i ako imate kakav savjet ili ne znam bilo sta da pomogne recite. Takoder sam sebe tucem po glavi sta nisam u zadnjoj turi riba kupija salariusa koji bi bija od velike pomoci u ovoj situaciji  :'(

p.s. Uspija san samo vidit kakvo je stanje s temp. bar je to ok i  stoji na 27.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #276 u: Srpanj 23, 2015, 16:52:26 poslijepodne »
sad jedno početničko blesavo pitanje.
Kako gubitak struje od 2-3-4 sata uzrokuje gubitak koralja?
Gledam iz situacije da smo često u (ne)prilici uzimati koralje s udaljenih lokacija pa isti prežive u vrečici od litru dve i nema problema.
Meni je prekjučer prvi ptua nestalo struje nakon neznam ni ja koliko godina, pa moram priznati da apsolutno nikakvog utjecaja na živine u akvariju nisam primjetio.
Ok, jest da mi je akvarij još uvijek vriti, s puno alge, cijana i klinca palca i relativno malo koralja al nije ništa crklo.
diy-audio.com.hr

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #277 u: Srpanj 23, 2015, 19:45:27 poslijepodne »
Kako kod kojeg koralja. Ako koralj crkne kao razlog nestrujanja vode radi se o tome da se ugušio u vlastitom izmetu i kao nedostatak izmjena plinova u tkivu koralja. Po mojem iskustvu tome su sklonije neke euphilie, ponekad i SPS koralji -akropore.
Svaki koralj ima svoj prag tolerancije nestrujanja vode, jedni par sati, drugi par dana.

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #278 u: Srpanj 25, 2015, 11:56:15 prijepodne »
Pa jesi poduzeja kakve mjere  :question:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #279 u: Srpanj 25, 2015, 14:10:52 poslijepodne »
Sutra ide ciscenje tanka. Struganje algi s zadnjeg stakla i kamenja sta se da ostrugat. Promjena 90l friskog mora. Stavljanje ponovo u pogon bio perle od reef octopusa. Na izlaz iz skimmera blagi phos remover. Novi ugljen i smanjivanje hranjenja na jednom dnevno. Eto to je plan za sutra. Moga si i povirit popodne do mene i dat koji savjet. Sutra sam u kuci posli tri pa ako imas volje i vrimena navrni. Prostor je klimatiziran  :up:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #280 u: Srpanj 27, 2015, 08:21:18 prijepodne »
Evo da javim ishod jucerasnjeg pohoda na tank  :D. Dakle kada sam usa u kucu stanje tanka je vidno popravljeno. Koraljima se polako vratila boja. Ocito su ih ucestali nestanci dobro izbucali uz porast nitrata i fosfata. Uglavnom ostrugana alga s zadnjeg stakla i s kamenja ( zao mi je samo koraline koja je bila ispod alge a nakotilo je se zbilja dosta onako fine pink boje ). Promjenjeno cca 100 L friskog mora. Promjenjen AU. Stavljeni u pogon bio pearls od reef octopusa. Ribe sve zdrave i debele. Takoder sam stavija i dvi vricice blagog Phos removera na izlaz iz skimmera. Oprana oprema i usisan sump od detritusa.

Parametri:
Temp 27
Sal 1.025
PH 8.1
KH 8.9
Ca 440
MG 1380
NO3 15
PO4 0.1 ( iako mislim da je i vise jer alge prikrivaju stvarno stanje )

I slika pumpi i alge koja je skinuta

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #281 u: Srpanj 27, 2015, 11:59:31 prijepodne »
Učinio si sve što je trebalo.  :122:

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #282 u: Srpanj 27, 2015, 12:03:31 poslijepodne »
pih...amater... ja toliko algi izvadim iz 150l :D
diy-audio.com.hr

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #283 u: Srpanj 27, 2015, 13:13:54 poslijepodne »
Učinio si sve što je trebalo.  :122:

Hvala a dalje je u bozjim rukama  :D ;).

