Travanj 25, 2024, 14:51:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: invazija  (Posjeta: 3426 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anis_:D

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
invazija
« u: Studeni 02, 2008, 12:32:35 poslijepodne »
Raja znam da sam vam dosadio sa svojim neznanjem al mi se u akvariju sada pojavilo nes pravo cudno.
Izgledaju kao meduze promjera 1-2 milimetra providno sa necim bjelim u sredini i plivaju kao meduze
a ima ih na stotine. Dali je neko nekada imao slicnu situaciju i dali bi to mogli biti polipi korala
posto se neki primaju za staklo............................... sta se sve nece desiti u mojih velikih &0l  :D :D :D
 

Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: invazija
« Odgovori #1 u: Studeni 02, 2008, 18:43:05 poslijepodne »
Već si sam sebi odgovorio na pitanje, biće koje si opisao spada u koljeno Cnidaria u razred Schypozoa ili ti režnjaci, a to ti i jesu nama poznate meduze, ja sam ih imao u akvariju, a pretražujući ovaj forum vidio sam da nisam jedini. Po meni ništa spektakularno nisu opasne, kako su se pojavile tako će i nestati.

Nisu polipi koralja, jbg. nemaš sreće!  ;)
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope

Offline Unka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Lokacija: Metković
Puži
« Odgovori #2 u: Kolovoz 10, 2009, 17:51:48 poslijepodne »
Pozdrav ekipa... Doša i ja u more... "evo me doma bolje sam odma"

Vodim bitku sa pužima... :( sizifov posa :roll:

Kad sam instalira aq. zbog nedostatka tropskih koralja malo sam se bacio u ronjene dovuka sam hrpu morskih koralja, među kojima je bila morska spužva, nakon 4-5-6dana koliko je bila datična u akvariju, Grof je spomeninija da su vjerovatno buževa jaja u njoj "vjerovatno volci" jer se tako mrjeste... I vidi vraga nakon tri četri dana nakon što sam izvadija je iz aq., mali crni jedva vidljivi okom puzi su počeli gmizat od tada svaki dan  :d026: desetak petnest komada... danas sam ih pedeset komamada rješio....
Al ima ih još na stotina postoji li koja jadranska riba koja bi mi mogla dati ruke...

Sječam se jednom da sam čistio člamoča i izvadio sam iz njega velikog volka???  :up: Moj čoek

I još da napomenem pužići su toliko mali da se neraspoznaju... Kad mi dode frendica sa aparatom stavim slike...

Pozz svaki savjer je dobrodošao...
Juwel 60

Kako se zove bosanski tajni agent? SIKRET....

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: invazija
« Odgovori #3 u: Kolovoz 10, 2009, 23:05:36 poslijepodne »
Pola ja ovog ne razumijem :)

Što se tiče volaka, pa nek odrastu pa za ručak, šta sad!?
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: invazija
« Odgovori #4 u: Kolovoz 10, 2009, 23:10:36 poslijepodne »
Pola ja ovog ne razumijem :)

Što se tiče volaka, pa nek odrastu pa za ručak, šta sad!?
A tribalo bi im stavljati nešto za izist!! :) I ovako će potamaniti sve živo. Volak se ne stavlja u akvarij ;)
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Unka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Lokacija: Metković
Odg: invazija
« Odgovori #5 u: Kolovoz 11, 2009, 13:28:46 poslijepodne »
Brada baš znaš utješit...

Ma jebat ga iden ih malo tamanit....
Juwel 60

Kako se zove bosanski tajni agent? SIKRET....

Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: invazija
« Odgovori #6 u: Kolovoz 11, 2009, 14:21:04 poslijepodne »
A nema ti druge ili ih pohvatat što je više moguće ili gora varijanta pustiti da požderu sve kaj hoda i gmiže pa onda čekati da krepaju od gladi, preporučam prvu varijantu. Oni su inače izuzetno agresivna vrsta imaju jako nazubljenu radulu s kojom probijaju i školjke i bilo koje druge oklopljene živine ili zaštićene bilo kakvim vanjskim skeletom. U prirodi se inače hrane drugim Gastropodima ili Bivalia(Školjkama), pa su tako te vrste prve na udaru u akvarijima.
Ako imaš drugih vrsta puževa potamanit će ih bez problema i nema veze ako su manji od njih.

Puno sreće.
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope

Offline Unka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Lokacija: Metković
Odg: invazija
« Odgovori #7 u: Kolovoz 11, 2009, 21:43:29 poslijepodne »
gle da ja se još nadam da nisu volci, ali neznam šta bi drugo moglo bit jer sam spužvu izvadio na oko 4-5m dubine...

Prva moja sumnja da nisu volci...
Bio sam otsutan 3dana iz kuće i bila mi je riknula jedna riba na njoj nije bio niti jedan mali pužić... Pretpostavljam da bi je volci napali...

druga....
Zasad nediraju koralje...

teća...
Konstantno se penju po staklu (gdje ih ja i uništavam)... Kolio sam ja promatrao volke drže dna

četvrta
imam dvije brbljavice u akvariju jendnu lepezu pet puža onih što ima po plićaku, pet velikih puža isto iz plićaka ali idu i malo dublje i pet priljepaka svi su na broju... neznam im latinska imena tako mi te školjke zovomo...

Ali naglašavam vrlo su mali... Manji su od baruta na šibicama(žigicama) MA DUPLO MANJI

Ma šta mi se raskotilo po akvariju???? :roll: joj joj
Juwel 60

Kako se zove bosanski tajni agent? SIKRET....

Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: invazija
« Odgovori #8 u: Kolovoz 12, 2009, 08:56:41 prijepodne »
A ništa onda pomalo istražuj i gledaj kako se budu razvijali pa ćeš doći do odgovora, ali svejedno se većine probaj riješiti čisto iz preventivnih razloga.
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope