Ožujak 28, 2024, 18:30:02 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Triton metoda  (Posjeta: 7639 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Triton metoda
« u: Kolovoz 11, 2016, 08:52:53 prijepodne »
Pozdrav

Zamima me jel se netko susreo s ovom metodom i jel ju proučavao?
Meni se čini fenomenalnom i napokon se ima laboratorijska analiza vode i to jako puno elemenata.

Najbolja stvar ako ti analiza vode kaže da ti fali stroncij ti dodaš stroncij i još jedna jako bitna stvar NE TREBA izmjena vode jel sve micro i macro elemente držiš pod kontrolom.

Mana sigurno bude cijena i na žalost većina si to ne bude mogla priuštiti ali čisto me zanimaju mišljena i da malo prodiskutiramo o triton metodi

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Triton metoda
« Odgovori #1 u: Kolovoz 11, 2016, 12:47:55 poslijepodne »
Ja nešto proučavao prije koju godinu i odustao u startu zbog tri prosta razloga: dodatnih bočica, dotatnog gubitka vremena oko mjerenja i doziranja i konačno skupoće proizvoda.
Politika mi je što manje bočica oko i za reef, što manje posla oko akvarija i što manje ulaganja u kemiju. :)

Inače, da, triton akvariji izgledaju odlično, baš kao i zeovit akvariji... Tko se odluči i uspije biti dosljedan u tim metodama sigurno može imati odličan reef.

But, not for me. ;)

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Triton metoda
« Odgovori #2 u: Kolovoz 16, 2016, 08:14:14 prijepodne »
Vjerujem da će mi biti preskupo. Sviđa mi se metoda radi mjerenja pa znamo puno više u kakvom nam je stanju voda.

A jel netko koristio Aquaforest probiotic sol?

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Triton metoda
« Odgovori #3 u: Kolovoz 16, 2016, 11:19:36 prijepodne »
nisam, no izgleda obečavajuće tim više šta imaju više vrsta soli koje si možeš prilagoditi svom akvariju i potrebama. Cijenom su u rangu svim drugim na tržištu , no znam ti upravo tražiš nekoga sa iskustvom tj. tko ju je pustio kroz svoj tank jer neki puta par kuna ne znači ništa kada je krajnji rezultat nemjerljiv. Mislim, možda se varam da na ovim prostorima nećeš dobiti željeni odgovor jer mi smo malo tržište i uglavnom vrijedi pravilo c/p. Možda ima neki stari morski vuk pa se javi ili ćeš upravo biti taj koji će probiti led !  :up:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Triton metoda
« Odgovori #4 u: Kolovoz 16, 2016, 11:57:50 prijepodne »
Malo sam proguglao i ekipa nakon korištenja nekoliko mjeseci zaredom jako hvali sol! Prvo im je zapažanje da se sol izuzetno lako topi, da je spremna odmah za korištenje i ono najvažnije da sol nakon izmjena zadržava vrijednosti parametra u akvariju šta je nekimma izuzetno važno. Jedan lik tvrdi da je imao vjčnu borbu sa cianom u akvariju i da je nakon jedne izmjene mora koristeći ovu sol ciano jednostavno nestao i da mu više ne pada na pamet kupiti bilo šta drugo osim te soli! Hvale samo pakiranje soli itd...
Promjene koje su vidljive na snižavanju razine hranjivih tvari (NO3 i PO4) zbog soli sadržane u bakterijama probiotic
Nadam se da je malo pomoglo  :up:

Offline Aquosus

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
    • Aquosus Aquariums
Odg: Triton metoda
« Odgovori #5 u: Kolovoz 16, 2016, 15:44:36 poslijepodne »
Sviđa mi se metoda radi mjerenja pa znamo puno više u kakvom nam je stanju voda.


Da, najzanimljiviji dio ove metode je upravo mjerenje tj. rezultati laboratorijskog mjerenja koji nam daju točan i detaljan uvid u stanje vode u našim akvarijima. (u privitku se nalazi samo dio jedne takve analize).

Triton proizvode u našoj ponudi imamo već mjesecima, ali nismo ih dosad predstavljali ovdje, osim Triton AL99 fosfat removera na aluminijskoj bazi.

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=102706.0





Offline ante1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb Sesvete
Odg: Triton metoda
« Odgovori #6 u: Rujan 17, 2016, 09:12:00 prijepodne »
Pozdrav svima moje iskustvo sa Tritonom

Triton sam počeo koristit u Svibnju ove godine prije odlaska na more.

Pošto na moru boravim tri mjeseca u komadu odučio sam se na Triton samo zato što ne treba izmjena vode.

Moja zamisao je bila da budem što sigurniji što se tiče koralja i riba pa sam odlučio probat Triton u kombinaciji sa ozonom.

Brat mi je dolazio svake Nedjelje dopuniti hranu za ribe u hranilicu i RO vodu u kanister.

Kad sam se vratio nakon tri mjeseca sa mora prvo što sam sjeo pred akvarij

Kao prvo bio sretan što je sve živo a voda je besprijekorno bistra.

Što se tiče cijene naves ću primjer vidim da kod nas u dućanu  je baza  1 , 2 , 3a , 3b    50%  skuplja to jest 300 kn.

Ja sam kupio u Njemačkoj u maloprodajnom dućanu koji ima zaračunatu svoju maržu i platio sam bazu nešto manje od 200 kn

Moje mišljenje je pošto je Hrvatska u EU ja ću kupovat vani dok naši dućani ne svate da ne mogu imati 50 % veće cijene.









Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Triton metoda
« Odgovori #7 u: Rujan 17, 2016, 19:21:52 poslijepodne »
Nije da branim ikoga ali bitno je razumit i nase cijene i dobavljace. Dakle svatko raspolaze s svojim novcima kako hoce i trosi gdje hoce. Prvi problem kod nas je stopa pdv. Pa omda transport ( primjer kontaktiram usa radi nekog komada opreme. Radi se o renomoranoj firmi koja prodaje opremu u americi i shipa u eu. I vidim ja transport do italije cca 50 dolara a cro 370 dolara. I kazem ja priki da li vi znate da je cro granica sa italijom? On kaze ne ali tarifa je ta). I kad sve zbrojis i stavis marze ispadne realno. Primjer kupija povratnu pumpu u nas new jet 3000 i kod nas jeftinija od uvoza za ne malih 300 kn. Vani 100 eura u nas 415 kn. Aj sad budi pametan. Mozda je off topic ali eto rekao sam sta sam mislija. Inace triton 🖒

Offline ante1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb Sesvete
Odg: Triton metoda
« Odgovori #8 u: Rujan 17, 2016, 19:53:11 poslijepodne »
Sve ok.
Ja sam napisao da je za mene preskupo Kupovati u takovim dućanima gdje je 50% skuplje.
Moje mišljenje je da je dosta ljudi i odustalo od morske akvaristike baš radi previsokih cijena naših trgovaca.
Ja ću i dalje kupovati u Njemačkoj sve dok ne budu imali podjednake ili iste cijene.
Naveo sam da kupujem u EU u maloprodajnim dućanima tako da je zaračunat pdv i marža.
Zašto da plaćam veću cijenu ?

Offline Aquosus

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
    • Aquosus Aquariums
Odg: Triton metoda
« Odgovori #9 u: Rujan 19, 2016, 08:35:41 prijepodne »
Moje mišljenje je pošto je Hrvatska u EU ja ću kupovat vani dok naši dućani ne svate da ne mogu imati 50 % veće cijene.


Poštovani Ante,

Kako ste se dotakli cijena u našem webshopu, osjećamo se dužnim objasniti vam neke stvari o kojima očigledno nemate pojma. Različiti parametri utječu na formiranje cijena kod različitih artikala, dakle NE radi su tu o nekim super maržetinama kojima je svrha bogaćenje preko noći.

To što smo mi u EU, velikoj većini dobavljača malo znači, iz jednostavnog razloga što smo malo i nezanimljivo tržište. Ali na stranu sad to.

