Ožujak 29, 2024, 11:13:45 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bolest zvana COSTIA  (Posjeta: 7699 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Buggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
Bolest zvana COSTIA
« u: Srpanj 14, 2005, 23:42:00 poslijepodne »
Evo već duže vrijeme me muči ova akvarijska bolest i iznosim vam moje iskustvo s njom.Trenutno mi od ribica boluju i vjerovatno će uginuti par Colisa lalia i 2 biserna guramija.Kostijaza je kako sam upućen izazvana nekim nametnikom a uzrok se javlja u lošoj kakvoći vode i sl.Javila mi se u obliku skrame na krljušti nakon čega taj dio krljušti otpadne i ribica na tom mjestu izgleda kao da je zadobila kakvu ozljedu.Kad se na glavi napravi to izgleda kao da je netko ozlijedio i otkinuo dio tkiva.Na skalaru se skrama napravila na samom oku.Piše u knjigama da se ozlijeđena riba zarazi nametnikom kojeg pokupi u akvariju ali ja sam imao kupljene zdrave ribe koje su u roku 15 dana obolijevale.Najbolje podnose,tako rekući imune su na ovu bolest ove sitnije ribice kao neonke i rasbore te tetrekoju ova bolest uopće ne pogađa-to mi je malo interesantno.Ima li tko kakvog iskustva?Tretirao sam akvarij zelenim malahitom;serinim;i to 6 kapi na 1 litru i ponavljao postupak ali ništa ne vrijedi za ove moje guramijiće.Valja preći na ribice sitnog zuba
Sve su ribe jednake ali su neke jednakije od drugih...

Offline Buggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
Bolest zvana COSTIA
« Odgovori #1 u: Srpanj 21, 2005, 00:22:00 prijepodne »
Svi čitaju nitko ne komentira.Evo u ovih par dana riknula su 2 biserna guramija i ženka colisa lalia.Mužjak je još živ ali i njemu je dio gornje usnice kao otkinut-strunuo i sad ima kao ranjava usta.Sa strane na tijelu su vidljive 2-3 sitnije potkožne kuglice koje će u idućoj fazi vjerojatno kao i kod drugih izazvati otpadanje dijelića krljušti.napominjem da ribica pokazuje u toj fazi znakove iscrpljenosti i za 2-3 dana ugiba.Isto tako sitna riba kao tetre i rasbore nemaju nikakve simptome.
Sve su ribe jednake ali su neke jednakije od drugih...

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Bolest zvana COSTIA
« Odgovori #2 u: Srpanj 21, 2005, 07:03:00 prijepodne »
Ja nemam iskustva s tom bolešću pa ti ne mogu niš' pametnoga reći , vjerujem da je tako i kod mnogih koji su pročitali tvoj post ... da neš' znaju sigurno bi se već izjasnili ... ovak' svi čekamo nekog tko će nas "prosvijetliti" .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Bolest zvana COSTIA
« Odgovori #3 u: Srpanj 21, 2005, 08:11:00 prijepodne »
Ni ja neznam iskreno nista o toj boljesti jer se nisam ni srela sa njom................cekaj da naleti netko iskusan u tom polju
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline thomas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
    • http://www.akvarij.net
Bolest zvana COSTIA
« Odgovori #4 u: Siječanj 16, 2006, 23:40:00 poslijepodne »








...po tvojem opisu, kao da i moje ribe boluju od iste bolesti. Vec sam pisao o ovoj temi, nije bilo odgovora, ali nisam ni pisao bolest dobro kao ti.


Nista nisam nasao o ovoj temi, lijecio, ne lijecio.... nakon nekog vremena jedna za drugom odlazi.
Tomas

Offline thomas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
    • http://www.akvarij.net
Bolest zvana COSTIA
« Odgovori #5 u: Siječanj 17, 2006, 19:28:00 poslijepodne »


SOOOORRRYYY


Nisam dugo bio ovdje, nisam skuzio da sam uletio u morsku akvaristiku, podtema "bolesti".


Moja greska, isprika svima!
Tomas