Ožujak 29, 2024, 01:01:12 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: tretiranje zivog bilja prije unosenja u terarij?  (Posjeta: 1618 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
tretiranje zivog bilja prije unosenja u terarij?
« u: Lipanj 13, 2010, 16:30:04 poslijepodne »
da li na neki nacin tretirate zive biljke prije unosenja u terarij? da se razumijemo ne govorim o pesticidima, nego mozda hidrogen peroksid ili nesto slicno? dvojim da li uopce stavljati zive biljke kod zmije ili ne, obzirom da nema bas puno svijetla (prirodnog), a i strah me da ne unesem neke stetocine koje bi je zarazile...iako uvijek sam za prirodno, a ne umjetno...

jos jedna stvar, ubacivanje drva iz prirode - jer su ljepsa, prirodnija (lol) i na kraju i jeftinija tj besplatna...da li je dovoljno staviti doticno u rernu na 250 C pola sata kao postupak sterilizacije, hoce li to ubiti sve zivo cak i duboko unutar drveta?

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: tretiranje zivog bilja prije unosenja u terarij?
« Odgovori #1 u: Lipanj 13, 2010, 17:17:59 poslijepodne »

Ja ništa od drva, mahovine, lišća i kamenja koje sam stavio u moje terarijume, nisam tretirao na bilo koji način,
jednostavno, sve to što nadjem u prirodi, ja prvo ostavim u jednom sanduku da odstoji jedno mesec-dva, i kasnije
to iskoristim, i nikada do sada nisam imao bilo kakvih problema sa nametnicima...

Jednom sam samo neko lišće stavljao u rernu, ali kasnije ni to nisam radio, tako da mislim da je cela ta priča malo
prenaduvana, jer niko nije mentol da takve stvari uzima sa nekog zagadjenog područja, i da ono što stavlja u ter.
predhodno ne pregleda, dali ima bilo šta sumnjivo... Po meni je mnogo važnija higijena i redovno čišćenje terarijuma,
jer znam mnogo likova koji stalno nešto kao dezinfikuju, a onda kada im se zmija iskenja, to im vnogo stoji po mesec
dana u terarijumu...

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: tretiranje zivog bilja prije unosenja u terarij?
« Odgovori #2 u: Lipanj 14, 2010, 15:54:42 poslijepodne »
za ovo pri kraju LOL

a sta u slucaju ako mi se ne ceka mjesec - dva? ova shema s rernom ok? za kamenje i tako neku tvdju materiju nije mi problem - domestos/peroksid/varikina i nista nece ostat zivo =)