Travanj 24, 2024, 13:04:33 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Octozin  (Posjeta: 1228 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ziks

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Octozin
« u: Srpanj 19, 2015, 14:35:36 poslijepodne »
Pozdrav!

Vec dva-tri mjeseca imam male Trofeus Dubiose koji su sada vec porasli. Kada sam ih kupio bile su dvije ribice ocigledno losijeg kvaliteta. Bile su nekako sivkaste, tek ponekad bi dobile tufnice. Te dvije ribice su jako slabo napredovale, mozda za duplo narasle... Druge ribe su sada vece dva ili tri puta od njih i cesto ih maltretiraju. Sada vidim da je jedna od ovih malih prestala jesti. Uzme hranu i ispljune. I ova druga je uzela sve dvije-tri mrvice, te ima koncast izmet, sto je karakteristika bloata, koliko znam...

Sta da radim?
Da li da upotrijebim Octozin, jedini lijek koji imam?
Kako se primjenjuje?

Da li bi Octozin stetno djelovao na ostale ribe koje ocigledno dobro napreduju?

Offline dadox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
Odg: Octozin
« Odgovori #1 u: Srpanj 21, 2015, 21:01:00 poslijepodne »
Ako ih konstantno maltretiraju vrlo vjerojatno su pod stresom i odtuda bloat, al nije ni bitno sad, sigurno su bolesni s obzirom na simptome koje opisujes. Mozes upotrijebiti Octozin ali ih moras izdvojiti, ne toliko radi djelovanja na druge ribe koliko zato sto se nece izljeciti ako ostanu pod tim istim stresom. S druge pak strane ako ih izdvojis kad ces ih potencijalno ozdravljene vracat jos vise ce ih napast ili opet maltretirat po starom sto ce opet dovesti do oboljenja.
Doziranje Octozina neznam jer ga nisam nikad koristio ali sigurno ima informacija o tome puno na netu.
 

Offline Ziks

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Octozin
« Odgovori #2 u: Srpanj 21, 2015, 22:20:56 poslijepodne »
Ako ih konstantno maltretiraju vrlo vjerojatno su pod stresom i odtuda bloat, al nije ni bitno sad, sigurno su bolesni s obzirom na simptome koje opisujes. Mozes upotrijebiti Octozin ali ih moras izdvojiti, ne toliko radi djelovanja na druge ribe koliko zato sto se nece izljeciti ako ostanu pod tim istim stresom. S druge pak strane ako ih izdvojis kad ces ih potencijalno ozdravljene vracat jos vise ce ih napast ili opet maltretirat po starom sto ce opet dovesti do oboljenja.
Doziranje Octozina neznam jer ga nisam nikad koristio ali sigurno ima informacija o tome puno na netu.

Cudi me da su zive. Dva mjeseca ih napadaju, vazda su sive, valjda zato sto su pod strahom. Stalno ih ganjaju. Ostale ribe su dosta napredovale i mnogo su vece iako sam ih zajedno uzeo.

Nasao sam kako se dozira Octozin i drugi dan sam sipao lijek. Nisam ih vadio. Vidjet cemo sta ce biti.... Al daj boze da prezive ako ih ne popuste ostali Trofeusi...

Offline tomek2412

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: zagreb
Odg: Octozin
« Odgovori #3 u: Srpanj 30, 2015, 08:46:32 prijepodne »
Da.....
Dozira se 1 tableta na 22,5 lit vode
Navodno je octozin stvarno dobar
Da je u pitanju bloat ribe bi ti uginule u roku od 7-10 dana jedna po jedna..naravno ako se ne tretiraju
Kod malih tropheusa moras paziti na prehranu i kvalitetu vode....naravno kao i kod odraslih...mlade ribe za pocetak hraniti samo sa spirulinom,kasnije dodavati iovremenu proteinsku hranu ali ponovno neka spirulina bude u vecem djelu rehrane
Od koga si kupio tropheuse?
Inace svoje tropheuse tretiram sa medazolom...ali nabavit cu si octozin...ti nam javljaj kakvi su rezultati