Travanj 24, 2024, 08:31:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Coral Box pellet reactor  (Posjeta: 1412 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Coral Box pellet reactor
« u: Rujan 11, 2015, 10:17:17 prijepodne »
Pozdrav svima. Evo lito polako dolazi kraju pa tako i nabavka novih stvarcica za tankove  :D. Imam trenutno dva media reactora Reef octopus MF800 i Reef Octopus MB300. U prvome sam do sada koristija phos remover i radi kako bi i trebao radit a u drugome standardno AU. Posto sam u pocetku koristija ( a odlucija sam se i vratit na) Reef Octopus bio perle MF800 za njih mi se nekako cinio preslab. Po vanjskom obodu je lipo polako misa ali u srednje dijelu nije se bas iskaza. Posto znamo da se s vremenom stvori sluz koja je jako bogata nutrijentima nije pozeljno da ista zavrsi u tanku pa sam se odlucija za pravu misalicu.

Dakle posto je Coral box relativno novi na trzistu ( koliko sam skuzija Jebao je vlasnih istih i proizvodi se u istoj tvornici odakle su i pumpe ) kazem sam sebi dajmo im sansu jer sam zbilja prezadovoljan s njihovim proizvodima ( jebao ). Nakon oskudnog pakiranja koje zbilja ne uljeva povjerenje na prvu, kada sam otvorija kutiju i ugleda reactor da nisam znao da se radi o njima rekao bih da se radi u najmanju ruku RO. Kvaliteta akrila je na zavidnom nivou ako uzmete u obzir da se radi o dijelu opreme koji je kostao negdje oko 500 kuna s dostavom i ako uzmemo da cijene reaktora i nisu male ovo je zbilja vrhunski proizvod za te novce. Pellete mijesa ko Fatima trbusnjake. Najvise mi se svidilo sta se pumpa montira ispod same komore i jako je jednostavno montirat/demontirat. Nadalje sam sistem punjenja je jednostavan da ne moze biti jednostavniji. Postoji vijak od akrila s strane koji se lagano odvije u komora je komodna da nema prosipanja medija s strane pogotovo jer sam navika na okrugle dizajne reactora kod RO pa kada se puni moras malo nakosit uredaj i uvik se prospe.

Uglavnom slike uskoro i video kada sve skupa postavim. Naravno tesko je ista prognozirati s vremenom ce se pokazati rezultat/kvalitet proizvoda ali iznenaden sam ugodno to moram priznat.

Evo i par linkova

http://www.fish-street.com/coral_box_mini_filter_80x_biopellets_reactor

I video kako misa  :D



Zivili  :a015:

Offline VILI

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
    • Zoo Vili
Odg: Coral Box pellet reactor
« Odgovori #1 u: Rujan 11, 2015, 10:44:35 prijepodne »
izgleda dobro... kako se čisti? jednostavno ili je kemijanje?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Coral Box pellet reactor
« Odgovori #2 u: Rujan 11, 2015, 11:02:07 prijepodne »
Koliko sam vidija vrlo jednostavno. Odvrnes vijak i wholla izvuces komoru di su pelleti i imas dovoljno mjesta za sve isprat. Vjeruj mi iman komad ruke ako je meni jednostavno onda vjerujem da ce vecini biti.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Coral Box pellet reactor
« Odgovori #3 u: Rujan 11, 2015, 12:08:35 poslijepodne »
Ono što mene brine kod ovakvog dizajna je provlačenje peleta kroz otvore na dnu kad se usitne od potrošnje - tada dolazi do začepljenja onog međuprostora na dnu a moguće i do ulaska peleta u rotor pumpe a možda i u sump kroz pumpu.
To posebno ako se ima one prve sitne pelete od prije 4-5 godina a meni je baš tih ostalo...

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Coral Box pellet reactor
« Odgovori #4 u: Rujan 11, 2015, 17:38:37 poslijepodne »
Koristiš li kakav bezpovratni ventil na MF800 prilikom korištenja phos removera ?
Kod mene je problem, što se rowa rasipa po sumpu kada nestane struje.

Ispričam se što pitanje nije vezano uz naslov.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Coral Box pellet reactor
« Odgovori #5 u: Rujan 11, 2015, 19:57:18 poslijepodne »
Nista od toga na duze staze,bojim se....

Kad se peleti nakupe bakterija,poljepe se i otezaju...onda cemo vidjeti ucinkovitost  ovakvog sistema ali mislim da je ovo izmisljanje tople vode i izvlacenje para od korisnika koji ciljaju na jeftina rjesenja.