Travanj 24, 2024, 22:59:25 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Puzevi u akvariju  (Posjeta: 7718 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Puzevi u akvariju
« u: Ožujak 13, 2004, 18:29:00 poslijepodne »
Bas danas popodne nakon rutinske kontrole stanovnika uocih nekolicinu tockica na staklu, ispalo je da su pridoslice, radi se o nekakvim jako malim puzicima, izvadio sam ih van i pod prstom se osjeti da su vec i kucicu formirali, sad ako netko moze reci kak su se stvorili u akvariju te da li su stetni, da li je uopce dobro ili nije da ih imam u akvariju,te da li oni narastu do neke velicine ili ostaju ovakvi mikroskopski, btw kako ih se rijesiti ako se opet pojave.


Offline mmart125

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
Puzevi u akvariju
« Odgovori #1 u: Ožujak 13, 2004, 18:46:00 poslijepodne »
Dragi moj, preporučila bi ti da pod hitno kupiš nešto protiv puževa jer ako ih sada imaš pet za deset dana ćeš ih imati pedest. I ja sam imala pužiće čak sam i bila sretna ali dragi moj oni su nočna mora!! Možda si ih dobio sa u "paketu" sa nekom biljkom.! Ukratko RIJEŠI IH SE!!!!! Idi u butigu i kupi neki preparat za puževe. sretno!!!!
skalar

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Puzevi u akvariju
« Odgovori #2 u: Ožujak 13, 2004, 21:10:00 poslijepodne »
Upravu je 100% ne mozes ih se tako rijesiti ,sad zavisi i koji su imah od ofanzivnih do ofanzivnijih,samo sto ja ne bih unosio preparate rijesenje je botia,ako ti dozvoljava velicina tanka vise njihi one ce da drze puzeve pod kontrolom





Oh sto te volim joj

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Puzevi u akvariju
« Odgovori #3 u: Ožujak 13, 2004, 22:04:00 poslijepodne »


evo mene da malo zakompliciram...


slazem se moze botia,moze preparat(mada ga ja nebi) .... jasamjednom takav problem jednom rijesio "metodom iscekivanja",svaki dan sam malo dulje blejao u akvarij i drobio svakog puza kojeg sam vidi(male unutra velike vani)...kroz mozda tjedan dana nije bilo vise niti jednoga,usput sam drobio i sva jaja

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Puzevi u akvariju
« Odgovori #4 u: Ožujak 13, 2004, 22:22:00 poslijepodne »
svaka ti cast ako si ih tako ukantao ja nisam uspjeo i od tada imam botie u akv.(nije mi zao)
Oh sto te volim joj

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Puzevi u akvariju
« Odgovori #5 u: Ožujak 13, 2004, 22:25:00 poslijepodne »
uvijek treba bit temeljit i uporan...

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Puzevi u akvariju
« Odgovori #6 u: Ožujak 13, 2004, 22:28:00 poslijepodne »
postujem chbby izgleda pogotovo uporan





Oh sto te volim joj

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Puzevi u akvariju
« Odgovori #7 u: Ožujak 13, 2004, 22:33:00 poslijepodne »


Ja samu starom akvariju prstima drobio puzeve na staklu, ali nije pomoglo :-( Bilo ih je sve vise i vise... Botije nisu prezivjele duze od 10 dana jer je akvarij bio premalen za njih, a na mrkvu nisu zeljeli ici.


Kad sam slagao novi akvarij, dobro sam isprao sve biljke prije stavljanja u akvarij. Za sada ne vidim niti jednog puza. Kuc, kuc....
 

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Puzevi u akvariju
« Odgovori #8 u: Ožujak 13, 2004, 22:36:00 poslijepodne »
nadam se da ce tako i da ti ostane ko ih treba sto bi reko Stulic"ku...ni sinovi"
Oh sto te volim joj

Offline mmart125

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
Puzevi u akvariju
« Odgovori #9 u: Ožujak 14, 2004, 13:13:00 poslijepodne »


Kad smo već kod botia i ja imam jednog ali nikakve koristi od njega ili je na dijeti ili je vegetarijanac. Imam jednog lijepog pužića u akvariju boti dođe do njega dotakne ga i ..... ništa, puž i dalje lijepo raste i raste. Čak i kad sam ga kupovala htjela sam uzeti i jednog puža jabučara ali prodavač je rekao ne dolazi u obzir jer če puž uz njega biti pokojan, pa sam se naravno odlučila na botia, ali kao što znate niš od njega
skalar

Offline darko123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
    • http://free-zg.htnet.hr/fiat500
Puzevi u akvariju
« Odgovori #10 u: Ožujak 14, 2004, 15:09:00 poslijepodne »


Nisi napiso koliki ti je akvarij ali ako imas zivaca raskopaj ga i ajmo jovo nanovo..


pjesak i drvo pofuri a bilje isperi u blagom hipermanganu i tako sa svakom novom biljkom blagi hipermangan i nemsa zime za puzeve!!!!
A zasto moja ribica nezna plivat?????????

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
Puzevi u akvariju
« Odgovori #11 u: Ožujak 14, 2004, 15:13:00 poslijepodne »


Moje dvije botie možda i jedu puževe ali ja to nisam uspio vidjeti. Puževe vadim ručno i za sada nisu preveliki problem iako ih ima prilično.


Kemiju nikako ne bih stavljao jer ne vjerujem da ima toliko selektivnog otrova koji će djelovati samo na puževe a ne i na ribe.
Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
Puzevi u akvariju
« Odgovori #12 u: Ožujak 14, 2004, 15:39:00 poslijepodne »
Navodno imaju puževi "nigrite" ili nekak slično, koje se ne množe, a super su za čišćenje smeđe alge. Da li je to istina i ako je gdje ih ima za kupiti, jer mi ova smeđa alga ide na živce. Stavio sam tablete ali drito niš ne pomaže, da li bi možda pomoglo da sipam nitrivec?

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
Puzevi u akvariju
« Odgovori #13 u: Ožujak 14, 2004, 19:38:00 poslijepodne »
neznam da ima puževa koji se ne množe,ljudi svašta pišu i kažu, a ako se ti ne množe kako su ti nastali koje bi kupio da ih nađeš, možda se množe samo znatno sporije od drugih vrsta. neznam možda su genecki modificirani

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Puzevi u akvariju
« Odgovori #14 u: Ožujak 14, 2004, 20:46:00 poslijepodne »


ja sam počeo skupljat puževe, zasad ih imam 5!!!


kad god ufatim kojeg metnem ga u jogurt čašicu sa listom zelene salate(mislim da je puterica), pa kad ih namnožim bacit ću ih frendu u akvarij samo zato kaj ima ljepše bilje od mene!!!


ha ha ha, ko če se tad smijat majmune?


ma šala mala, ubijat ću ih i polako hranit ribe svježim mesom

Offline petrovnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 72
Puzevi u akvariju
« Odgovori #15 u: Ožujak 15, 2004, 08:42:00 prijepodne »


Ne znam od ccega to zavisi, ali u mom akvarijumu se populacija puzzeva (barski, ssiljati i 3 applesnaila)sama odrzzava na niskom nivou. Imam gusto zasadjen akvarijum i mozzda ih ne vidim.


Od skoro imam 3 male botie (ne zbog koristi, nego ssto ih volim) ali suvisse su male i joss ne jedu puzzeve.


Meni su svi puzzevi lepi i volim da ih imam u akvarijumu. Volim da mi akvarijum bude ssto sliccniji prirodnoj sredini.
Ribe svih voda-ujedinite se!

Offline petrovnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 72
Puzevi u akvariju
« Odgovori #16 u: Ožujak 15, 2004, 08:43:00 prijepodne »


Inacce, najccesscce se unose preko novog rastinja. Barski puzzevi polazzu po tridesetak jaja na listovima, staklu... Ali ne prezzive svi. Izgleda da ih neko tamani joss dok su mali.
Ribe svih voda-ujedinite se!

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Puzevi u akvariju
« Odgovori #17 u: Ožujak 15, 2004, 08:52:00 prijepodne »





Pa Botie su dokazane kao Mungosi protiv zmija. Puževi su im najdraža slastica i svaka Botia će kad tad početi tamaniti puževe. Mislim da je to naidealnije riješenje dok igranje sa kemikalijama može i Vas i ribe doči glave. Zašto se mučiti


Offline Sanel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 145
Puzevi u akvariju
« Odgovori #18 u: Ožujak 15, 2004, 17:24:00 poslijepodne »
I ja svesrdno preporučujem Botie!!! I ja sam MUKU MUČIO s pužićima... Jednostavno su okupirali akvarij i nisam znao šta da radim! Kupio sam dvije Botie (pa još dvije, pa još dvije) i od puževa ni traga. Doduše one (kao pametne ribice) ostave par primjeraka da im se nadje "pri ruci"! :-)) Botie kupi - moj ti je savjet!
Sanel/ Mostar

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Puzevi u akvariju
« Odgovori #19 u: Ožujak 16, 2004, 09:44:00 prijepodne »





Puževi kao dvospolci ostavljaju toliko jajašaca da ih je nemoguče sve ukloniti i uništiti, pogotovo kad ih legu gdje stignu. Ne trebaš baš pretjerivat s Botiama ali svakako probaj


Offline Bravo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1339
Puzevi u akvariju
« Odgovori #20 u: Ožujak 16, 2004, 23:28:00 poslijepodne »
Ja sam jučer ulovio jednog puža kapitalca kako mi se šeće po akvariju .Trebam li reći da mi je od danas u akvariju botia ???