Konkretno za Triton:

-Mi (Aquosus aquashop), da bi konkurirali cijenom tom njemačkom dućanu u kojem ste Vi kupili Triton proizvode, morali bi robu nabavljati direktno u proizvođača. To NE MOŽEMO napraviti jer nas oni uvjetuju uzimanjem velike količine robe koju mi u Hrvatskoj nemamo kome ponuditi ni prodati, ni za 20 života. Zbog toga, se moramo snalaziti i nabavljati robu preko drugih kanala (Poljska) koji nam omogućuju uzimanje robe po komadima. To nažalost, nam čini to da smo mi treća ili četvrta ruka u tom lancu nabave, što se naravno odrazi na konačnu cijenu. Kad  bi vam rekao da je naša nabavna cijena Triton proizvoda (bez transporta i PDV) veća nego MPC koju ste Vi platili u tom Njemačkom dućanu, volio bi vidjeti kako bi mi Vi iz toga uspjeli formirati bolju cijenu. Triton proizvode smo stavili u naš shop čisto zbog obogaćivanja ponude iako, poznavajući naše tržište sumnjamo da će doći do povećanja broja korisnika ove metode i dok se to ne dogodi, ove cijene su najbolje što mi možemo trenutno ponuditi (ili dok ne naletimo na povoljnijeg dobavljača).

Vama Ante i dalje želim da za sebe pronalazite što povoljnije proizvode, što na kraju krajeva želim i za sebe, ali probajte se suzdržati od ovakvih izjava koje ne odgovaraju pravom stanju stvari.


LP

Aquosus aquashop





Offline ante1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb Sesvete
Odg: Triton metoda
« Odgovori #10 u: Rujan 19, 2016, 10:10:44 prijepodne »
Poštovani Aquosus  pošto ste se obratili direktno meni vrijeđate me javno evo i da ja kažem svoje mišljenje.

Ja nisam naveo Aquosus  u svom tekstu,nisam vrijeđao vas da nemate pojma.

Ja sam za vas kupac i ako ste vi pravi trgovac morate znati da ne možete vrijeđat kupce jer tako radite sebi

štetu.

L.P Ante

Offline pero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Triton metoda
« Odgovori #11 u: Rujan 19, 2016, 11:14:43 prijepodne »
koristim Triton na 2 svoja akvarija, prvenstveno za testiranje vode (jedan slatki i jedan morski). Rezultati testova su očaravajući, brzina testiranja je relativno ok... (prve testove sam čekao 10tak dana, kasnije po 5).
imam sve spremno da novi morski složim po triton metodi, jako me zanima što će od toga ispast.
Inače, ako netko treba nešto od tritona, javite se, nešto ćemo riješiti. Posebno se odnosi na testove, kojih imam cca 50 kom za odmah....
Pozz

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Triton metoda
« Odgovori #12 u: Rujan 19, 2016, 21:04:04 poslijepodne »
pero, ti šalješ vodu na analizu ili

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Triton metoda
« Odgovori #13 u: Rujan 19, 2016, 22:45:54 poslijepodne »
pero, ti šalješ vodu na analizu ili

Da ... Ili ju sam posaljes

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Triton metoda
« Odgovori #14 u: Studeni 17, 2016, 00:13:31 prijepodne »
Da probam odgovoriti Buri 2 na pitanje iz  prvog posta !Osobno sam dugo proucava ovu metodu  i susreto se sa njom !
Prvu analizu  radio sam kod njih prije pet ,sest godina !  (svjetski pioniri su u tome sto se tice ponude privatnim akvaristima )
   E metoda  samo uvjek se pominje ono izmjena vode i testiranje  nije  jedina prednost ove metode !Ko je primjenjuje konsekventno i striktno po upustvima proizvodjaca moze  imati i lip tank i uspjehe !  Moram reci nije ni svaki tank za "pravu triton metodu " bez refugijuma sa makro algama funkcionise to samo eto tako !Postoje i elementi i bocice za NOT TRITON metodu ! Al to su samo tritonovi produkti a ne metoda !
   Cijene  o tom nebi diskutira  da se neki trgovci nebi osjetili prozvani !
   Sto se tice same Triton metode dobra al i ako samo neko pominje testiranje vode onda radi masa drugih isto ! A i metoda (provjerenih ) ima dosta od ATI esential ,Red Sea reef fundation , Sangokai .... ovdi pominjem samo kompletne programe koji cine jednu metodu ne firme koje nude stvari pa svak nesto sastavlja sam i zove metodom !