Travanj 25, 2024, 21:46:53 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!  (Posjeta: 17784 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #25 u: Ožujak 18, 2012, 19:56:24 poslijepodne »
Da, temperatura i filter su sad OK, al nadam se da shvačaš da češ za dvije kornjače uskoro trebati akvarij od barem 350 litara i sukladno tome grijač, svjetlo i dobru filtraciju.

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #26 u: Ožujak 18, 2012, 20:00:34 poslijepodne »
Znam,znam samo dok porastu malo i ako ova ostane ziva :P nabavicu samo da porastu.Daj boze da pretekne vece

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #27 u: Ožujak 19, 2012, 12:12:24 poslijepodne »
Primetio sam da je kornjaca jutros o5 povracala malo,nisam dobro vido sta zato sto je hrana bila polu svarena mislim da su u pitanju bili racici,od jutros je malo pokretnija nego juce al o5 isto ono pliva,pliva pa malo pluta i sve tako u krug ali sad malo vise pliva nego juce.Davo sam danas meso kornjaci ovoj sto nije povracala i ona je jela ok.A ova sto je povracala ona nije htela da jede nista.
I da pitam jos nesto ovu spot lampu koliko da stavim od kopna dok ne nabavim u UVB-UVA to cu za jedno 10 dana.Spot lampa mi je od 60w.

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #28 u: Ožujak 19, 2012, 12:44:42 poslijepodne »
Pa pre sam joj davo veliku prvih dan dva pa su se kidale oko hrane posle kad sam procito dajem im hranu oko otprilike oko velicine glave njihove 3 paceta jednoj 3 paceta drugoj kornjaci,neznam da to nije mnogo.Moguce i da je od stiropora ali ne verujem stiropor sam izvadio pre 3,4 dana.Ovako sad cu ti malo bolje objasniti.
Ja sam oko 2 sata dao kornjacam rakove da jedu ova jedan je odlicno jela i ona ne povraca,a ova druga je jela i uvece kad sam im teo davati mesto ona je samo uzela jedno pace i pljunula ga i pocela je da pliva po akvarijumu otvorenih usta i da povraca nesvarenu hranu,znaci povracala je nesvarene rakove.Iste kao sto sam im dao danas,a ova 2 kornjaca mi je Ok ona je odlicno.
 
Sta mislid da dam ovoj hranu sto je ok ili da ne dajem uopste,danas trebam da promenim vodi i da stavim ovo kopno sto sam napravio.

Evo malopre sam primetio o5 je plivala otvorenih usta i povratila je jedan komad mesa,namestio sam kopno ispalo je sve super slikacu kasnije u UPLDOVACU SLIKE!!!
Kori hvala ti na pomoci extra je ispalo :)
Samo jos da sredim ovo sa povracanjem valjda ce joj to porci izgleda da sam joj dao mnogo hrane :P

I primetio sam ova sto je povracala ona sad uzem opruzi se u vodi i pluta izbaci glavu gore samo koliko da uzme vazduh i kako onaj filter gura vodu tako ona pluta po akvarijumu samo po neki put ono uzme pliva malo pliva pa onda opet uzme opusti se i pluta po akvarijumu.

Postoji stvarno velika mogucnost da su progutani komadici stiropora uzrokovali ovo, ali samo ti strucan veterinar moze uspostaviti dijagnozu vjerojatno uz pomoc rentgena. Sada ti jedino preostaje ostaviti kornjacu na miru da se grije na kopnu, uz malo srece mozda sve povrati. Nemoj joj davati hrani sljedecih par dana.

Da li si primjetio da kornjaci ide kakva sluz na nos i usta?
Kada kornjacu stavis u vodu da li potone na dno ili ostane sama od sebe plutati na povrsini bez mogucnosti da uopce zaroni?



Kopno ti je super ispalo, drago mi je da si iskoristio moje nacrte!



