Ožujak 28, 2024, 16:05:47 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bambus  (Posjeta: 5782 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
Bambus
« u: Siječanj 23, 2006, 20:24:00 poslijepodne »
Dal neko zna di kod nas de moze nabavit bambus i kolka mu je cijena

posadl bi ga boma u tegli i koju vrstu da uzmem mozda ak neko ima za prodat nek se javi.Htjel bi malo osvijezit sobu i vec dugo cijam na bambus al nikak da ga nadavim. Mozda neki puzavac neobicni a neko zna bil bi zahvalan ak bi napisal i latinski naziv
Zagreb/Maximir

Offline 3nax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Bambus
« Odgovori #1 u: Siječanj 23, 2006, 20:37:00 poslijepodne »
   Oš patuljasti....oš šatirani,zeleni ili visok cca 200 cm,Imam puno dvorište.Jako se širi skoro ko....puzavac!Mada mislim da ti nebu raso u sobi baš ne voli centralno.Možda balkon?
 

Offline dedabrada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
Bambus
« Odgovori #2 u: Siječanj 23, 2006, 21:19:00 poslijepodne »
Ima li i za dedu malo
Varaždin/Hrvatska
[email protected]

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
Bambus
« Odgovori #3 u: Siječanj 24, 2006, 11:12:00 prijepodne »


da to ti se jako siri a ako zelis osvjezit sobu sklopi jedan sanduk na nozicama napuni zemljom (bolje neka posuda pa onda u sanduk) i u taj sanduk nakrcaj puno viseg bilja reciumo drvo zivota, razne paprati, palme...meni je to tako super al steta sta to nemam doma jer boravak nije toliko ogroman.


ili odu i garden centar i daj koju milju kuna za onaj kaktus od metra i pol dva:))))
† BLACK RAIN †

Offline 3nax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Bambus
« Odgovori #4 u: Siječanj 24, 2006, 18:55:00 poslijepodne »
  Bambusa ima u MBM u,ali su cijene nabrijane za nešto što raste ko korov! Na proljeće ga ima u Botaničkom za stotinjsk kuna.Mada se možemo dogovoriti da sti dam svoje viškove!
 

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
Bambus
« Odgovori #5 u: Siječanj 25, 2006, 19:43:00 poslijepodne »
Cim krenem preuredjivat sobu bumo se nekaj dogovorili, Moram jos malo to proucit pa se ti javim .Nego neznam koju vrstu da uzmem, a od kud si
Zagreb/Maximir

Offline 3nax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Bambus
« Odgovori #6 u: Siječanj 25, 2006, 20:01:00 poslijepodne »
  ...bliža okolica Zagreba.Odmah da ti velim bambus ti neće dobro uspijevati u sobi zbog preniske vlage zraka i malo svijetlosti.Lišće će se kovrčati,rubovi lista smeđiti i imati blijedu boju osim ako nemaš dosta svijetlosti.Probo ja..
   Od najčešćih vrsta kod nas ima phyllostachys auero-sulcata ili zlatni bambus visine oko 3 m, arumdinaria pygmaea -patuljasti bambua visine do 60 cm, a ponekad i neke druge

 

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
Bambus
« Odgovori #7 u: Siječanj 25, 2006, 21:45:00 poslijepodne »
Fala na odgovorima a onda izgleda da bambus za sobu otpada. moral bum nac nekaj prikladno neki puzavac cudnovati il tak nekaj.Ak sruse truu visnju u mom dvoristu bum te zical malo bambija da ga piknem u dvoriste ak nis
Zagreb/Maximir

Offline TAKESHI

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Bambus
« Odgovori #8 u: Rujan 13, 2006, 17:33:00 poslijepodne »
Danas sam kupil bambus visok 1,5 m u Botaničkom,presadil sam ga i stavil na balkon. Preko zime cu ga staviti na zatvorenu loggiu (malo iznad nula C,dosta svjetla...)
Ima li šanse da dočeka proljeće i da opet ode na balkon?
Da li netko zna i može li mi dati neki dobar savijet?
Hvala!
 

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
Bambus
« Odgovori #9 u: Rujan 20, 2006, 22:15:00 poslijepodne »


Evo da ne otvaram novu temu samo cu nastavit ovdje..tu suslike bambusa koji je vec godinama vani i preko zime i nista mu ne smeta, samo ga nemoj tjekom zime zaljevat da se ne smrzne, ovaj bambus je kod mene 10 godina i narasao je skoro 5 m, tjekom ljeta zaljevao sam ga ujutro dok nema jakog sunca negdje u 7 ili 8 ujutro onda tjekom jakih vrucina uposlije 23 sata, i to se zaljeva po 30 min malo zemlja malo lisce ili ako imas vremena i volje zaljevas 1 sat ili pustis crijevo za vodu da sam o zaljeva... imam i mladice pa ako zeli netko mozemo se dogovorit za cijenu i transport biljke, i nakon par mjeseci tjekom ljeta dobis hladovinu, sto se tice drzanja na balkonu hmm, ne bih bas preporucio jer ima dosta jak korjen pa da ti ne razvali vazu jer bi bilo zemlje okolo a i trazi puno mjestapa ako imas kakav vrt ispred kuce gdje sunce bude u poslijepodnevnim satima dobro ce ti doc da ga presadis, i zemlju ces morat dodavat svakih 6 ili 7 mj ilio cak godinu do 2 nije to nesto strasno ali ljepse je kada je nova zemlja kod bambusa, onda moras u ljetnim mjesecima ono suho lisce malo skinut i malo protrest bambus, a zemlju ja sam stavljao ono najvece pakovanje po dva paketa50 lali 1 je sasvim dovoljan ako je malen vrt i to se siri jako, voli svjetlost toplinu i vlagu... eto to bi bilo to, jako je zahvalan kada se pazi na njega tjekom zime ga mozes drzat doma na nekom mjestu gdje ima vise sunca i topline i negdje u proljece ga presadit u vrt gdje nije jak udar vjetra


 

Offline TAKESHI

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Bambus
« Odgovori #10 u: Rujan 21, 2006, 11:33:00 prijepodne »
Puno hvala, sad sam malo pametniji!
Respect!