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #284 u: Srpanj 27, 2015, 13:14:53 poslijepodne »
pih...amater... ja toliko algi izvadim iz 150l :D

LOL :shok:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #285 u: Srpanj 28, 2015, 08:26:10 prijepodne »
Evo jucer sam isa provjerit tank nakon jednog dana od ciscenja. Nakon sta sam ga napustija u moglo bi se reci izgledu Gangesa  :) more se dosta razbistrilo i sada ce vrijeme pokazati. Hranjenje smanjeno na jednom dnevno uz dodatak Korall fluida od JBL i Ultra min od Fauna Marin. Ostalo sve kako je objasnjeno u postovima prije glasser i tako to. Parametri stabilni. Koralji su jos malo pod stresom ali valjda je najgore proslo. Da se odma ogradim znam da je ovo tek pocetak borbe ( vjerovatno ce se i vratit neka kolicina alge ) ali mislim da kada bio perle kickaju da bi to moglo ici sve svojim tokom.

Da puno ne duljim slike u prilogu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #286 u: Srpanj 28, 2015, 08:28:44 prijepodne »
 :up:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #287 u: Srpanj 28, 2015, 08:43:42 prijepodne »

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #288 u: Kolovoz 10, 2015, 13:31:09 poslijepodne »
Pozdrav cjenjeni kolege. Evo malo da osvjezim temu ako koga zanima ali prvenstveno radi sebe jer tema mi je kao stari album i vidim promjene i tijek stvari. Uglavnom nova smjena turista i nova mjerenja, mjenjanja mora i tako to. Za sve one koji misle da nije mudro ostavljati tank gostima evo jedan moje review. Dakle gosti su prije svega odusevljeni s tankom. Toliko odusevljeni da navecer sjedu na balkonu TV normalno ugasen  :D pijuckaju vino i gledaju ribe. Kazu mi oni neprocjenjivo iskustvo. E sad jedan primjer kada je nestajala struja zove mene gost da je nestala struja i da li moze on sta napravit da ga je strah da ribe ne krepaju. Suma sumarum riskanto je zbilja i velik trosak u slucaju gubitaka ali ono sta daje akvarij u prostoru je neprocijenjivi efekt i naravno vrhunske ocijene na booking. com  8).

Samim time i cijene su korigirane ;). Svjestan sam bio svih rizika koje su se mogle dogoditi ali gosti su jednostavno svjesni kada im se rece sve je automatika , ne diraj nista i samo gustaj.

Vratimo se na temu. Izmjereni parametri i zamjenjeno 60 L friskog. Oprane pumpe. Bitka s algom se nastavlja ali polako pobjedujem jer je sve manje na kamenju. Posto je u planu salarius treba i njemu nesto ostaviti  :D.

Parametri
Sal. 1.024
Temp 28
PO4 0
NO3 10
Ca 440
MG 1380
KH 7.7


Organizmi svi zdravi i debeli samo mi clarki ubije xeniu. Naime quadrikolorka mi je tik uz xeniu a prase se valja i valja pa xenia zatvorena maksimalno.


p.s. Slika broj 8 nije namjenjena da se pokaze stambeni prostor nego samo da vidite koliko svjetla pada u tank jer kada god slikam s mobitelom nikako da  pokazem stvarno stanje kako to izgleda.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #289 u: Kolovoz 10, 2015, 13:37:48 poslijepodne »
 :up:

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #290 u: Kolovoz 10, 2015, 13:38:14 poslijepodne »

