Travanj 24, 2024, 16:35:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problem s Barbusima  (Posjeta: 510 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brumbramar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Rijeka
Problem s Barbusima
« u: Listopad 22, 2012, 11:36:22 prijepodne »
UPITNIK:

Akvarij 50 litara 50x30x30
Temperatura 24-25 stupnja
parametre vode ne mjerim
akvarij je startan prije mjesec i pol dana
Prve sam ubacio corydorase 3 tjedna nakon startanja akvarija. Tjedan dana poslije toga ubacio sam jos 2 sijamca. I eto sada 2 tjedna nakon sijamaca sam ubacio Barbuse
VOdu mjenjam svakih tjedan dana 10-15 litara uz usisavanje podloge

FIlter
Tetratec in600 za akvarije od 50-100 litara
Filter materijl je samo spuzva koju cistim svakih 3-4 tjedna ovisi o protoku... Cistim u akvarijskoj vodi

Ostala Oprema
Dva korijena ruzmarina koji je godinu dana susio u vrtu pa sam ga onda prokuhao>ogulio>prokuhao i stavio u akvarij. Tu su jos dva kamena bez vapnenca
Nema sluzi nigdje.. Eventualno malo algica ali nista alarmantno
Grijac nemam
CO2 sistem nemam
Pumpu za zrak nemam
NE gnojim jer se bilje i bez gnojiva lijepo razvija, dakle nikakva kemija

Stanovnici
5 cory mix, 6 barbusa, 2 sijamca, 1 ancitrus kojeg sam preselio iz starog akvarija
osim ancitrusa sve su nove a on ima godinu i pol dana
hranim ih svaki dan toliko da pojedu sve u nekih 30 sekindi ali problem imam sa barbusima koji su jucer stigli a njih jos ni nisam hranio

Simptomi
Uzeo sam kako sam vec napisao 6 barbusa jucer... Stavio sam ih da se temperiraju nekih 5 minuta i onda sam jos u vrecicu dodao malo vode iz svog akvarija i tako ih jos pustio 20-30 minuta... Nakon toga sam ih pustio u akvarij i zagasio svjetlo. Danas ujutro kada sam se probudio primjetio sam da je jedan izdvojen iz jata (malo je manji od ostalh) i nepomicno stoji tocno iznad filtera (kao da mu je tesko plivat a gore je protok vode najslabiji) Ostali barbusi izgledaju super... Plivaju ko ludi po akvariju... Ovaj koji me muci razlikuje se i po tome sto nema tako jasne boje po sebi... izgleda kao da je izbljedio... Prugice mu nisu crne nego vise sivkasto plave... TO je zapravo to
Neznam u cemu je problem... Ostale ribice izgledaju stvarno dobro samo on malac mi sve vise izgleda da mu nema spasa :(





Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problem s Barbusima
« Odgovori #1 u: Listopad 22, 2012, 11:55:27 prijepodne »
Pozdrav brumbramar,

Simptomi koje si opisao govore o tome da je riba još uvijek pod stresom. Osim toga možda je tijekom hvatanja u Pet shopu bila ozlijeđena ili je već u pet shopu oboljela.
Također moram napomenuti da je u Pet shopu temperatura bila stalno cca 25C a kod tebe s obzirom da nemaš grijač ona jako varira od nekih cca 19 do 24C.

Što napraviti:

1. odmah kupiti grijač i namjestiti temperaturu na 25C
2. odmah u akvarij dodati jednu čajnu žličicu soli (otopiti u šalici i uliti u akvarij)
3. odmah dodati duplu dozu Easy Life FFM-a na litražu akvarija
4. slijedeći dan dodati duplu dozu vitamina na hranu i u vodu (JBL Atvitol ili Sera Fishtamin)
5. izlaznu cijev filtera usmjeriti prema površini kako bi ju mreškao i tako otapao O2

Za sada toliko, pozdrav i sretno.