Ožujak 28, 2024, 09:24:19 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Gupy mladj se zavukla u filter  (Posjeta: 926 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline misoo83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Lokacija: Pancevo
    • Sanjalica
Gupy mladj se zavukla u filter
« u: Rujan 15, 2009, 12:10:59 poslijepodne »
Pozdrav

Jedna gupy se izmrestila i video sam kad sam otvarao filter ( imam onaj od stakla sa tri komore sto stoji pored akvarijuma) male ribice oko 6 komada i sad se pitam dal da ih prebacim iz filtera u akvarijum gde isto ima 4 male ribice gupya koje su izmrescene pre 2 dana  i niko ih nedira  danas malo velika gupika pojurila malca ali sam joj ja  pokucao na akvarijum i ona pogledala u mene a malac utekao  :P


Pitam se jel mogu oni u filteru da porastu (tamo je skroz mracno) ili je pametnije da ih prebacim u akvarijum kod ovih drugih malaca koji se nalaze zajedno sa ostalim vrstama riba tj zajednicki akvarijum  i da rizikujem da ih pojedu druge vece ribe -?

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Gupy mladj se zavukla u filter
« Odgovori #1 u: Rujan 15, 2009, 12:30:51 poslijepodne »
stavi malenima u akvarij neku košaricu naopako okrenutu (onu od biljaka, na primjer) i izvadi ih iz filtera, pa će se tamo moći sakriti....ili ih ostavi još barem par dana...da budu "sigurniji"  :)

Offline misoo83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Lokacija: Pancevo
    • Sanjalica
Odg: Gupy mladj se zavukla u filter
« Odgovori #2 u: Rujan 15, 2009, 13:06:21 poslijepodne »
I ja sam mislio da ih ostavim par dana tamo da malo porastu a onda kad ih prebacim u akvarijum nebi trebalo da ih diraju druge ribe  :) u akvarijumu sam pravio kao dve pecine od krupnog kamenja ali jednu su zauzela dva torokatuma koji su cesto u njoj a drugu manja pecinica ja prezna nece u nju nijdna riba pa ni malci , oni se drze uz jednu biljku skoro na dnu akvarijuma plivaju .Planiram da kupim jos bilja pa ce malci imati gde da se kriju   :D