Ožujak 28, 2024, 13:51:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Laser za ukljanjanje aiptasia  (Posjeta: 4054 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The_Duke

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Cuprija, Srbija
Laser za ukljanjanje aiptasia
« u: Siječanj 31, 2016, 13:11:45 poslijepodne »
Gde ste drugari? Nije me bilo neko vreme, sto zbog bolesti, sto zbog eksperimentisanja... :D
Elem, prica krece ovako:
Stigao meni neki kamen na kome je bilo 15+ aiptasia... A ja ih do tada nisam imao... I tako, malo sam ih przio mojim DIY Zapper-om, ali to nije dalo zeljene rezultate jer nisam mogao lepo da pridjem, a da ne rasturim greben potpuno... I tako, gledam ja, guglam, trazim... Svi savetuju Wundermanije ili AiptasiaX (ili neki slican proizvod). Naletim u jednom trenutku na video gde lik przi aiptasie laserom. Pocnem da guglam dalje i nadjem samo jedan HighPower laser od 1W... I sve je pocelo tako...

Narucimo kolega Mimi (sa kojim delim troskove oko svega vezanog za more) laser. Laser pali plastiku, drvo, papir, ali realno nema dovoljno veliku snagu da przi aiptasie kao na klipovima. I da, svesni smo da smo imali skoro 3 wundermanija ili 2 seta AiptasiaX za te pare (laser je kostao oko 50E), ali je geek u meni proradio i ja sam jednostavno morao da probam...

Prvo, da se razumemo: OVO NIJE IGRACKA!!!

Drugo, ni u ludilu ne pokusavajte da koristite laser bez zastitnih naocara (na ebay-u su dva para oko 6$ cini mi se)

Gledanje u zrak (ne u tacku, vec u putanju zraka) izaziva jake glavobolje!!!

Naravno, ni za zivu glavu ne pokusavajte da nekoga pogodite u oko, jer izaziva TRAJNO SLEPILO!!!

Trece, pazite se refleksije! Zaista ne zelim da tvrdim da kineske naocare zaustavljaju zrak, tako da cak i ako imate naocare, pazite kako se zrak odbija!

Cetvrto, kada koristite laser obavestite ukucane da ne ulaze u sobu.

Peto, ukoliko imate decu, laser drzite zakljucan negde na sigurnom!





I na kraju, klip je pravljen 'pod stra' ' tako da ce sledeci put biti bolje!



Posto prilikom pravljenja ovog klipa, laser nije dao zeljene rezultate, krenem jos malo da eksperimentisem pomocu juvelirske lupe, obicne lupe i nekog sociva koje sam nasao. Samo je fazon koristiti bilo koje od ova tri pomogala u odnosu na 'daljinu' aiptasie od stakla. I tako, posle par puta gde sam zamalo hteo oci da izgubim, dobijem to sto sam hteo! Zvuk pucketanja i kuvanja aiptasie mozete cuti ovde (obe ruke su mi bile zauzete pa nisam mogao da snimam ceo postupak):



Tako da RADI! Od jutros gledao kamen, samo su se tri vratile (od 15+)- jedna mi je pobegla u rupu od kamena tako da nisam mogao da je tretiram kako treba, a druga je na zeznutom uglu, pa mi je frka od refleksije. Znaci pricamo o primercima koji su bili dugi po 6cm i sa glavama od 3cm.

Ako se neko ikada odluci da proba, shvatite da ovo stvarno nije zezanje i da se ne treba igrati sa ovim stvarima...

P.S. izvinjavam se, ali definitivno ne mogu da izvalim kako da mi yt klip ima thumbnail (probao i embeded opciju, i html i url i nista... ako neki moderator ima zelje i volje, neka edituje moj post)
I'd kill a dragon for you.