Evo ovo sam je danas izneo na teruas dok je jos bilo toplo i beton je bio zagrejan da vidim kako ce da reaguje na terasi i bogami lepo je hodala evo moze da te vidi te.
 


Opet samo pogorsavas situaciju i onda se cudis da je zivotinja sve losije i losije. Kornjaca je ljubimac kojeg gledas kroz staklo, ne natezes ju po rukama i ne pustas po podu u setnje ko psa. Prihvati to kao cinjnice inace ti niti jedna niti druga kornjaca nece imati dug ni sretan zivot.

Zna ti Kori više od svih njih o kornjačama zato ti je pametnije njega slušat.

Hvala na ukazanom povjerenju, ali ja ipak nisam veterinar niti sam igdje blizu toj struci. Ja samo mogu na temelju prijasnjih iskustava reci o cemu bi se moglo raditi i opisati kako su veterinari rjesavali slicne situacije.

Neznam dal da uzmem da joj dajem neke lekove ako imaju ako kaze Kori ona ce sve jedno uginuti ako nastavi ovako :SSSS

Ako se doista radi o zacepljenju stiroporom onda nisam siguran koliko bi bilo koji lijek pomogao. Kada se jedna moja kornjaca nagutala kamena i imala zacepljenje probave veterinarka joj je na sondu direktno u zeludac dala laktalozu. No, koliko sam upoznat tu isto postoji rizik da od toga dođe do zapleta crijeva. Ponavljam, bez veterinarske pomoci i nadzora se ne bi sam trebao upustati u takvo lijecenje.

I da pitam jos nesto ovu spot lampu koliko da stavim od kopna dok ne nabavim u UVB-UVA to cu za jedno 10 dana.Spot lampa mi je od 60w.

Na kopno trebas staviti obican termometar za zrak i mjeriti temperaturu,na kopnu bi trebalo biti 30-35 stupnjeva. Tu temperaturu reguliras primicanjem i odmicanjem lampe od kopna.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #29 u: Ožujak 19, 2012, 13:01:58 poslijepodne »
Ovako kornjaca je bila na kopnu juce al je sisla u vodu.Ne ide joj nikakva sluz niti iz usta niti iz nosa kornjaca povremeno zaroni dole i pliva pa opet izadje gore pa pliva,pa malo pluta,od sinoc nije izlazila uopste na kopno samo pluta i pliva po malo i po neki put zaroni skroz pa o5 izadje na povrsinu i pluta.
Ali ja kad im menjam vodu ja moram da ih izbacim iz akvarijuma stavim ih u posudu i sipam onu vodu iz akvarijuam i u toj posudi budu negde oko 20 do 30 minuta.
Ali uglavnom kornajca vise pliva nego juce po neku put se i raspliva brzo,brzo pliva pa stane pa pluta pa o5 tako.
Ajde vide cu veceras kad dodjem iz skole snimicu ja na kameru kako pliva mislim njeno kretanje u vodi pa mogu da izbacim kao juce da vidi te.Posto za pola sata krecem u skolu a dolazim oko 19h uvece.

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #30 u: Ožujak 20, 2012, 10:10:41 prijepodne »
Evo snimio sam i uspeo sam da snimim kako zeva tako je ona i povracala otvorenih usta pliva i povraca. Ali danas nisam primetio da je povracala.

http://www.youtube.com/watch?v=nOcu4Oj-L_k&feature=youtu.be
  
Primetio sam jutros kad sam usto da ima neke mehurice na nosu evo uspeo sam to slikati ja mislim da je to normlano da izbacuej mehurice nenzam neverujem da je nekakva sluz.VIde se na slici ali ne bas tako citko evo moze te primetiti na nosu 2 mala sitna mehurica.  
http://www.dodaj.rs/?2g/6W/2Xhofjzx/sdc12464.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

  
Preko dana kad im upalim lampu temperatura vode im je oko 26,5 i 27 kako kad,a kad im izgasim uvece preko noci temperatura padne na 25c,valjda nece da im bude nista za toliko?

Evo po neki put zna i ovako da se raspliva:
 
http://www.youtube.com/watch?v=E0WTiScrxJs&feature=youtu.be

Evo malopre sam im davo meso da jedu ovoj sam dao normalno a ovoj sam dao samo jedno vrlo malo pacence da vidim dali ce hteti i pojela ga je lepo nisam joj posel davo nista i necu da joj dajem nista vise veceras cu da bacim nekoliko rakova ako bude htela da jede nek jede ako ne nista to nemogu da joj zabranim a od sutra cu da krenem da je hranim normalno kao i ovu po 2,3 paceta mesa  jer im to dosta mesa za jedan dan ?? xDD

Evo primetio sam sad da kad zagnjuri kao da joj izlace cesto neki baloncici iz nosa kao mehurici kao na onoj slici gore sto sam sliko tu se bas ne vidi lepo  jer nemoze fotoapart bolje da uhvati al sad sam bas nesto zagledo i primetio sam da joj izlaze neki baloncici iz nosa...
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2012, 13:02:52 poslijepodne od Chilii »

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #31 u: Ožujak 20, 2012, 17:40:23 poslijepodne »
Da li kornjaca ikada "sjedne" na dno akvarija i miruje tamo, ili imas osjecaj da ju stalno uzgon vuce k povrsini vode? Gledajuci video sam dobio takav osjecaj, ali pre kratko traju da bi bio siguran. Ako je doista progutala stiropor u probavnom sustavu ce se vjerojatno poceti stvarati plinovi od kojih kornjaca ne moze normalno zaroniti. Kornjaca je dosta aktivna tako da se nadam da situacija ipak nije toliko ozbiljna. Ali vidjeti ces sve sada kroz par dana.

Ovi mjehurici na nosu su zrak, nista alarmantno. Problem je ako na kopnu kornjaci iz nosa izlazi sluz i pritom se stvaraju mjehurici, na to sam mislio. Uvjeti su im za sada ok (osim UV-a), ne preostaje ti nista drugo nego pratiti razvoj situacije. Sumnjivu kornjacu hrani sa manjom kolicinom mesa za svaki slucaj dok ne vidimo sto ce biti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #32 u: Ožujak 20, 2012, 18:37:33 poslijepodne »
Kornjaca cesto zaroni dole i zadrzi se malo pa o5 izaddje i primetio sam kad zaroni dole kao da trazi hranu da jede.
Veceras da im bacam rakove sta mislis jer ja ako bacim jednoj ova 2 ako bude htela nek jede ako ne nista,i koliko rakova da im bacim oko 7,8?
Evo primetio sam da oce da jede vidim da pokusava ove stepenice da pojede al joj ne ide od ruke  :D :D :D :D

Bacio sam im nekoliko rakova ova sumljiva  je pojela negde oko 2,3 raka doduse nije ni mogla vise jer ova 2 jede kao nenormalna.
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2012, 22:08:05 poslijepodne od Chilii »

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #33 u: Ožujak 20, 2012, 22:01:28 poslijepodne »
I da te pitam jos nesto kori gore sam napiso da je dnevna temperatura vode kad im upalim lampu negde oko 26,5 ili 27 sve zavisi i kao sto si mi reko preko dana kad im upalim lampu skinem im 1 poklopac da mogu da se sunacaju,uvece kad izgasim lampu ja ga vratim i uvece preko noci tempratrua vode im spadne na 25c nece nista da im bude za toliko i nabavio sam termometar za merenje temperature kopna kupio sam isti ovakva kao sto je ovaj u vodi,onaj sto se lepi vise nema i reko mi je onaj da on nije dobar da ne meri tacnu temperatura da varira 2,3 stepena.Tacno gde sija lampta tempreatura kopna je 31c,jer bi tu trebalal da bude 35 jer ako je tu 31 npr na 2 mestima je sigurno manja za 2,3 stepena ili je ok da im bude 31,jer sam primetio ova jedna sto izlazi da nikad ne ide tacno ispod lampe nego se pomeri malo i tu ispruzi noge i sunca se,najcese bude na onoj plastici od stepenica.. :D :D :D ???
Ovakav je moj i u vodi i na kopnu.
http://www.dodaj.rs/?1k/gG/2ueEkdOf/resun-termostat-uski.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!

