Travanj 16, 2024, 09:33:11 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Otklanjanje nepoželjnih puževa-provjerena metoda  (Posjeta: 1279 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dakorman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: češljakovci,velika,pozega
Otklanjanje nepoželjnih puževa-provjerena metoda
« u: Svibanj 20, 2015, 13:25:47 poslijepodne »
Jednu sirovu mrkvu srednje veličine prerežite na pola i stavite u akvarij blizu mjesta gdje vam se skupljaju puževi.Nakon cca 2 sata na mrkvu će se nakupiti i do stotinjak puževa,mrkvu jednostavno izvadite,odstranite puževe i vratite nazad(provjereno 100% na vlastitom akvariju).U roku nekoliko dana tako sam odstranio gotovo sve puževe veće od 2 mm,za ostalo će se pobrinuti helene.
ima nas svakakvih

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Otklanjanje nepoželjnih puževa-provjerena metoda
« Odgovori #1 u: Svibanj 24, 2015, 18:45:28 poslijepodne »
Ja sam za to da puževa uvijek treba imati u akvariju, osobno imam invaziju ramsohorna u vanjskom filteru, a u akvariju imam diviziju helena koje riješavaju eventualne upade.  8)

Ramsohorni u filteru jedu raspadnute dijelove biljaka koje su ušle filtracijom čime olakšavaju filtraciju jer ubrzavaju proces razgradnje tako velikih dijelova, proces koji bi bakterijama uzeo puno više vremena.
Također rastom puževa troše se karbonati iz vode za izradu kućice, što ima za posljedicu smanjenje tvrdoće vode (malo smanjenje ali ne zanemarivo).
X