Travanj 25, 2024, 01:57:56 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Uginule neonkice i ancitrus  (Posjeta: 915 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mala kapljica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski  
Uginule neonkice i ancitrus
« u: Travanj 05, 2013, 14:40:00 poslijepodne »
Trebam savijet. Već više 6mj. imam u 60 l akvariju neonkice,gupy,coridors  2 manja skalara i ancitrusa. Sve je do sada bilo u redu do prije 3 dana kad sam zgog kvara u manjem akvariju ( kojeg imam već 3g) morala premjestiti ostale gupye u taj veći. Napravila sam kao i uvijek ( kažem više 6 mj isto) promijenila 30 % vode,pousisala dno,,stavila vitamine,žl jodirane soli i istisnula češnjak. Izvadila jedan veći kamen pošto sam mislila da će biti gužva u tom akvariju. I ONDA prvo su mi uginule 4 neonkice,a danas mi je uginuo i ancitrus  :'( Nažalost parametre u vezi vode ne znam, tražila sam po forumu sličnu priču,ali ni jedna mi se nije činila kao moj problem. Da li sam povećala kakve plinove u vodi kad sam micala kamen. Danas sam ponovno izvukla jedno 6 l vode i oprala filter. Inače u kotilici imam gupy stare 3 dana i one se sasvim normalno ponašaju. Šta da radim? Nažalost nisam u mogućnosti kupovati neke pripravke,a bilo bi mi žao da se pomor nastavi.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Uginule neonkice i ancitrus
« Odgovori #1 u: Travanj 05, 2013, 14:46:38 poslijepodne »
Uvijek mijenjaj vise vode sa odstajalom
Prvo si trebala micati kamen,a onda usisavati dno ispod njega i promijeniti dio vode
Ribe hrani umjereno sada,i cesce mijenjaj vodu,ako ribe nisu imale nikakve simptome vjerojatno je rijec o trovanju
Ali o kolikom broju je riba rijec,to jest koliko se sada trenutno nalazi riba u tom akvariju,kakva je filtracija?

Offline mala kapljica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski  
Odg: Uginule neonkice i ancitrus
« Odgovori #2 u: Travanj 05, 2013, 15:16:19 poslijepodne »
voda uvijek odstoji najmanje 24h Usisavala sam i prije,a i poslje micanja kamena, istina da se dosta smeća podiglo. Trenutno je u akvariju 2 neonke,2 coridorsa, 2 manja skalara i najmanje 30 gupy,u kotilici mali gupy. sve su dosta aktivne kao i inaće ne vidim promjene. Šta se tiće filtera (ja baba) to je onaj šta se dobije u kompletu sa 60 l akvarijem (nova zelena spužva stavljena prije 2 mj) Vita Tech  piše na njemu i jedna zračna pumpa. Voda mi je dosta kao da je nekakva maglica u njoj ( nisam stavljala nikakve kupljenje pripravke )

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Uginule neonkice i ancitrus
« Odgovori #3 u: Travanj 05, 2013, 19:00:17 poslijepodne »
Definitvno previse riba imas u akvariju
To tako ne moze funkcionirati,zato su ti otisle najosjetljivije ribice i ribica dna,vjerojatno ubrzo ce otici i corydorasi

U tom akvariju skalari su definitvno visak,niti ce se pravilno razviti niti drugima kasnije dati da normalno zive kad porastu
Tako da je to prvi korak
Drugi korak je smanjiti broj guppya na 10 maximalno odrasli,malci jos mogu nekako,ali dok pređu 1.5cm moraju ici van
Corydorase ne mozes drzati u paru,6+ komada ili ništa
Također i neonke 6+ ili nista

Odluci se brzo,i rijesi visak riba jer ces samo imati jos vise gubitaka

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Uginule neonkice i ancitrus
« Odgovori #4 u: Travanj 06, 2013, 18:17:36 poslijepodne »
Kod mene je uginuo ancistrus hypostomus nemam pojma zasto ostale ribice su super bile i jesu trenutno. Nemam predstave od cega bi mogao uginuti. :/

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Uginule neonkice i ancitrus
« Odgovori #5 u: Travanj 06, 2013, 22:25:40 poslijepodne »
I obavezno priručnik za početnike !!!