Ožujak 28, 2024, 11:24:21 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Aquascape početak  (Posjeta: 20826 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #75 u: Veljača 15, 2017, 13:25:51 poslijepodne »
a nema veze litraza nego povrsina. 54l su obicno 60x30 sto je 18/2 (jer trebas nekih 5cm obicno) 9l. Naravno mozes i vise ali 5-6 cm je meni uvijek bilo dovoljno.
Manada ima, volcano ne znam, ne vidjam vise ali vjerujem da je dobavljivo a seachem flourite jedino ako ga dovuces izvana jer u aquashop stigne svake prestupne po 3 vrece valjda.
Imas jos i aquasoil i jos nekakvih soila koje ja ne volim jer se relativno brzo krenu raspadati.

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #76 u: Veljača 15, 2017, 16:46:43 poslijepodne »
na dnu je JBL aquabasis plus, mislim da je bila vreća od 2,5 litre, a gore je manado oko 5-6 cm
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline Pokerface

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #77 u: Veljača 26, 2017, 19:13:04 poslijepodne »
Pzdrav svima, došla rasvjeta, posadio sam biljke jučer.
Danas sve izgleda bolje nego jučer, biljke su dobile malo boje i bujnije su, jučer su bile izmučene od presađivanja.
Altenathere su zelenkaste, nadam se da će dobiti crvenu boju.

Sve puštaju kisik na sve strane, ne znam koliko je to dobro, vi ćete znati bolje.

Rasvjeta je Chihiros A601, CO2 DIY boca sa kvascem, koliko ja vidim - dva dana ide uravnoteženo (čekam još counter i raspršivač, trenutno je spojen na običan raspršivač od zračne pumpe, filter će biti vanjski isto, trenutno je originalni koji je došao uz akvarij).

Podloga master soil, prodavač kaže kako ne moram stavljati gnojivo barem 5 mjeseci.

Javite što je krivo i što mislite. :)


Offline Pokerface

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #78 u: Veljača 26, 2017, 19:25:50 poslijepodne »
Par fotki:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #79 u: Veljača 27, 2017, 01:36:03 prijepodne »
Pzdrav svima, došla rasvjeta, posadio sam biljke jučer.
Danas sve izgleda bolje nego jučer, biljke su dobile malo boje i bujnije su, jučer su bile izmučene od presađivanja.
Altenathere su zelenkaste, nadam se da će dobiti crvenu boju.

Sve puštaju kisik na sve strane, ne znam koliko je to dobro, vi ćete znati bolje.

Rasvjeta je Chihiros A601, CO2 DIY boca sa kvascem, koliko ja vidim - dva dana ide uravnoteženo (čekam još counter i raspršivač, trenutno je spojen na običan raspršivač od zračne pumpe, filter će biti vanjski isto, trenutno je originalni koji je došao uz akvarij).

Podloga master soil, prodavač kaže kako ne moram stavljati gnojivo barem 5 mjeseci.

Javite što je krivo i što mislite. :)
Ovako, nemoj me pogresno shvatit, al tesko da ces izvuci crvenu boju na tim biljkama, mozda kad budu blize povrsini. I sam imam takvu rasvjetu, rasvjeta je odlicna, ali ima los spektar. Ja sam dodavao warm i full spektrum diode da bi to malo popravio... Pazi na jacinu, mislim da ti je sad dovoljno da je drzis na 4 max, da ne navuces alge, zelenu prvenstveno...

Neznam jel ima onaj DIY set ili si ti pravio sam CO², al zasto ne koristis limunsku i sodu, dosta bolje je od kvasca. Nema miris, cisto je i mozes zavrnuti po potrebi...

Kao rasprsivac, taj kamen nije bas najsretnija opcija. Radije napravis sam jedan, trebas vecu inekciju i tufere za ciscenje lica (vata). Inekciju presjeces na pola, tufere smotas u krug i naguras u inekciju. Iskoristi sto vise tufera, da sto cvrsce to bude. Imas na netu metar videa kako se to pravi, 2min posla, neces se pokajati. Za diy varijantu nemas boljeg difuzora...

To za gnojivo jos jednom provjeri, al mislim da je to pogresna informacija. Ako ne gnojis dodatno, ubijes podlogu i onda je to kao da imas samo pjesak dole...

Akvarij stvarno lijepo izgleda, super slozeno...

Jedan prijedlog, zalijepi crnu traku pri gornjoj ivici, debljine 2-3cm, da se nevidi nivo vode, puno bolje ce izgledati akvarij... Iza zalijepi takodjer crnu pozadinu!

Sent from my Huawei G8
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2017, 01:44:27 prijepodne od LikssOn »

Offline Pokerface

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #80 u: Veljača 27, 2017, 09:13:03 prijepodne »
Hej, LikssOn, tnx za savjete!

