Travanj 25, 2024, 08:55:10 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: racici  (Posjeta: 3285 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
racici
« u: Svibanj 08, 2004, 14:59:00 poslijepodne »
Htio bi si nabaviti racica pa me zanima ima li tko iskustva s njima, stvaraju li probleme, postoje li kakva ogranicenja, gdje se mogu nabavit i sl.?
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
racici
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2004, 15:59:00 poslijepodne »


ako želiš jednog koji ne stvara probleme odi u Tukano i pripremi 80kn...


izgleda kao mali jastog samo kaj ima na vrhovima klješta cvjetove od dlačica kojima onda skuplja hranu - neznam niš o njima al sigurno ti neče mlatit ribe, izgleda kao algojed... ko zna više bilo bi super...??


sam kaj košta, al ak ne plati ribe, onda i nije ak skup...

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
racici
« Odgovori #2 u: Svibanj 08, 2004, 16:25:00 poslijepodne »
taj nataste poprilicno velik ... mozda je bolje da uzmes neke kozice npr. cardina japonica, a usput super cisti alge

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
racici
« Odgovori #3 u: Svibanj 08, 2004, 16:28:00 poslijepodne »
vidio sam ga od 10cm... nekak sam si mislio da je to max, ostali su bili slabijih boja i manji...

Offline Dilurekba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 518
  • Lokacija: Zagreb
racici
« Odgovori #4 u: Svibanj 08, 2004, 23:57:00 poslijepodne »


Imao sam ja plavog jastoga koji je bio 17cm pa je poceo mlatit ribe a on sam ja njega mlatno.


btw: nije jestiv - ima gorko meso

Offline dejky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
racici
« Odgovori #5 u: Svibanj 09, 2004, 00:17:00 prijepodne »
Ja imam malu crvenu krabu, mislim da mu je engleski naziv gold fiddler crab! Pošto su ga ribe gnjavile, držim ga u posebno za njega napravljenom 6lit akvariju! Uz njega imam i cabombu i javansku mahovinu i nisam primjetio da je dira! U glavnom voli da ruje po pijesku, pa s njim imam pješčanu podlogu! Nekad voli udahnuti svježeg zraka pa se popne na plastičnu biljku ali ne može pobjeći i tako!
 

Offline dejky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
racici
« Odgovori #6 u: Svibanj 09, 2004, 00:22:00 prijepodne »


e da, to ti uzgleda ovako! Ovo na slici je mužjak!











 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
racici
« Odgovori #7 u: Svibanj 09, 2004, 00:41:00 prijepodne »
Citat: dejky



e da, to ti uzgleda ovako! Ovo na slici je mužjak!
















Meni to izgleda opasno, ko novi nastavak filma Texaski masakr samo kaj ovaj ne drzi pilu nego kljesta, mogle bi ribe dna najeb..., pogotovo ako je manji akvarij, ak ne zbog apetita onda zbog znatizelje terminatora :)))


Offline dejky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
racici
« Odgovori #8 u: Svibanj 09, 2004, 00:48:00 prijepodne »
Ma ta veća klješta su mu samo zato da se može pravit važan, inaće je jako spor s njima!
 

Offline dejky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
racici
« Odgovori #9 u: Svibanj 09, 2004, 00:54:00 prijepodne »
Inaće, dok sam ga držao sa teleskopima, oni su ga stalno gnjavili pa su par puta radila klješta! Inaće je miroljubiv! Držao sam ga i u akvariju sa živorotkama koje uzgajam za kornjače, nisu mu prilazile pa ih nije ni on dirao! Ne znam za koridase i ancitruse, kad bi se ugasilo svijetlo! Inaće ak se drži u većem akvariju, on sam sebi nađe neki zaklon i od tamo rijetko izlazi! Meni je ušao u spilju , pa sam ju morao poslije par dana dizati i provjeravati da li je rakuopće živ!
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
racici
« Odgovori #10 u: Svibanj 09, 2004, 02:57:00 prijepodne »
Citat: dejky
Inaće, dok sam ga držao sa teleskopima, oni su ga stalno gnjavili pa su par puta radila klješta! Inaće je miroljubiv! Držao sam ga i u akvariju sa živorotkama koje uzgajam za kornjače, nisu mu prilazile pa ih nije ni on dirao! Ne znam za koridase i ancitruse, kad bi se ugasilo svijetlo! Inaće ak se drži u većem akvariju, on sam sebi nađe neki zaklon i od tamo rijetko izlazi! Meni je ušao u spilju , pa sam ju morao poslije par dana dizati i provjeravati da li je rakuopće živ!


Zanimljiv sustanar za ribe :)) da su bar tak i ovi neki moji susjedi da se zavuku u svoje spilje pa prestanu biti dosadni.