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #291 u: Rujan 14, 2015, 13:45:06 poslijepodne »
E dragi moji ljudi. Evo nisan nista stavlja na forumu neki period pa da malo osvjezimo. Kao sta znate imam nesto algica u tanku a kako nisam tank vidija prakticki 4 mjeseca ( za one koji ne znaju stan gdje je tank se preko lita iznajmljuje ) jucer sam se uvatija malo sredit sump i stavit u pogon novi komad opreme. Takoder sistem filtracije je promjenjen i sada krecemo u stvarnu borbu s algom  :). Kuci jos prakticki nisam dosa ( u srijedu ) tako da nisam jos stiga sve postavit kako treba ali eto mali update pa da vidimo kako ce djelovat novi sistem filtracije. Dakle o cemu se radi? Sada koristim 3 reaktora umjesto 2. Do sada sam koristio iskljucivo AU i Phos remover od JBL. Od nedilje koristim sljedece.

1.Reef Octopus MB300 - AU
2.Reef Octopus MF800 - Triton AL99
3.Coral box mini pellet reactor - Bio perls by Reef Octopus

Suma sumarum plan je da s Bio prelama kontroliram nitrate a Triton AL99 fosfate. Skimmer je stavljen na wet skim. Video koji je snimljen je snimljen jutros. Takoder uzmite u obzir da je tank prakticki bija bez nadzora 120 dana.

Parametri:

Temp - 26
Sal.- 1.025
Ca - 430
MG - 1380
KH - 7.3
No3 - 5-10
PO4 - skoro nemjerljivo ali vjerovatno nemjerljivo iz razloga alge unutar tanka

U dolasku je nesto novih sinularija i kenya, gljivice, briarium i planiram jos stavit 4 ribe. Tank uskoro puni 1 godinu i zbilja jedno veliko iskustvo i avantura je  iza mene.Drago mi je da ljudi prate temu i ako itko ima ikakvo pitanje slobodno pitajte. Samo za info tank je prosa torture nestanka struje gdje je izgubljeno par koralja takoder prosao ich i velvet torturu. Sve u svemu dozivija san dosta uspona i padova ali nisam odustao kao sta necu ni sada kada treba rjesit ovo nesto algeu tanku. Kada sve zbrojim kljuc svega je strpljenje.

Dragi moji zivili i evo jedan mali video. Slike kada se vratim kuci kroz par dana. Nadam se da ce vam svidit videno.

https://www.youtube.com/watch?v=6aWGx2ufwPU&feature=youtu.be

p.s. Imate i opciju Full HD na youtube ko ima brzu vezu zbilja je razlika u kvaliteti pa da vidite detaljnije  ;)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #292 u: Rujan 27, 2015, 22:27:20 poslijepodne »
Evo da se i ja pofalim. Bija san i ja vridan ovaj vikend ne samo Pamook :D. Nista ekstra ali me veseli samo nikako uslikat kako to zbilja izgleda ( odnosi se na rasvjetu ). Dodano jos rasvjete 20 x 3w marine blue , 8 x 3 w 10000 K cool white i 4 x 3w red. Sve na 60 stupnjeva lece + napravljena mreza protiv iskakanja ribe. Do sada nisam ima nesto gubitaka vezano za isskakanje ali sada bi zbilja poludija da mi dora ili zuti iskoce kad sam ih lipo ugoija. Video cu snimit drugom zgodom da vidite svitlo unutar tanka ali sad sam napokon zadovoljan s rasvjetom. Po cijelom presjeku tanka svitlo je intezivno i simetricno.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #293 u: Rujan 27, 2015, 23:06:13 poslijepodne »
 :D

odlicno, bitno da si zadovoljan  :up:

jedino, ona žica za balans rasvjete, jaooooo  :D :D ;)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #294 u: Rujan 28, 2015, 07:28:38 prijepodne »
Pozdrav!
Evo i mene nakon duzeg izbivanja!
Vidio sam sve probleme koji su nastali nestankom struje, ali super je sve to na kraju završilo!
Tank je super, napreduje, to svakako i kroz god dana kad sve poraste biti ce top.
Vidim da si napravio zastitu od iskakanja, može li par rijeći o tome kako si to napravio, pošto razmisljam o istome nakon sto je dora bila na podu ali sva sreca zena  je bacila nazad u tank i na srecu dora i dalje sretno pliva :)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #295 u: Rujan 28, 2015, 10:21:58 prijepodne »
Pozdrav Igore. Zastita je napravljena od plastificirane zice i drvenih gredica. Drvene gredicu su dimenzije 5x5 mm a oko njih je savinuta zica koja je vidljiva na slikama. Jednostavno a ucinkovito. Nisam zna sta da stavim i odem slucajno kupit vide za knauf i ugledam u ducanu zice koje ljudi koriste za poljiprivredu. Posto mi je oko zice bilo idealno pitam prodavaca imate li zicu ovoga oka a da je plastificirana i prodavac kaze naravno 1 m 13 kuna :D. I tako malo za vikend se igra i dosa do rjesenja. Sve pokriveno a svitlo ne pati uz to zica plastificirana pa nece korodirat a i da korodira nije problem zaminit s aspekta i cijene a i montaze. Sad to malo grezo izgleda ali nadam se da cu ovaj vikent zalipit i ukrasni lakobel tako da se nece nista vidit.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #296 u: Rujan 30, 2015, 15:27:05 poslijepodne »
:D

odlicno, bitno da si zadovoljan  :up:

jedino, ona žica za balans rasvjete, jaooooo  :D :D ;)

A i ti svaku gledas  :D :D :D ;)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #297 u: Listopad 04, 2015, 21:31:49 poslijepodne »
Pozdrav dragi ljudi. Na danjasni dan moj tank je napunija godinu dana od postavljanja i ovim putem mu cestitam na prvom rodendanu. Bila je ovo turbulentna godina i zbilja svasta san prosa. Ali eto ljubav prema ovom prekrasnom hobiju je bila jaca i prebrodija san sve probleme i tako moram priznat da sam ponosan na svoga jednogodisnjaka. Tim povodom sam pocastio svoga slavljenika postavljanjem tocke na i u vidu lipljenja lakobel ukrasnog stakla i zbilja dobijaa je jedan totalno drugaciji i ozbiljniji look. Sve u svemu zelim mu jos puno godina i nadam se da cemo se ja i on druziti dugi niz godina i nadam se da ce iduce biti manje turbulentne.

Parametri nakon jedne godine :D :

Sal. 1.025
Temp 25
PH 8.2
KH 7.3
MG 1380
CA 420

Filtracija :

Skimmer reef octopus nwb200
Reef octopus mf800 u kojem se vrti triton AL99 za fosfate
Reef octopu nb300 u kojem se vrti AU
Coral box mini reactor 80 u kojem se vrtu reef octopus bio perle

Dodaci:

Glasser balling
Fauna Marin Ultr min s
JBL Korall fluid
Artemija i mysis svako 3 dana po jedna kockica ( plan je to smanjit na 1 tjedno ali to nekom drugom zgodom )

Od koralje sam pun i zadovoljan kako je to sve naraslo i polako prekriva greben. Nije mi u planu nista vise osim mozda nekih koralja sta traze ladovinu u vidu sun coral. Od ribe dolaze jos 4 prinove koje su narucene i sand shifting star mali da kopa po pijesku. Narucena riba je Forcepiger, blue throght trigger, amphirion clarki i splendidus mandarinac.

Da ne duljim dalje evo par slija i nadam se da vam se svida kako to sad izgleda. U planu je jos dodavanje ledica tako da su ovo sada finalni zahvati.

Ekipa uzivajte jer ja to upravo radim  8)

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #298 u: Listopad 05, 2015, 08:41:23 prijepodne »
Prekrasno prijatelju to sad izgleda. Zao mi je sto jucer nisam moga doc ali taki mi je posal...ali jos samo malo?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline galebant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #299 u: Listopad 05, 2015, 09:19:07 prijepodne »
susidu kad se to more doc povirit??