Travanj 20, 2024, 00:41:09 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 110 litara biljni  (Posjeta: 2179 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
110 litara biljni
« u: Studeni 25, 2010, 00:05:43 prijepodne »
napokon da nesto napravim iz ko zna kojeg pokusaja...u glavnom vise je bilo do tehnickog dijela, nego zbog ne znanja pa evo pogledajte malo..

Tehnika: Co2 boca otapanje na ljestvama, filter ex700, lampe sylvanija Daylight 2kom 18w + 1kom philipsT5 14w masterlight, svjetlo traje11 sati, gnojivo makro diy i mikro profito, metoda PPs-pro i jedna powerhead protocna pumpa za mjesanje vode sunsun 400 lit/H.

Podloga: neka zemlja za cvijece u sloju 5-10 cm, preko rabic mreza, zatim sitno lomljeni komadici opeke u sloju 2cm, zatim 5-12 cm sitnog rijecnog pijeska od 1-3mm.

Dimenzije Akvarija 68x37x45 debljina stakla 8mm.

Biljke: Flamemoss, Stargrass, Anubia nana, Sagitaria, ludvigija, i jos neke dvije tri neznam ime...

Slike lose kvalitete ali bice bolje drugi put pa komentar koji, preporuka, kritika, imaju mjesta pa eto navalite.. :) Ovom prilikom Hvala svim kolegama koji su pomogli na idejama, savjetima itd....











spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 110 litara biljni
« Odgovori #1 u: Studeni 25, 2010, 12:57:36 poslijepodne »
super zgleda, opci dojam 5 :up:, jedino bi stavio tamniji sljunjak, malo vristi ovaj bijeli  ;)
« Zadnja izmjena: Studeni 25, 2010, 13:01:04 poslijepodne od galo »

Offline kresimirt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 110 litara biljni
« Odgovori #2 u: Studeni 25, 2010, 13:26:36 poslijepodne »
Super je - da barem meni oce bilje tak rasti!
Ja bas i ne preferiram kad se vidi toliko sljunka, tak da bi prednji plan malo rascistio i posadio nesto nisko.. HC, Eleocharis parvula, Gosso.. i sl. ali bi onda mozda trebao jace svjetlo.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: 110 litara biljni
« Odgovori #3 u: Studeni 25, 2010, 15:54:44 poslijepodne »
Super je - da barem meni oce bilje tak rasti!
Ja bas i ne preferiram kad se vidi toliko sljunka, tak da bi prednji plan malo rascistio i posadio nesto nisko.. HC, Eleocharis parvula, Gosso.. i sl. ali bi onda mozda trebao jace svjetlo.

Ma hoce samo moras marko i mikro dodavati i ustimat co2 sa lampama ni malo ni previse i moli se bogu da stvar nekrene u kontra smjeru.
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline kresimirt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 110 litara biljni
« Odgovori #4 u: Studeni 25, 2010, 22:11:34 poslijepodne »
Ma dodajem ja ama bas sve po PS-u, ali slabo to ide... sada me gnjavi "Hair" alga u eleocharisu..dako da
za sada uspjesno uzgajam samo alge  :'(

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: 110 litara biljni
« Odgovori #5 u: Prosinac 29, 2010, 21:18:36 poslijepodne »
Samo se ti drzi toga sto radis sve ce ici na bolje, dok se Akvarij ustabili a te alge cupaj i pikaj sto vise biljne mase..jedino tako mozes sa algam na kraj..Naravno da je sve ustimano Co2, svjetlo, makro-mikro, i redovna izmjena vode..to je sto ti morasda obezbjedis.. ostalo ce sve samo samo daj znaci bilju sto treba..
spasavaj se ko moze  :aaa: