Ožujak 28, 2024, 22:00:05 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Tanganyika - part dva  (Posjeta: 35767 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #75 u: Listopad 25, 2009, 13:42:42 poslijepodne »
pa ti neznas ko ti koga u tom tanku  :D sala...pa posto ja jos cekam trancriptuse da se izmrijeste ne mogu reci da li je ...cekamo nekog ko zna...a ima ih....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #76 u: Listopad 25, 2009, 13:56:35 poslijepodne »
pa ti neznas ko ti koga u tom tanku  :D sala...pa posto ja jos cekam trancriptuse da se izmrijeste ne mogu reci da li je ...cekamo nekog ko zna...a ima ih....
ne vadim mlađ, niti pratim mrijestove... kad bi to radio, vjerojatno bi se tu proglasile potpunim mješancima, a neko bi reko da i nisu ribe, nego žabe.  :D a i izazovnije mi je ovak.  :up: valjda se ne buju sparili leleupiji i leptosome yelowhead koje ni nemaju žutu glavu, nego rep.   :D ;)

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #77 u: Listopad 25, 2009, 16:54:55 poslijepodne »
evo bolja sa  neta, jel sad to to?

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #78 u: Listopad 25, 2009, 17:30:33 poslijepodne »
ovo nije julich ziher... e sad dal je anci isto mi je malo sumnjiv...da nemaš neku novu vrstu?  ;)

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #79 u: Listopad 25, 2009, 17:51:47 poslijepodne »
nije julić, al nije ni anci.  :o pa ima valjda neko ko zna kaj je ovo... ;) nabrojao sam ih 15ak.   8)

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #80 u: Listopad 27, 2009, 20:24:26 poslijepodne »
znaš kaj, gledam sad malo u kerinoj tem slikice i nekak mi ovi tvoji i ovi njegovi malci sliće... bi mogli to biti mali calvusi? ili compressicepsi? neznam dal ste riješili dilemu..  ;)

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #81 u: Listopad 27, 2009, 23:11:29 poslijepodne »
znaš kaj, gledam sad malo u kerinoj tem slikice i nekak mi ovi tvoji i ovi njegovi malci sliće... bi mogli to biti mali calvusi? ili compressicepsi? neznam dal ste riješili dilemu..  ;)
majstore.  :up: to je mlađ altolamprologusa x. nismo riješili dilemu.  ;)  raštrkali su se po akvariju ko rakova djeca, a akvarij pun predatora i krvoloka.  :devil:
- samo znaš kaj. ne vidim više nijednog. nisu imali šanse ovak slobodni i mali.  :(

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #82 u: Studeni 10, 2009, 21:12:39 poslijepodne »
aj da malo apdejtam. hitil sam van primorsko i morsko kamenje i metnul batude i bijelih oblutaka. malo sam opet pretumbavo...
stavio sam i par novih mladih riba, tinejdžera. leleupiji opet imaju pun kokos mlađi. od zadnja dva mrijesta, čini mi se nije nijedan preživio. niti od calvusa nije nijedan preživio... nije ni čudo. općenito, kraj njih je sva mlađ ko na streljani. osim i naravno multića.  :D niko im niš nemre, najjači su 8)  :up: . većina multića je otišla u nove avanture, a ja sam si ostavio samo jedno malo pleme misleći da bar jedno vrijeme neće bit malih, no, prevario sam se. prekjuče iz školjke izleti pun k malih, tak da opet imamo istu priču.  :punch: kod pretumbavanja sam orenuo jednu polovicu kokosa, a nutra imam kaj vidit. ancistrus M čuva ikru. pa jbt, kud s ribama...  :punch: baš mi trebaju, ko budali šamar... :down: :rolleyes:

evo pikčrs:

« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2009, 22:03:41 poslijepodne od aquabot »

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #83 u: Studeni 11, 2009, 08:10:30 prijepodne »
i ti si nabavio Tropheuse, ali Chimbe. jelda ?

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #84 u: Studeni 11, 2009, 09:34:44 prijepodne »
je, banfa-trade.  :D uzeo 9 komada. mislim da mi je to trenutno iber dosta, obzirom na vrste riba nutra. malo je falilo da uzmem i te moliro, al su odrasle, pa sam se bojao da ne bi bilo prevelike frke oko teritorija. još da banfa riješi koju ikolu, bilo bi savršeno.  :up:

trenutno je u akv najveća riba odrasli calvus-compressiceps, a on i nije prezahtjevan kaj se teritorija i prehrane tiče. rijetko ga viđam da jede hranu koju ja bacim nutra. uglavnom se hrani mlađem drugih riba. za sad , i vjerojatno neću niti vadit druge vrste, jer se mrijeste stalno. to govorim zato jer s takvim stanjem, ne bi trebao imat problema sa razlikama u prehrani i općenito hranjenjem riba. tropheuse hranim sa "jbl- rift", a mesojedi buju jeli mlađ i tu hranu za tropheuse.

u zadnje vrijeme primjećujem da se sva 4 altosa znaju skupit na hrpu, udružit snage, pa napast pleme multića, međutim, do nekih sukoba sa odraslim multićima ne dolazi. oni poberu par malih, i odu dalje, do leleupija i njihovih..... multići su nenadmašni i srčani u obrani svog teritorija. moram im smislit nekakav totem i stavit im u sredinu sela, da se imaju čemu "klanjat".  :up:

s julićima (2ž i 1m) nema nikakvih problema. oni i tak drže teritorij cca 15x15 cm. nit oni kome smetaju, niti njih ko smeta.

a leptosome ko leptosome. nit smrde, nit mirišu. uglavnom, pomalo razočaravajuća riba. čovjek bi očekivao više od njih, al možda je to zato kej su samo one 4 jumbo.

 

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #85 u: Studeni 11, 2009, 10:35:09 prijepodne »


a leptosome ko leptosome. nit smrde, nit mirišu. uglavnom, pomalo razočaravajuća riba. čovjek bi očekivao više od njih, al možda je to zato kej su samo one 4 jumbo.

 
sto si ocekivo od njih,stavi ih u frizetu sigurno ce zamirisat...i obavezno maslinovo ulje,česnjak,ruzmarin.....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #86 u: Studeni 11, 2009, 10:36:30 prijepodne »


a leptosome ko leptosome. nit smrde, nit mirišu. uglavnom, pomalo razočaravajuća riba. čovjek bi očekivao više od njih, al možda je to zato kej su samo one 4 jumbo.

 
sto si ocekivo od njih,stavi ih u frizetu sigurno ce zamirisat...i obavezno maslinovo ulje,česnjak,ruzmarin.....
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #87 u: Studeni 11, 2009, 10:38:08 prijepodne »


 
sto si ocekivo od njih,stavi ih u frizetu sigurno ce zamirisat...i obavezno maslinovo ulje,česnjak,ruzmarin.....
očekivao sam plivanje i živahnost...  ;) ovo se ponaša ko thaeria boelkei... najčešće. lol  :nerd: :D

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #88 u: Studeni 11, 2009, 11:55:25 prijepodne »
je, banfa-trade.  :D uzeo 9 komada. mislim da mi je to trenutno iber dosta, obzirom na vrste riba nutra. malo je falilo da uzmem i te moliro, al su odrasle, pa sam se bojao da ne bi bilo prevelike frke oko teritorija. još da banfa riješi koju ikolu, bilo bi savršeno.  :up:

trenutno je u akv najveća riba odrasli calvus-compressiceps, a on i nije prezahtjevan kaj se teritorija i prehrane tiče. rijetko ga viđam da jede hranu koju ja bacim nutra. uglavnom se hrani mlađem drugih riba. za sad , i vjerojatno neću niti vadit druge vrste, jer se mrijeste stalno. to govorim zato jer s takvim stanjem, ne bi trebao imat problema sa razlikama u prehrani i općenito hranjenjem riba. tropheuse hranim sa "jbl- rift", a mesojedi buju jeli mlađ i tu hranu za tropheuse.

u zadnje vrijeme primjećujem da se sva 4 altosa znaju skupit na hrpu, udružit snage, pa napast pleme multića, međutim, do nekih sukoba sa odraslim multićima ne dolazi. oni poberu par malih, i odu dalje, do leleupija i njihovih..... multići su nenadmašni i srčani u obrani svog teritorija. moram im smislit nekakav totem i stavit im u sredinu sela, da se imaju čemu "klanjat".  :up:

s julićima (2ž i 1m) nema nikakvih problema. oni i tak drže teritorij cca 15x15 cm. nit oni kome smetaju, niti njih ko smeta.

a leptosome ko leptosome. nit smrde, nit mirišu. uglavnom, pomalo razočaravajuća riba. čovjek bi očekivao više od njih, al možda je to zato kej su samo one 4 jumbo.

 

i tko onda ne bi volio ciklide
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #89 u: Studeni 15, 2009, 22:35:38 poslijepodne »
e, izmrijestili su mi se nutra ancistrusi. vidio par malih oko 1>cm.  :D

- jel neko imo i odgojio male ancije u ovakvom ciklidnom ili su i njih majstori sve pojeli?? :punch:

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #90 u: Studeni 16, 2009, 07:55:22 prijepodne »
uzgojeni, nema problema

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #91 u: Studeni 16, 2009, 15:30:44 poslijepodne »
thx, primjećujem danas da terminatori nisu baš zainteresirani za njih, barem za sada...

uff, samo da ne bu onih žutih ancija   :down: :roll: ... 

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #92 u: Studeni 16, 2009, 15:33:21 poslijepodne »
Boju aniča nemožeš odrediti TI, oni sami genetikom to rade.

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #93 u: Studeni 16, 2009, 15:35:11 poslijepodne »
Boju aniča nemožeš odrediti TI, oni sami genetikom to rade.
:D zato i velim "samo da nebu...". ak bude , idu pa-pa, nekome ko ih voli.  :rolleyes:

- sjetih se, dat ću ih bori, on  :heart: ancije.  :up:

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #94 u: Studeni 26, 2009, 21:11:27 poslijepodne »
e di su ti mali xmeni??? baš su simpa!
pas masters!znam da imaš 3transića,reko eto ga na!idem se ogrebat za dečka..kad ono,tek sad vidim da imaš 2 ženke i jednog mužijaka  :rolleyes: :(
pa ne mogu vjerovat da ja ne mogu nabavit mužijaka! :D
i kak da ja to sad izvedem? ako joj dofuram mladog mužijaka razbit će ga ko beba zvečku...a nigdje odraslog nabavit...
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #95 u: Studeni 26, 2009, 22:02:07 poslijepodne »
nema xmena, nijednog, nigdje.  8) 2 altosa su opkolila multiće i ćapaju čim se koji malac digne na čistinu :diablolol: nema se kaj reć, majstori lofci.  :up:

mlađa drugih riba nema ni za lijek. zadnjeg ancija je proguto najveći tropheus. mućio se s njim 20ak minuta i na kraju ga u slast smazao. sve kaj je ostalo od ancija je ova hrkljava fotka dole.

heh  :D , transcriptusi...  ;) imam 2ž i 1m. ni od njihovih malih se ničemu ne nadam. reko sam već. 4 altosa, 2 leleupija i sad tropheusi... sumnjam da bu ikaj uspjelo bez odvajanja u kotilicu i drugi manji akv. napunil sam jednu kockicu 60L, pa bumo vidili kak bu dalje.

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #96 u: Siječanj 17, 2010, 22:28:58 poslijepodne »
... i tak...










pa onda, evo update (kad već tanga nyika nema šarenila u ribama, JA sam ju zašarenio kamenjem i cvijećem  ;) :up: , pa nek je i nebiotopska.)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #97 u: Siječanj 18, 2010, 06:20:18 prijepodne »
uhh kaj postam ovog jutra  :D
sviđa mi se šarenilo, pa kaj se buniš imaš i ribe šarene unutra, pa nije tak ne šareno, kaj god htio reć  :roll:
nego kaj ti je ono kotilica :D, i da ove školjkice lijevo naprijed si ti tu stavil il  su ih tu dovukli? ;)

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #98 u: Siječanj 18, 2010, 10:08:12 prijepodne »
krepalo mi je u akvariju pet chimbi. sad su četiri. dodao sam šest bembi, tako da je sad deset tropheusa. dodao sam dva tretocephalusa od kojih je jedan pravio probleme, pa je otišo. šteta, jer oni odskaču od sivo smeđe boje tanga riba. dodao sam i jednog beuscheri, koji je po ružnoći jači i od altolamprologusa  :rolleyes:.  julidochromisa i multića isto nutra više nema.

govorim o bojama i šarenilu, jer je tanga u odnosu na malawi s tim siromašna, a najljepše ribe su za ovaj moj akvarij jednostavno prevelike i ne mogu ih unutra držati. i ovo kaj je nutra, je na knap, jer je većina riba tek napola pune veličine.

školjke sam unutra ja stavio, za altose, a i ostalo ih je od multića.
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2010, 10:40:35 prijepodne od aquabot »

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Tanganyika - part dva
« Odgovori #99 u: Siječanj 18, 2010, 14:05:28 poslijepodne »
nego kaj ti je ono kotilica :D,
u kotilici su oni mali compressicepsi "red fiin" iz druge teme.  ;)