Što se tiče jačine rasvjete, huh, ja sam već na predzadnjoj, mislim šestoj. Znaš ono, kad je bal, nek je maskenbal.  :nuclear:
Smanjim danas na 4.

Dobro, nije neka drama i ako ne budu crvene, možda bih mogao i ja nešto kemijati sa diodama.

CO2 je nutrafin, onaj mehanizam sa bocom i ljestvama, samo te ljestve mi se nisu sviđale pa sam ja to na svoju ruku spojio na zračni kamen.
Pogledam svakako ovo tvoje, naime, već sam naručio raspršivač koji je ekipa gore preporučila, pa čekam da stigne.

Što se gnojiva tiče, kaže on kako će podloga puštati sve što je potrebno za početak, a nakon cca 5 mjeseci da krenem sa prihranom.
Sad ti znaj.
Proguglam malo master soil da vidim što kažu.

Prijedlog ti je super, danas stavim traku, malo mi smeta taj rub na kojem se hvata kamenac.



Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #81 u: Veljača 28, 2017, 09:35:58 prijepodne »
Hej, LikssOn, tnx za savjete!

Što se tiče jačine rasvjete, huh, ja sam već na predzadnjoj, mislim šestoj. Znaš ono, kad je bal, nek je maskenbal.  :nuclear:
Smanjim danas na 4.

Dobro, nije neka drama i ako ne budu crvene, možda bih mogao i ja nešto kemijati sa diodama.

CO2 je nutrafin, onaj mehanizam sa bocom i ljestvama, samo te ljestve mi se nisu sviđale pa sam ja to na svoju ruku spojio na zračni kamen.
Pogledam svakako ovo tvoje, naime, već sam naručio raspršivač koji je ekipa gore preporučila, pa čekam da stigne.

Što se gnojiva tiče, kaže on kako će podloga puštati sve što je potrebno za početak, a nakon cca 5 mjeseci da krenem sa prihranom.
Sad ti znaj.
Proguglam malo master soil da vidim što kažu.

Prijedlog ti je super, danas stavim traku, malo mi smeta taj rub na kojem se hvata kamenac.
Ma kazem ti, ja sam krenuo sa max, pa sam morao uraditi generalku, to mozes pogledat kod mene na temi.

Sad picim na max, ali imam i dobre biljne mase. Mozda ni sad nije pametno da idem tako jako, ali experimentisem nesto, pa budemo vidjeli.

Kako ti se biljna masa povecava, tako pojacaji postepeno. Podjelis lumene s litrima, pa na osnovu biljne mase odredis stepen na kojem ce radit rasvjeta...

Ako ti nece skoro doci taj difuzor, napravi sebi, kosta max 1€, a ispusta extra sitne baloncice, koji su maximalno iskoristivi, za razliku od lopti koje dobijas sa zracnim kamenom... Ja isto koristim stakleni difuzor radi esteckih razloga, al najvise sam bio zadovoljan sa tim rucno radjenim...

To oko podloge iskreno neznam, al radije provjeri, jer to kasnije moze biti problem, a kad se akvarij uhoda, nije bas lako krenut od pocetka. Ja sam recimo kupio neku "domacu" podlogu i sad pusim foru zbog par eura...

Uzmes warm white 5050 led traku, zalijepis je na krajeve te rasvjete, imas taman toliko prostora da stane i nesmeta postojecoj rasvjeti, ako bude i to malo, vazda se da nesto dodatno "nakalemiti".

Mogu ti poslat sliku kako sam ja to napravio, ali ja sam dodao profile na ovu rasvjetu zbog moon/day osvjetljenja, te sam to iskoristio za dodatne diode. Nije toliko ni ruzno koliko je bilo korisno u mom slucaju. Tek tad sam dobio nesto boje na crvenim biljkama.

Vidjet ces koja promjena nastane dodavanjem obicne trake na rub tanka :D

Sent from my Huawei G8


Offline Pokerface

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
Odg: Aquascape početak
« Odgovori #82 u: Veljača 28, 2017, 12:04:54 poslijepodne »
Daj pliz fotke, dodajmo svijetu malo boje :)
Kontam da sada neću dirati dok se to malo ne razraste, ali kroz kraći period svakako dodam, fora su mi crvene biljke, malo da razbiju monotoniju.

Što se tiče podloge, moja ideja je da ostavim tjedan - dva ovako, a onda krenem sa prihranom u nekoj manjoj dozi od preporučene (npr. trećinom).
Ako može savjet što koristiti - čitao sam o Profit-u i Ferro-u, ne znam je li to dovoljno, ili trebam još nešto?