A za ovaj je pre imo i reko mi je da nije bas tacan i vise ga nema u prodaji :
http://www.dodaj.rs/?e/4P/2Mj79BNV/digitalni-termometar.jpg
KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Zadnja izmjena: Ožujak 20, 2012, 22:05:41 poslijepodne od Lakiman57 »

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #34 u: Ožujak 21, 2012, 12:56:31 poslijepodne »
Evo hranio sam je oko 12 i 15 evo sad je vec 1 sat i primetio sam da kornjaca nije povracla ovo sto je pojela i da je ok njoj sam isto dao 3 paceta kao i ovoj 2 kornjaci ali manja paceta,i primetio sam da kornjaca je svakim danom sve bolja i bolja sad kao i pre kad pridjem akvarijumu ona pliva i kao da trazi hranu da joj dam obadve kornajce mi jedu iz ruke i ako su male.Mozda je dozivela i sok kada sam je premestio i pravio novi smestaj oko akvarijuma pa je bila povucena i uplesena par dana.
I da te pitam kori jos nesto kad menjam vodu sta da radim kako je najbolje za njih ja kad im menjam vodu uzmem sipam im onu vodu iz akvarijuam u jednu malu plasticu posudu providnu i tu budu nekih 20,30 minuta dok ja ne ocisitm akvarijum filter i grejac i sve pospremim i onda ih tek ubacim u vodu,za to vreme nece da im bude nista ja se nadam,ali ona voda u posudi se vrlo brzo ohladi to je probelm jedini ohladi se posle 15 minuta..

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #35 u: Ožujak 21, 2012, 13:32:43 poslijepodne »
Evo 1 snimak koji sam snimio jutors malo je duzi nego ona dva od juce,jedino sto kornjaca nije uradila jos to je jos se ni 1 nije popela na kopno valjda ce se popeti za narednih 2,3 dana,a mozda i pre :D :D :D
 
http://www.youtube.com/watch?v=6jrusat4KSo&feature=youtu.be

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #36 u: Ožujak 21, 2012, 15:04:01 poslijepodne »
Evo hranio sam je oko 12 i 15 evo sad je vec 1 sat i primetio sam da kornjaca nije povracla ovo sto je pojela i da je ok njoj sam isto dao 3 paceta kao i ovoj 2 kornjaci ali manja paceta,i primetio sam da kornjaca je svakim danom sve bolja i bolja sad kao i pre kad pridjem akvarijumu ona pliva i kao da trazi hranu da joj dam obadve kornajce mi jedu iz ruke i ako su male.Mozda je dozivela i sok kada sam je premestio i pravio novi smestaj oko akvarijuma pa je bila povucena i uplesena par dana.
I da te pitam kori jos nesto kad menjam vodu sta da radim kako je najbolje za njih ja kad im menjam vodu uzmem sipam im onu vodu iz akvarijuam u jednu malu plasticu posudu providnu i tu budu nekih 20,30 minuta dok ja ne ocisitm akvarijum filter i grejac i sve pospremim i onda ih tek ubacim u vodu,za to vreme nece da im bude nista ja se nadam,ali ona voda u posudi se vrlo brzo ohladi to je probelm jedini ohladi se posle 15 minuta..

Drago mi je cuti da kornjaca ide na bolje!

Kornjace je bolje onda staviti u tu posudu bez vode i posudu staviti ispod lampe da ih grije na otprilike 25 stupnjeva.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #37 u: Ožujak 21, 2012, 15:25:13 poslijepodne »
I da te pitam jos nesto kori gore sam napiso da je dnevna temperatura vode kad im upalim lampu negde oko 26,5 ili 27 sve zavisi i kao sto si mi reko preko dana kad im upalim lampu skinem im 1 poklopac da mogu da se sunacaju,uvece kad izgasim lampu ja ga vratim i uvece preko noci tempratrua vode im spadne na 25c nece nista da im bude za toliko i nabavio sam termometar za merenje temperature kopna kupio sam isti ovakva kao sto je ovaj u vodi,onaj sto se lepi vise nema i reko mi je onaj da on nije dobar da ne meri tacnu temperatura da varira 2,3 stepena.Tacno gde sija lampta tempreatura kopna je 31c,jer bi tu trebalal da bude 35 jer ako je tu 31 npr na 2 mestima je sigurno manja za 2,3 stepena ili je ok da im bude 31,jer sam primetio ova jedna sto izlazi da nikad ne ide tacno ispod lampe nego se pomeri malo i tu ispruzi noge i sunca se,najcese bude na onoj plastici od stepenica.. :D :D :D ???
Ovakav je moj i u vodi i na kopnu.

A za ovaj je pre imo i reko mi je da nije bas tacan i vise ga nema u prodaji :


Niti jedan jeftini termometar iz pet shopa ti nece davati potpuno tocno ocitanje temperature. Najtocniji su jos digitalni termometri, no i oni pokazuju ponekad razlicite temperature. Oko tih par stupnjeva se ne moras uzrujavati, vazno je da imas okvirnu ideju kako ti se krece temperatura, te da ti je kopno toplije od vode.
Sunce u prirodi tijekom dana ne grije istim intenzitetom tako da kornjace mogu birati određen dio dana za suncanje kada im najvise odgovara temperatura i kolicina zracenja. U zatocenistvu kada upalimo lampe su ti parametri isti tijekom cijelog dana. Jedno od mogucih rjesenja je da postavis lampu za grijanje iznad jednog dijela kopna, na suprotni kraj od onog gdje je rampa. Tada ce kornjace nakon sto se popnu hodati po kopnu  i stati tamo gdje im temperatura za suncanje najvise odgovara.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #38 u: Ožujak 21, 2012, 21:19:45 poslijepodne »
Uh ja se toga nikad ne bi setio odlican predlog.Xvala ti kori mnogo si mi pomogao ovih dana,evo imam jos bolje vesti danas kad sam doso kuci ova kornajce sto je bila sumljiva se ispela na kopno i suncala se XDD,i da te pitam sta mislis je pametnije kornjace da hvatam onom mrezicom ili golom rukom kad ih hvatam iz akvarijuma ono kad im menjam vodu?

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #39 u: Ožujak 21, 2012, 22:23:32 poslijepodne »
Pa s rukom. Pandze kornjaca se mogu zapiknuti u mrezicu za ribe pa kad vadis kornjacu moze doci do ozlijede prstiju i pandzi.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #40 u: Ožujak 21, 2012, 22:27:24 poslijepodne »
aha ok al nisam bas shvatio ono gore sto si mi odgovorio i dali si mi uopst odg na pitanje ono da im je preko dana temperatura vode 26,5 ili 27c to kad im upalim lampu preko dana,a uvece kad je izgasim ona spadne na 25c jer nece da im fali nista za ta 2c,posto preko noci kad im izgasim lampu temperatura spadne na 25.

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #41 u: Ožujak 21, 2012, 22:30:17 poslijepodne »
I u prirodi postoji razlika u temperaturi između dana i noci tako da je to ok.

Bolje istakni pitanja...
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #42 u: Ožujak 24, 2012, 12:57:54 poslijepodne »
Evo novosti kornjaca je o5 jutros povratila hranu koju sam joj dao juce povratila je sargarepu,i evo sad se primirla i stoji kod filtera ne pomera se,jutros sam joj dao meso da jede 3 paceta je pojela oko pola 12 sam je nahranio a ona je oko pola 1 povracala znaci posle 1 sata od kako sam je hranio.
A ovih predhodnik dana je bila ok i izlazial je na kopno i plivala je i sve je bilo ok.
 
Evo sad o5 ima novosti kornjaca je imala probavu i ispela se odma posle toga na kopnu ispruzila noge i izbacila glavu i sunca se kao da je sve ok,neznam sta bi moglo da bude.
I jos nesto juce sam im davao sargerepu i 2 puta sam je prokuvavao da omeksa bas dosta i mogu ti reci da nece da jedu slabo su pojele sargarepu mozda su uzele po 2 ili 3 paceta ali vrlo mala paceta ovo ostao nista nisu pojele,a isto probo sam da ih hranim i sa zelenom salatom to su jele odlicno.

neznam da to nije zato sto joj svaki dan dajem mesto da jede pa povrati zbog toga ili joj previse dajem da jede ali cisto sumljam da je to jer bi i ova 2 povracala doduse ova 2 kornjaca je malo veca od ove,neznam kori da mi ti kazes otprilike kako da ih hranim i koliko kolicinski ova kornjaca sto povraca je 4,5 cm ima duzinu oklopa odnosno 4 ipo cm joj je duzina oklopa,a trenutno od hrane sto sam im kupio ima zelena salata,sargarepa,meso pileca prsa i rakove to treutno imam doduse sargarepu slabo jedu kao sto sam gore reko pa neznam dali bi ti mogo da mi odredis sta da im dajem od toga najvise i kako da ih hranim i koliko kolicinski neznam dali ja mozda preterujem i trebam da im kupim jos one stapice koji ce da zamene ove rakove ali stapici jos nisu stigli trebali bi tamo negde oko ponedeljak,utorak da stignu tako mi je reko onaj covek sto radi ako ne slaze o5.!! ?????????
 
I sta mislis koliko bi kornjaca mogla da bude stara ako joj je oklop duzine 4 ipo cm,a ovoj drugoj je negde oko 5 cm???   
 
Ili na primer jednom nedeljno da im dajem zivu hranu gliste da im uhvatim ispred zgrade i kasnije kad pocnu musice da im i to hvatam.
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2012, 19:27:03 poslijepodne od Chilii »

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #43 u: Ožujak 24, 2012, 18:30:11 poslijepodne »
Možda ova kornjača koja povraća ima slabiji probavni sustav od druge, ako možeš probaj im kupit pastrve.

Za starost, ja bi rekao možda par mjeseci preko godinu dana sigurno ne...
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #44 u: Ožujak 24, 2012, 18:51:23 poslijepodne »
Evo sad se stabilizovala ona normalan je ok ali je jutros povratila malo neznam moguce je sve a mislis na ribu pastrmku??

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #45 u: Ožujak 24, 2012, 18:58:14 poslijepodne »
Evo sad se stabilizovala ona normalan je ok ali je jutros povratila malo neznam moguce je sve a mislis na ribu pastrmku??

Da, mislim na nju...
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #46 u: Ožujak 24, 2012, 19:28:06 poslijepodne »
Videcemo neznam dal da pocenm da ih hranim 1 dnevno da pormenim ishranu neznam videcemo sta kaze kori :)

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #47 u: Ožujak 24, 2012, 21:22:16 poslijepodne »
Evo novosti kornjaca je o5 jutros povratila hranu koju sam joj dao juce povratila je sargarepu,i evo sad se primirla i stoji kod filtera ne pomera se,jutros sam joj dao meso da jede 3 paceta je pojela oko pola 12 sam je nahranio a ona je oko pola 1 povracala znaci posle 1 sata od kako sam je hranio.
A ovih predhodnik dana je bila ok i izlazial je na kopno i plivala je i sve je bilo ok.
 
Evo sad o5 ima novosti kornjaca je imala probavu i ispela se odma posle toga na kopnu ispruzila noge i izbacila glavu i sunca se kao da je sve ok,neznam sta bi moglo da bude.
I jos nesto juce sam im davao sargerepu i 2 puta sam je prokuvavao da omeksa bas dosta i mogu ti reci da nece da jedu slabo su pojele sargarepu mozda su uzele po 2 ili 3 paceta ali vrlo mala paceta ovo ostao nista nisu pojele,a isto probo sam da ih hranim i sa zelenom salatom to su jele odlicno.

neznam da to nije zato sto joj svaki dan dajem mesto da jede pa povrati zbog toga ili joj previse dajem da jede ali cisto sumljam da je to jer bi i ova 2 povracala doduse ova 2 kornjaca je malo veca od ove,neznam kori da mi ti kazes otprilike kako da ih hranim i koliko kolicinski ova kornjaca sto povraca je 4,5 cm ima duzinu oklopa odnosno 4 ipo cm joj je duzina oklopa,a trenutno od hrane sto sam im kupio ima zelena salata,sargarepa,meso pileca prsa i rakove to treutno imam doduse sargarepu slabo jedu kao sto sam gore reko pa neznam dali bi ti mogo da mi odredis sta da im dajem od toga najvise i kako da ih hranim i koliko kolicinski neznam dali ja mozda preterujem i trebam da im kupim jos one stapice koji ce da zamene ove rakove ali stapici jos nisu stigli trebali bi tamo negde oko ponedeljak,utorak da stignu tako mi je reko onaj covek sto radi ako ne slaze o5.!! ?????????
 
I sta mislis koliko bi kornjaca mogla da bude stara ako joj je oklop duzine 4 ipo cm,a ovoj drugoj je negde oko 5 cm???   
 
Ili na primer jednom nedeljno da im dajem zivu hranu gliste da im uhvatim ispred zgrade i kasnije kad pocnu musice da im i to hvatam.

Da imas veterinara za gmazove u blizini preporucio bi ti da odvedes kornjacu na pregled, ovako nazalost nikad necemo znati sto doista nije u redu sa kornjacom. Ja bi na tvom mjestu kornjaci ponudio granule (jer su lako probavljive), male kolicine slatkovodne ribe (pastrve), te crvene larve komaraca (smrznuta hrana za ribe). Kolicinski daj sto manje, recimo neka ukupna kolicina hrane dnevno ne bude veca od polovice kornjacine glave pa cemo vidjeti hoce li dalje povracatii. Ne znam jesam li dobro svatio, vidio si da je kornjaca izbacila izmet?

Tocnu starost kornjaca iz pet shopa nije moguce odrediti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #48 u: Ožujak 24, 2012, 21:30:23 poslijepodne »
Video sam da je izbacila.Evo sad je kornjaca ok sad i da normalno pliva,a sta mislis po koliko paceta da im dajem meso?
 
Ja kori bi ja rado odno kod veterinara zvao sam 1 koji je jedini da zna navodno nesto i reko mi je da nema pojma o kornajcam nista, to jedino u beogradu a meni do beograda treba 250km u jednom pravcu i 250km u 2 pravcu :SSSS


Ali jer znas sta sam primetio kad joj dajem meso ona povraca znaci  prvi put kad sam joj dao meso ona je povratila ono jos odavno pre 3,4 dana i danas kad sam joj dao meso ona je odam posle toga povratila.
 
U sustini cim joj dam meso nekoliko dana za redom ona posle toga povrati.A ova 2 kornjaca mi je ok ona jede kao nenormalan i uvek trazi jos.
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2012, 21:37:44 poslijepodne od Chilii »

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: KORNJACA POVRACA POMOC!!!!
« Odgovori #49 u: Ožujak 24, 2012, 21:51:29 poslijepodne »
evo naso sam ovo jer bi mogla ova hranan mislim granule http://www.akvarijum-centar.com/Tetra/Hrana-za-ribe/OSTALE-HRANE/Tetra-ReptoMin.html