Travanj 18, 2024, 10:30:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoc  (Posjeta: 2774 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Diabolique

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Pomoc
« u: Siječanj 11, 2006, 04:56:00 prijepodne »
Do sada sam se bavio samo slatkovodnom akvaristikom, tako da sam za morsku totalni pocetnik. Posedujem akvarijum od 300L(145x45x45) i hteo bih od njega da napravim malu morsku oazu. Posto sam od onih koji su za DIY(nemam bas neki budzet), trebaju mi sve vrste saveta. Da li oprema koju sam imao u slatkovodnoj akvaristici moze da se iskoristi i ovde? Da li svaki morski akvarijum mora da bude otvoren tj. da nema haubu? Gde mogu da nabavim zivo kamenje? Kako da napravim filter. Nigde mi se ne zuri tako da imam vremena na pretek. Lakse mi je da postepeno ubacujem deo po deo, kamen po kamen nego sve od jednom(opet je budzet u pitanju). Samo da napomenem da sam se kadno nalozio na morsku akvaristiku.
Unapred zahvalan.

 

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
Pomoc
« Odgovori #1 u: Siječanj 11, 2006, 10:48:00 prijepodne »
Za početak pogledaj po ostalim temama u ovoj rubrici i pronaći ćeš odgovore na sva pitanja



Da li oprema koju sam imao u slatkovodnoj akvaristici moze da se iskoristi i ovde?



Može ali nije dovoljna



Da li svaki morski akvarijum mora da bude otvoren tj. da nema haubu?



Ne



Gde mogu da nabavim zivo kamenje?



Nemam pojma, pošto si iz susjedne države, pogledaj u BG


 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Pomoc
« Odgovori #2 u: Siječanj 11, 2006, 17:18:00 poslijepodne »
Koliko ja znam imaš preko kod tebe veleprodaju Octopus... tu imaš sreće jer imaju bolju ponudu nego mi ovdje!



Što se tiče savjeta, najprije bih ti kao i vulture predložio da
pročitaš stare teme, pa onda da kreneš sa konkretnijim pitanjima...
znači, ono što ti imaš i što bi ti htio... tako je nama lakše da ti
pomognemo!

Nedaj se samo obeshrabrit!



Offline Diabolique

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Pomoc
« Odgovori #3 u: Siječanj 11, 2006, 19:48:00 poslijepodne »
Hvala za savet. Da li znate kako da kontaktiram Octopus-a?
Zanima me da li za sump moram da imam rupu na akvarijumu? Gde bih mogao da nadjem skicu sump-a, koje medije za filtriranje najbolje koristit? Da li moze da se improvizujem skimer, da se napravi rucno od pleksiglasa npr. Nije mi jasna podna filtracija? Da li ima svrhe stavljati kao podlogu zivi pesak? Video sam na nekom forumu da lik nema podlogu zbog higijene, da li bi bila velika razlika bez podloge i sa podlogom i ako bi kao podlogu koristio zivi pesak. Da li bi sump mogao da stoji iza, a ne ispod akvarijuma? Zanima me koji je najbolji nacin filtracije bez busenja akvarijuma? Napominjem da bih ubacio prvo ribice i to ne vise od 5-10 kom, a ne moram da ih ubacim odmah moze i za 3-4 meseca. naravno kasnije bi dosli i korali, ali mislim da to sada nije bitno.
 

Offline Diabolique

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Pomoc
« Odgovori #4 u: Siječanj 11, 2006, 20:24:00 poslijepodne »
E zaboravih nikde nisam video pumpicu da ubacuje vazduh, da li i to treba? Da li je moguce razmnozavanje u akvarijumu, nisam nigde nasao? I ako ima neka online radnja u okolini:Srbija, Hrvatska, Bosna, Slovenija, Makedonija, Madjarska... ili gde na netu mogu da pogledam cene u okolini?
 

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
Pomoc
« Odgovori #5 u: Siječanj 14, 2006, 14:12:00 poslijepodne »
Citat: Diabolique
E zaboravih nikde nisam video pumpicu da ubacuje
vazduh, da li i to treba? Da li je moguce razmnozavanje u akvarijumu,
nisam nigde nasao? I ako ima neka online radnja u okolini:Srbija,
Hrvatska, Bosna, Slovenija, Makedonija, Madjarska... ili gde na netu
mogu da pogledam cene u okolini?

odi na naslovnu stranu gdje sa
strane imaš linkove na trgovine (samo belugo ima organizme) a u
Sloveniji (ljubljana) trgovina Korala --- učlani se na Sloreef forum



Pumpa za zrak ti ne treba i gotovo je nitko nema (osim u crtiću Potraga za Nemom)