Ožujak 28, 2024, 11:02:02 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Posjeta: 53348 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dostepan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #200 u: Rujan 10, 2017, 20:14:45 poslijepodne »
Frende na tvom mjestu ja bi raskopao taj akvarij i krenuo ispocetka jer ovo mi se po izgledu cini kao totalno rasulo u akvariju...novi sam u morskoj akvaristici jer tek par mj imam nano akvarij ali meni se cini da si ti prenaglo krenuo sa svime time u akvariju i da ti se prvo nista nije zacikliralo niti ustabililo a vec si ga nakrcao... kdo mene je 5tjedana na prazno radio zatim svaki mjesec po 1-2 koralja ubacivao i jednu kozicu i tek sad zadnje sam uzeo 2 nemaca, diatoma je normalna stvar ali kod tebe je tepih a to ne moze biti normalno... umjesto probiotic preporucijem reef salt jer ja ju koristim 5mj i sve je savršeno... komponenete 1+2+3+ ako nisi siguran jesi stavio ili nisi radije nemoj stavit jer ne bude ništa dok ako predoziraš bude kaos. ja sam te elemente dodavao 12 dana i prvi i zadnji dan sam napravio testiranje vode, sad su mi mg,ca i kh kako treba i ne doziram više. to su mali akvariji i nema potrebe ko na velikima dnevna baza unedogled doziranje tih komponenti barem kaj se mene i mog akvarija tice. Moj savjet raskopaj, zdrave koralje u neki drugi akvac i kreni ispocetka ali polako  :)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #201 u: Rujan 10, 2017, 20:33:55 poslijepodne »
Nema potrebe rasturiti akvarij. U tanku je sve OK. Nervoza je bila radi ljeta i sve se vratilo u normalu. Duncan je krepao jer se skuhao (naknadno sam saznao da je dva put za redom preko noći bilo 31C u tanku). Kozica je otišla radi nagle promjene kemizma vode mojom krivnjom. A možda i nije :) Ribe su zdrave i debele, koralji rastu, algi nema. Sve skupa, problemi su trajali tjedan dana. Previše probiotika je stvaralo previše hrane i alge su bujale. Nakrcao sve najednom nisam, mjesecima se akvarij puni. Zaciklirao se dobro i dovoljno dugo. I sad ide sve u pravom smjeru i očekujem do kraja godine da će krenuti istim putem kao i pico tank.
Doziranje je u pogonu, DP4, Component 1+2+3, sol i dalje Probiotic, dodatni suplementi izbačeni osim češnjaka i vitamina za ribe. U prilogu i par fotki sad poslikanih. Kako se gasi rasvjeta i koralji se zatvaraju....

Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #202 u: Rujan 13, 2017, 14:55:35 poslijepodne »
Pitanje: koliko su Acani zahtjevni i kompatibilni s ostalim koraljima? Čitam kontradiktorne opise po netu. Neki pišu da teba paziti gdje i kako ih pozicionirati u tanku da ne budu preblizu drugih koralja. Neki pišu da čak ne smiju biti ni blizu drugih Acana. Treći pišu da su jako izdržljivi, da rastu k'o blesavi ali da ih treba hraniti planktonom... Pitnje je u kontekstu mog tanka odnosno veličine tanka koji imam.

Offline Marko Jurković

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #203 u: Rujan 14, 2017, 00:23:33 prijepodne »
Iz mog iskustva mozes ih staviti blizu drugih koralja bez problema, neznam jel se misli na to da drugi koralji mogu nastetiti acanu ili obrnuto ali sta se tice acana oni ti ne pustaju nikakve pipke s kojima bi mogli prziti oko sebe. Bez problema mozes staviti vise vrsta acana blizu jedan drugome. Ja ih imam vise vrsta jedan do drugoga i bez problema. Mozes ih hraniti ali i nije pod obavezno. Ja ih hranim kad vidim da otvore pipke da su gladni, lps food ili misisi, skamp, sve jedu. U prosjeku hranim svaka dva tjedna

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #204 u: Rujan 14, 2017, 07:55:12 prijepodne »
Iz mog iskustva mozes ih staviti blizu drugih koralja bez problema, neznam jel se misli na to da drugi koralji mogu nastetiti acanu ili obrnuto ali sta se tice acana oni ti ne pustaju nikakve pipke s kojima bi mogli prziti oko sebe. Bez problema mozes staviti vise vrsta acana blizu jedan drugome. Ja ih imam vise vrsta jedan do drugoga i bez problema. Mozes ih hraniti ali i nije pod obavezno. Ja ih hranim kad vidim da otvore pipke da su gladni, lps food ili misisi, skamp, sve jedu. U prosjeku hranim svaka dva tjedna

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

OK, hvala na informacijama. Ja hranim tank dva puta tjedno + što ostane od riba...

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #205 u: Studeni 21, 2017, 06:09:32 prijepodne »
Mali update. U tanku su mi puževi i rakovi razmnožili bubble alge. Sad mi treba jato Emerald beba da sve poklopaju i poližu.
Evo i malo fotki ''prije spavanja''.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #206 u: Studeni 21, 2017, 07:08:20 prijepodne »
Vidljiv je napredak samo naprijed. Iskreno nisam shvatija oko s rakovima i bubble algom. Takoder moj mali savjet ti ke da ovu sinulariju vadis vanka ili ako je se ne zelis rijesit da je bar spustis dolje jer ces imat ubrzo previse hlada ispod a samim time i nesretnije zivine ispod nje.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #207 u: Studeni 22, 2017, 12:47:54 poslijepodne »
Vidljiv je napredak samo naprijed. Iskreno nisam shvatija oko s rakovima i bubble algom. Takoder moj mali savjet ti ke da ovu sinulariju vadis vanka ili ako je se ne zelis rijesit da je bar spustis dolje jer ces imat ubrzo previse hlada ispod a samim time i nesretnije zivine ispod nje.

Rakovi i puževi grickaju sve po tanku pa tako i bubble alge i onda ih raznesu po tanku (spore se razliju) i sad mi bubble raste  a nema ''jedača'' bubblea u tanku.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #208 u: Studeni 22, 2017, 13:18:39 poslijepodne »
Ja sam je imao u tanku kako dosla tako i otisla. Malo reduciraj hranu bar je meni tako isla. Cak meni osobno nije ni ruzna za vidit  ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #209 u: Studeni 22, 2017, 13:22:00 poslijepodne »
Ja sam je imao u tanku kako dosla tako i otisla. Malo reduciraj hranu bar je meni tako isla. Cak meni osobno nije ni ruzna za vidit  ;)
Meni je osobno lijepa jer izgleda kao grožđe :)
Jedino što se širi a pročitao sam iskustva nekih akvarista da im je znala okupirati čitav tank kao i aiptasia i da su morali sve ubiti pa ispočetka. To baš i ne bi volio. U pico tanku ima nešto sitno bubblea ali je to zanemarivo.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #210 u: Siječanj 13, 2018, 21:57:13 poslijepodne »
Javljam da je tank još živ :)

Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #211 u: Siječanj 20, 2018, 10:22:12 prijepodne »
Preko noći mi “netko“ pojeo granu montipore. Sumnjam na Wurdemani ali i na  jednog od Hermita. Hranim čitav tank dovoljno smrtnutom i suhom hranom pa me sad začudilo da nakon tri mjeseca ovakvog sastava livestocka netko odluči jest polipe koralja. Razmišljam ubaciti u tank neke brzorastuće koralje koji su na jelovniku rakova pa da njih klopaju a ne ove lijepe.







Trpimirovich Design Studio


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #212 u: Siječanj 20, 2018, 11:28:47 prijepodne »
a nametnik neki ? ili jednostavno rtn ?
Kako planiraš nagovoriti primjerice kozicu da jede baš taj a ne onaj drugi koralj ?  :D
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #213 u: Siječanj 20, 2018, 12:36:53 poslijepodne »
Rtn je kratica za što?

Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #214 u: Siječanj 20, 2018, 19:43:58 poslijepodne »
A ha, blaženi Google... Izgleda da je to to. Ljetos mi je u dva dana nestao Duncan. To sam pripisao nekontroliranom porastu temperature odnosno jednu noć odnosno barem 12 sati je temperatura u tanku bila 30-ak stupnjeva. Ali je samo otišao Duncan. Jučer sam na Montipori vidio da ima bijeli rub pa sam pomislio da ju gricka neki od rakova. Sad na većer je čitava grana bez ijednog polipa. Neki dan sam ubacio GFO. Moguće da sam s tim parametre spustio na nulu...
Hoće se koralj oporaviti kad se sve vrati u normalu ili je to to?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #215 u: Siječanj 21, 2018, 14:23:18 poslijepodne »
Išao sam odrezati granu koja je propadala pa se, naravno, raspao čitav koralj. Malo sam pogledao web što i kako pa sad, privremeno, držim koralj u ribogojilicu da vidim što će se događati.




Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #216 u: Siječanj 23, 2018, 11:18:08 prijepodne »
Što bi mogla biti ova tvorevina kao kućuca svrdlastog puža koja je zaljepljena/sagrađena na koralju? Ista takva mi je i na caulastrei. Crv?



Trpimirovich Design Studio


Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #217 u: Siječanj 23, 2018, 12:15:35 poslijepodne »
jes

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #218 u: Siječanj 28, 2018, 15:37:53 poslijepodne »
Ideje? Lagano dobijem poriv naliti litru Domestosa u tank i sve ugasiti. Otišla je montipora, navidno RTN.
Sad gledam Blastomusu i vidim da se tkivo odvaja od skeleta.
Novo što sam napravio u tanku je da sam epoxyem zalijepio Blastomusu za kamen jer mi se odlijepila.





Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #219 u: Siječanj 28, 2018, 19:41:07 poslijepodne »
Tri sata kasnije...
I Sinularia ima rupu već tri tjedna. Polako se širi. Nadam se da je samo u pitanju dijeljenje koralja iako mi se čini da sam u krivu...





Trpimirovich Design Studio


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #220 u: Siječanj 29, 2018, 21:28:43 poslijepodne »
E baš te nešto neće 😮

Koji epoxy koristiš ?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #221 u: Siječanj 30, 2018, 20:17:59 poslijepodne »
E baš te nešto neće 😮

Koji epoxy koristiš ?

AF-ov s kojim sam i do sada lijepio koralje. Izgleda da je moj tank puno premali da izdrži ''trovanje'' vode i s najmanjom količinom epoxy-a veličine graška... iako to nije vjerojatno jedini razlog.

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #222 u: Siječanj 31, 2018, 09:14:41 prijepodne »
Pozdrav, stvarno bi mi bilo žao da je nešto ozbiljno, s obzirom da pratim koliko truda i pažnje ulažeš u sve to. Možda koja izmjena mora i malo strpljenja pokažu smjer razvoja situacije.
Meni osobno je morska akvaristika u početku donosila veliko zadovoljstvo no to se vremenom i napretkom u opremi i pristupu pretvorilo u izvor frustracije pa sam na kraju odustao od svega.

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #223 u: Siječanj 31, 2018, 11:24:09 prijepodne »
Ja koristim epo putty epoxy i taj dan kad radim s njim obavezno stavim novi ugljen i napravim poštenu izmjenu mora. Do sad nisam primjetio da mi je radio neke probleme a znao sam  ga poprilično stavljati odjednom.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #224 u: Veljača 05, 2018, 13:13:01 poslijepodne »
Malo novih i starih koralja...







Trpimirovich Design Studio