Ožujak 28, 2024, 22:28:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pitanjce o vlasuljama  (Posjeta: 1222 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Pitanjce o vlasuljama
« u: Ožujak 05, 2012, 12:48:30 poslijepodne »
jedno pitanjce me zanima između jadranskih vlasulja i nemića... ako bi stavio dva nemića u tank gdje se nalaze vlasulje, iako sam to vec imao, nije se događalo bas nista, ali zanima me, dal vlasulja moze ubiti nemića ili mu naštetiti zdravlju i td..? dajte koji komentar, dosta mi znaci.. Hvala i Lp

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #1 u: Ožujak 05, 2012, 13:10:25 poslijepodne »
Kolko sam ja čuo da se može dogoditi da jadranska skuri i nemića,ali kao što kažem to sam čuo nije iz iskustva.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #2 u: Ožujak 05, 2012, 13:38:03 poslijepodne »
aha, ma u redu.. i ja sam cuo da nije bas prikladno ih stavljati skupa, al sad stvarno neznam, pricekat cu jos koji komentar.. inace to me zanima da znam u buduce, i da razmislim dal krenut i imat ribe ili samo greben sa koraljima ;)

Offline ttomy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #3 u: Ožujak 05, 2012, 15:31:18 poslijepodne »
znaci nisi odustao od mora? Vjerujem da je tesko kada probas, lijepo je, veoma lijepo hehe

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #4 u: Ožujak 05, 2012, 16:39:31 poslijepodne »
znaci nisi odustao od mora? Vjerujem da je tesko kada probas, lijepo je, veoma lijepo hehe
ma odustao sam bio, al izgleda da cu uz ovaj svoj ciklidni napraviti jos jedan manji morski, samo za užitak.. jer kad nesto probas i u kratkom vremenu odustanes zbog necega, tako da neprestanes razmisljat o tome..  :D zato ce biti nadam se uskoro jedan mali nanić do 50lit..  ;)

Offline ttomy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #5 u: Ožujak 05, 2012, 17:10:55 poslijepodne »
cini se da cu i ja tim stopama. Prije nisam ni dozivljavao more, ali kako sam ponovo krenuo u akvaristiku,  malo sam svrljao po morskom dijelu foruma i ostao fasciniran. Sad sam u takvoj napasti da se slozi jedan nanic da je to strasno

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #6 u: Ožujak 05, 2012, 18:07:09 poslijepodne »
cini se da cu i ja tim stopama. Prije nisam ni dozivljavao more, ali kako sam ponovo krenuo u akvaristiku,  malo sam svrljao po morskom dijelu foruma i ostao fasciniran. Sad sam u takvoj napasti da se slozi jedan nanic da je to strasno
sa voljom i trudom ces i doci do onoga sto zelis, samo tako kreni i to je to za par mjeseci..  ;)

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #7 u: Ožujak 05, 2012, 20:39:38 poslijepodne »
O ovome je već diskutovano na Forumu: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=36340.0. Moje mišljenje je - da ponovim telegrafski: generalno nije baš dobra ideja kombinovati tropske ribe koje žive u simbiozi sa anemonama i Jadranske anemone – nabavite odgovarajuću tropsku anemonu; zdrave ribe klovnovi neće bezglavo uleteti u nepoznatu anemonu i eventualno biti povređene, već će je pažljivo ispitivati i eventualno joj se postepeno prilagođavati; A. ocellaris i A.percula su prilično izbirljivi što se partnera tiče - smatram da su veoma, veoma male šanse da će ove vrste uspostaviti nekakvu "simbiozu" sa A.sulcatom (pretpostavljam da se Vaše pitanje odnosi na ovu vrstu anemone); po mom iskustvu tako nešto se može očekivati od A. frenatusa, A melanopusa i od mladih primeraka Dascyllus-a trimaculatus-a (oni  će u zaštiti pipaka ove anemone provoditi noć!). Međutim, sasvim sam ubeđen da ni pomenute ribe, a ni pripadnici ove vrste anemone neće biti naročito zadovoljne u eventualno formiranoj "zajednici". Poz.         

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Pitanjce o vlasuljama
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2012, 23:14:59 poslijepodne »
da hvala Zork na svemu.. Razumio sam da nisu bas jedni za druge, to je bilo samo jedno malo pitanjce jer me je zanimalo iz tog razloga, namjeravam si sloziti mali nanić reef, pa cu razmisliti dal ici sa jadranskim organizmima jer me bas zanimaju ili ici sa tropskim.. vidjet cemo, dug je put ispred mene, sto god napravio, bitno je da uzivam u tome i divim se cudnim morskim trenutcima i organizmima..  ;)