Travanj 23, 2024, 20:23:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: No-name cayman60  (Posjeta: 18452 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #50 u: Veljača 11, 2011, 22:19:42 poslijepodne »
jedino ovi nesretni jabučari ne odgovaraju

A šta fali mojim brižnim jabučarima? Hahahahaha  :'(

Offline Vonfy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Lokacija: Kc
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #51 u: Veljača 11, 2011, 22:43:07 poslijepodne »
Dogurao si jako daleko! Predlažem da se tema prebaci u aquscaperski podforum tako da Alenu omogućimo da dobije mišljenje iskusnih aquascapera i još više napreduje jer potencijala ima! Samo tako naprijed!
:up:

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #52 u: Veljača 11, 2011, 22:47:04 poslijepodne »
jedino ovi nesretni jabučari ne odgovaraju

A šta fali mojim brižnim jabučarima? Hahahahaha  :'(

ma sve ok,. al kad ćeš fotkat, makni ih van jer su fakat veliki :)
...nego kaj si planiral sa desnom stranom, malo je još nedorečena?, imaš kaj u planu

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #53 u: Veljača 11, 2011, 22:53:20 poslijepodne »
Hahahaha mrcine su stvarno. Pa ako bude prilike za neku alternativu, nešto manje i egzotičnije... :)

Hm... desna strana je nedorećena jer je još u nastanku. Dobio sam nedavno par mladica rotale i pokušavam od nje  napraviti neki grm da upotpuni prazninu između kripte i lysimachie nummularie. A to će mi i malo bolje sakriti usis filtera.

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #54 u: Veljača 11, 2011, 23:01:13 poslijepodne »
jep.. to će biti ok, mada ni hm, ne bi bio loš izbor, jer su mu listovi sitniji i nekak bi možda bolje sjeo..ali ok..pratim sa zanimanjem  :up:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #55 u: Veljača 11, 2011, 23:05:12 poslijepodne »
Našlo bi se još toga šta ne bi bilo loš izbor, ali eto... Probat ću sa rotalom kad je već tu i posađena pa ćemo vidjeti... Trebalo mi je vremena za hygrophilu i stargrass na lijevo pa će trebati i za desnu stranu :)

Offline tuna

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Lokacija: varazdin
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #56 u: Veljača 16, 2011, 17:35:46 poslijepodne »
odličan akvari, baš mi se sviđa ;)
i imam jedno pitanje, a možda i više njih kasnije :D
Kak si složil svoj filter? jer ja imam isti akvarij ali nemam ideju kak da složim cjevi da idu van kroz poklopac... :roll:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #57 u: Veljača 17, 2011, 00:43:21 prijepodne »
S desne strane poklopca je rupa namijenjena za vanjski filter, samo tu je plastika koju treba slomit! I taman su mi prošle 2 cijevi od vanjskog filtera, odvod i dovod, već sam nekome u nekoj temi postavio slike pa malo pretraži!

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #58 u: Veljača 26, 2011, 00:51:00 prijepodne »
Eto šta se desi kad čovjek ode tjedan dana na put i da tati zauženje da "vodi brigu o akvariju": ) Dočekala me prašuma, živa Amazona. Ne znam šta je radio, možda je koristio neko GM gnojivo, ali ajme kad sutra uhvatim škarice u ruke i zasučem rukave...

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #59 u: Veljača 26, 2011, 02:01:33 prijepodne »
 :D Očito ti stari ima "Green Thumb"  :up:

Nema tu dok stari shaman ne uhvati stvar u svoje ruke  :a034k: :a045k:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #60 u: Veljača 26, 2011, 20:28:25 poslijepodne »
Moj Bože predivno neg reci mi koliki ti je onaj najveci paleatus (cm)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #61 u: Veljača 26, 2011, 20:49:17 poslijepodne »
Moj Bože predivno neg reci mi koliki ti je onaj najveci paleatus (cm)

Ima možda nekih 5cm, imam ga već godinama, mislim da je slijep jer mu je jedno oko skroz bijelo, a drugo je 3 puta veće od normalnog. Al drag mi je i simpa tako star i ćorav! :)

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #62 u: Veljača 26, 2011, 21:36:22 poslijepodne »
Nije citam da narastu do 9 cm pa di cemi 6 paleatusa od 9 cm u 54L a 5cm su al su i 5 cm u sirini  :D  :D (mislim da ima ikre mozda ova/j)
JEr na slici je bas mrcina cini se puno veci.Onda ni moji nece jos puno rast jer su vec sada nekih 4 cm al mogli bi u sirinu  :D
A kad kazes da ga imaš već godinama onda je valjda to to il jos raste a za akvarij sta da kazem preljep  :klap:

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #63 u: Veljača 27, 2011, 13:24:07 poslijepodne »
   Viš ko lepo si to složil.
Odlično izgleda.  Bravo!

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #64 u: Veljača 27, 2011, 14:00:44 poslijepodne »
   Viš ko lepo si to složil.
Odlično izgleda.  Bravo!

Kad netko od Zokija dobije ovakav komentar, onda pohvala vrijedi bar 3x više! :)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #65 u: Ožujak 08, 2011, 13:51:45 poslijepodne »
Evo da ubacim par friških slika nakon zadnjeg drastičnog štucanja... Počupao sam svu hygrophilu i stargrass i samo mlade vrhove ponovo posadio; to je bilo prije nekih tjedan dana, a već škarice trebaju ponovo radit. Nego, da ne otvaram nove teme, postavio bi par pitanja za iskusnije aquscapere.

Prije nekih 10tak dana počela mi je žutiti glossa, pogotovo sa lijeve strane. Mislim (tj. nadam se) da je razlog taj što sam išao na put i prije puta nisam stigao porezati biljke pa me pri povratku dočekala džungla. Glossa je jedno tjedan dana bila u hladovini ispod stargrassa i hygrophile, pa se nadam da je razlog za odumiranje listića upravo to što joj je falio svjetla. Međutim, čitam da se to glossi zna dogodit i kada je pregusta. Pa me zanima ako netko ima iskustva sa "prorjeđivanjem" iste, kako to funkcionira? Čini mi se da je jedini način da je svu počupam van i krenem ispočetka. A iskreno ti mi baš ni nije neki gušt :)

Sljedeće pitanje :)
Desnu stražnu stranu nemojte još komentirati jer sam tek nedavno nabavio rotalu (hvala gstarazu!), i još radim na oblikovanju jednog lijepog gustog grma. Malo me muči lijeva stražnja strana. Nisam siguran da su stargrass (iako mi je predivna i draga biljka) i naročito hygrophila najsretniji izbor. Stvarno PREbrzo rastu, imam previše posla oko njih, a problem je i što prebrzo izgube formu i oblik kakav sam ja zamislio u mom scapeu! Također, čujem da su ogromni potrošači hranjivih tvari iz vode i podloge, pa me frka da ih ne uzgajam na uštrb ostalih biljaka u akvariju.


Eto, toliko! Raspalite! :)

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #66 u: Ožujak 08, 2011, 14:51:55 poslijepodne »
ljepo :klap:

Offline student

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #67 u: Ožujak 08, 2011, 16:19:13 poslijepodne »
Svaki komentar je suvisan ,de sredi i moj ovako  :D ..  jako ljepo  :up:
..postoji posebna vrsta ribica ,zovu ih corydorasi..

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #68 u: Ožujak 08, 2011, 17:40:12 poslijepodne »
Kao što si sam naveo, mislim da su Hygrophile problem :(  (pogotovo ona Roza)
-Meni niti jedna zahtjevnija biljka ne raste u njihovoj blizini kako bi trebala, pa čak ni rotala.

Poslušaj malo ostale šta kažu na tu temu ;)

Moja je jučer izletila iz tanka (Higrophila rosanervig), i več danas vidim nove izbojke na podšišanoj rotali koja je mirovala skoro 2 tjedna.
...Možda je čak i Stargrass problematičan, jer vidim da nenormalno brzo raste, ali o njemu ču moči nešto više reči tek za jedno 2-3 mjeseca.

Ako ti se da igrati, možeš nitrate smješat (razrijediti) u jednoj čašici sa akvarijskom vodom, pa lagano sa špricom dodaš po listovima glosse...
Koliko ja znam, glossa traži jako puno nitrata.
-Ako se nakon toga glossa oporavi, onda definitivno neka od navedenih biljki neda gnojivima da dođu do nje, pa djeluj u tom smjeru (ili vadi van navedene biljke, ili pojačaj cirkulaciju i gnojenje ;) )

Sretno  :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #69 u: Ožujak 08, 2011, 20:32:25 poslijepodne »
Sve brzorastuće biljke su veći potrošači nutrijenata, pa tako i hygrophila i glossa, no, budući da i ja imam istu kombinuaciju s glossom, ne bih baš odmah optužio te dvije biljke za njeno žućenje, iz svog iskustva bih rekao da ti je pregusta i da je prešla onu granicu kada počinje gušiti samu sebe, vjerojatno već imaš par redova glosse naslaganih jedan na drugi pa ti ovi listovi odispod počinju žutiti. Nažalost, ja nisam do sada našao drugog načina osim da ju svu počupam i nanovo zasadim, svaki pokušaj da počupam samo red je povukao i sve ostalo....ako se budeš u to upuštao, daj to napravi u fazama, svaki tjedan jedan dio tepiha, iako je najbolje napraviti odmah sve, tlaka je ali...ako netko ima kakav savjet i ja bih rado čuo i primijenio  :)

Općenito bih rekao da imaš pojačano trošenje nutrijenata jer imaš i više svijetla, što potiče više trošenje nutrijenata uz co2, kojeg isto imaš, no, kako bilo, hygrophila i stargrass rastu ko mutave i gutaju hranu i ovako i onako  :) daj malo vremena glossi da utvrdiš je li uzrok problemu nedostatak svijetla kako je sve zaraslo ili je pregusta pa ju treba prorijediti.

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #70 u: Ožujak 08, 2011, 20:40:01 poslijepodne »
složit ću se sa aquaticom..u 54 litarskom sam isto imao tepih od glosse, važno, ne ju puštat više od 3 reda jedne prek druge jer ti se dešava ovo kaj si napisal ;) savjet isto za čupkanje glosse, budi nježan, strpljiv, škarice i svaku posebno reži van, puno posla, al jedino tak ćeš uspjet, ja nisam imal strpljenja i nasumice sam odrezal škarama i na kraju mi se cijeli tepih digo van, koma..oprezno i strpljivo ;)

..kaj se tiče higrophile, ja ne znam meni uopće ne raste i samo stagnira u tanku dok s druge strane rotala divlja  -?

..kaj se tiče desne strane, ja bi možda ostal na eleocharisu pa nek se postav diže lijevo gore kak je sad, al to bi ja :)

..sve u svemu, nema gigantskih pužeka, pa je sad bombonček, a bilje super zdravo izgleda..ma bravo  :klap:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #71 u: Ožujak 08, 2011, 20:51:15 poslijepodne »
Nadam se da je problem bio u "hladovini" i da će se stanje poboljšati jer sam te žute listove vidio samo s lijeve strane. Desna strana je super, čak i dosta gušća nego lijeva, a na desnoj strani se glossa i skroz isprepliće sa eleocharisom, echinodorusom parvulom pa čak i blixom japonicom.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #72 u: Ožujak 08, 2011, 20:54:56 poslijepodne »
..kaj se tiče desne strane, ja bi možda ostal na eleocharisu pa nek se postav diže lijevo gore kak je sad, al to bi ja :)

..sve u svemu, nema gigantskih pužeka, pa je sad bombonček, a bilje super zdravo izgleda..ma bravo  :klap:

Pužeki su još tu samo danas nisu bili raspoloženi za foto session!  :D :D :D

Eleocharis super napreduje i stvarno mi je super i lijep, ali ipak bi mi nešto falilo u stražnjem planu, nešto više, pa da mu usput sakrije usis filtera!

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #73 u: Ožujak 14, 2011, 13:47:27 poslijepodne »
ali ipak bi mi nešto falilo u stražnjem planu, nešto više, pa da mu usput sakrije usis filtera!

Mislim da imam šta ti treba ;)  Naleti na kaficu

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: No-name cayman60
« Odgovori #74 u: Ožujak 15, 2011, 00:06:45 prijepodne »
meni je ovo super..da se ne ponavljamo..poslusao bih ove savjete u svakom slucaju.. :up:
spasavaj se ko moze  :aaa: