Travanj 19, 2024, 17:21:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Izrada Terarija  (Posjeta: 3821 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crna Maca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 182
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Izrada Terarija
« u: Srpanj 28, 2010, 22:54:58 poslijepodne »
Postovani ....

Mene zanima izdrada ter. od iverice, stakla, OSB ploca ... ali bi mi za to trebala naravno pomoc ....

Pomoc u toliko da mi se pokaze sto je sve potrebno ... ok ugl. vise manje znam sto je potrebno ...

Samo mi treba netko tko bi mi recimo pomogao pri izradi moga prvoga ter. dalje ce naravno sve biti lakse ...

Ako ima dobrih dusa ....  :zagrljaj:

Voljela bih da mi se jave  :star:

Unaprijed zahvaljujem svima na dobroj volji i zelji da mi se pomogne .......  -?
LP [/i]
Samo dobar čovjek može biti sretan.

Offline Crna Maca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 182
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: Izrada Terarija
« Odgovori #1 u: Srpanj 29, 2010, 17:14:02 poslijepodne »
Poštovani ....

Zar nema nitko tko bih mi bio voljan pomoci pri izradi odnosno ne pri izradi nego da mi se objasne neke stvari kako se sto radi ...

Kako sa staklom .... vodilicama za staklo ... vratašca .... ventilacija ... rasvjeta ....

Ne trazim nita nesto prestrasno vec samo da mi se objasni zapravo kako sto i na koji nacin ....

Druga je stvar kada se ovako pise i kada je to mrtvo slovo na papiru odnosno u ovom slucaju na monitoru ...

A opet je drugo kada ti netko ovako objani u zivo ... i pokaze ti se ... a drugo je ono sto nađes na netu ... od toga je tesko nesto nauciti ...

MOLIM DOBRE DUŠICE KOJE SU VOLJNE ODVOJITI MALO VREMENA ZA MENE SAMO DA MI SE OBJASNE NEKE STVARI ODNOSNO POKAZU ...

UNAPRIJED ZAHVALJUJEM SVIMA NA POMOCI ....  :zagrljaj:
Samo dobar čovjek može biti sretan.

Offline franbull

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Izrada Terarija
« Odgovori #2 u: Rujan 12, 2010, 11:19:51 prijepodne »
Šta misliš unutra držati pauk,gušter,zmiju itd i to zavisi???

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Izrada Terarija
« Odgovori #3 u: Rujan 18, 2010, 01:51:41 prijepodne »
Evo moj mali savijet sto ja mislim da trebas napraviti .... barem ja tako radim !

Prvo saznas koje su optimalne dimenzije terarija za zivotinju koju planiras drzati u istom , ako smatras da mozes priustiti veci terarij zivotinji (sto je naravno super) onda proporcionalno povecavas dimenzije idealnog terarija ... nakon toga saznas koji su potrebni uvijeti , ventilacija , vlaga , temperature ...

dalje sto se tice same izrade konstrukcije , odlucis se od cega ce biti terarij : drvo , staklo , pvc .... kombinacija

Prije same izrade napravis skicu terarija i izracunas koje dimenzije ti trebaju za koju stranicu jer da bi sve savrseno pasalo mora biti i tocno .... ovo se odnosi ako se odlucis raditi recimo kombinacuju drvo/staklo, pa onda saznas da je sirina drvene ploce 18mm i tada znas koliko koja stranica treba biti tocno da bi sve pasalo savrseno

Za izgradnju terarija treba dosta alata koji ocito imas ako se planiras s time igrat =)

Nakon sto si zavrsila skicu i saznala sve dimenzije odes u trgovinu koja se bavi time i das im da ti izrezu stranice (bilo to staklo/drvo/pvc/x) , kupis sve ostalno sto ti treba od vodilica , poklopaca/mrezica za ventilaciju , zarulja , silikona , šarafa .... i kad dodjes doma pocnes sastavljati ! =)

Kod same izgradnje neznam kako da ti objasnim sto sve moras radit , moras sastaviti sve onako kako je izgledalo na skici , kao lego kockice da imas !

npr. ako se radi o drveno-staklenom terariju onda sa šarafima zašarafis stranice jednu za drugu , nakon sto pospajas drvene stranice izbusis rupe za ventilaciju,izbusis rupe di ces provuci kablove za zarulje,grijace,vodopade... zalijepis vodilice naprijed, uzmes silikon i sve spojeve silikoniziras,zalijepis poklopce na rupe za ventilaciju (naneses silikon i prstom povuces da bude lijepo glatko) , nakon sto se sve osusi izmjeris razmak izmedju vodilica i dodas na visinu nekih 3-4mm i imas dimenzije visine stakla , sirinu stakla dobijes tako da izmjeris duzinu podlijes sa pola i dodas 2-3 cm (pr. ako je duzina terarija 100cm tada je jedno staklo 52cm duzine) i to je zato da bi ti se stakla preklapala ... odes u staklanu i isto tako narucis 2 stakla tocnih dimenzija ... koja kad ih dobijes ubacis u vodilice svako staklo u jednu vodilicu (staklo trazis da ti izbruse i eventualno ako zelis da ugrade rucke) , provuces grla za zarulje u terarij ubacis grijace .... dodas treset , par grana , i fali ti samo zivotinja !!  ;)

ps. nadam se da sam pomogao ako te jos sta tocno zanima javi ...
Why So Serious ?