Travanj 23, 2024, 20:29:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Poklon kozice  (Posjeta: 1761 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Poklon kozice
« u: Travanj 10, 2013, 21:51:49 poslijepodne »
Sutra dobivam, sasvim neplanirano, 3 kozice, ne znam koje vrste ni boje!

Imam akvarij od 10 L koji će im poslužiti, ali pošto je sve neplanirano nemam zemlju za podlogu i nemam biljke za njih, jedino bi mogao počupati koju sagitariju ili valisneriju iz glavnog akvarija.

Moje je pitanje bi li one mogle preživjeti 2 tjedna u mrijestilicu sa malim gupijima i puževima?
I jesu li sagitarije i valisnerije dosta kao biljke za njih ili trebam još nešto specijalno?
X

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Poklon kozice
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2013, 22:10:04 poslijepodne »
ovisi o kojim kozama je rijeć
ali ako se radi o rcs ili neke nekomplicirane za držanje onda nije neki bauk.
lože se na mahovinu :)
šta ih ne staviš u taj glavni akvarij dok ne središ ovaj od 10 l?
misliš malu mrijestilicu? ono plastično čudo?

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Poklon kozice
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2013, 22:11:48 poslijepodne »
imam skalare, 2 sek i nema više kozica :)
zato ne mogu u glavnom, a pod mrijestilica mislim na ono plastično čudo, ima 10ak gupija unutra i 10ak malih puževa
X

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Poklon kozice
« Odgovori #3 u: Svibanj 27, 2015, 01:33:01 prijepodne »
Sutra dobivam, sasvim neplanirano, 3 kozice, ne znam koje vrste ni boje!

Imam akvarij od 10 L koji će im poslužiti, ali pošto je sve neplanirano nemam zemlju za podlogu i nemam biljke za njih, jedino bi mogao počupati koju sagitariju ili valisneriju iz glavnog akvarija.

Moje je pitanje bi li one mogle preživjeti 2 tjedna u mrijestilicu sa malim gupijima i puževima?
I jesu li sagitarije i valisnerije dosta kao biljke za njih ili trebam još nešto specijalno?
da kod tave enigme sam se i ja kao profić našao u nedoumici,naime dobio na poklon neku morsku ribu,mislim da se zove acanturus nešto ili tako nešto,no bila je smečkasta u vrečici,bila je već noć u akvariju i tako ja zaspao i drugi dan pogledam kad ono riba ima puno boja plava,žuta,bijela,crna..no mislim da crna nije boja nema veze i sad se ja čudim od kud meni ta riba,a nema one od jučer koju su mi poklonili :roll: -?
I niš odem ja na forum i pitam kolegu kaj sad,kaj je to....ono bavim se akvaristikom tako dugo 30 i kusur godina ali ovak nekaj...???
I kolega mi da jedan članak na webu da pročitam i tam sve piše :P
Naime razlog takve pojave kod leucosternona...mislim da se tak zove ono na latinici...mislim..
je zato kaj je taj dan kad su je lovili po Pacifiku prošla ispod duge i ima svojstvo upijanja boje one zadnje koju vidi prije nego je ulove...
Pa tak sam bil sretan i onda nisam znal kaj sa dužičastom ribom kaj jede i onda mi je sinulo pa čim tak upija boje sigurno voli vodene boje  :P

Kad je ova navalila ja sam rekao eureka ,miza ti si postal takav expert ...ma nema ti ravna ,a skoro sam sve sam skužil... :-[
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica