Ožujak 19, 2024, 09:14:57 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Bolesna zlatna ribica  (Posjeta: 973 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nenad1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Bolesna zlatna ribica
« u: Srpanj 24, 2018, 00:21:38 prijepodne »
Pozdrav svima iz Novog Sada.
Veoma sam nov u akvaristici pa mi treba nekoliko saveta. Pošto namje dete želelo zlatnu ribicu, kupili smo je, ali na nesreću bez ikavog predznanja.
Rečeno nam je da je za jednu dovoljan akvarijum od 15 litara (što sada mislim da je malo).

U akvarijumu imamo sitan šljunak, jednu veštačku biljku i unutrašnji filter.

Posle 2 do 3 meseca, pre 4 dana, ribica se okrenula na ledja na dnu akvarijuma. Odmah smo po savetu ribicu ubacili u drugu posudu sa malo vode iz akvarijuma, a ostalu vodu promenili novom.

Posle nekog vremena vratili smo je u akvarijum. U tom trenutku, bila je na dnu i nije mogla da dopliva više od pola akvarijuma u visinu.
Sutradan smo promenili trećinu vode, koja je odstajala 24 sata.
Stanje se pogoršalo. Sada je na dnu, leži na levoj strani non stop. Pokuša da se pokrene, ali samo puzi po dnu.
Juče i danas smo počeli da joj dajemo po malo kuvanog graška. Jede grašak, ali nema nikakvih promena na bolje.
Ribica nema nikakvih spošljašnjih promena.

Danas u pet šopu nam je rečeno da probamo sa metilen plavim. Sipali smo količinu koja je odredjena za 15 litara vode, ali za sada ni to ne pomaže.

Nismo imali uslova za testiranje vode, ali kažem pre dva dana je promenjeno 80% vode,a juče i danas po trećina.

Da li je možda u pitanju trovanje usled zaprljane vode i da li ona uopšte može izdržati u 15 litara?



Hvala za svaki savet i pomoć!

Offline unixHR

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG
Odg: Bolesna zlatna ribica
« Odgovori #1 u: Srpanj 24, 2018, 08:56:27 prijepodne »
standardna "prevara" prodavača u pet shopovima...koji će morskog psa uvaliti u "teglicu" samo da ga prodaju...uglavnom jedna zlatna ide na minimalno 50l vode i 15l joj je puno puno premalo...prema onome što ste napisali nažalost mislim da neće još dugo :'(...u 15 litara teoretski mogu neki guppyiji ili neke slične manje ribe (ako još stavite grijač jer su to sve toplovodne ribice)...možda betta....ali to je tako mali akvarij da bi ja tu samo kozice stavio... :rolleyes:
...rumble in the jungle...

Offline Nenad1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Bolesna zlatna ribica
« Odgovori #2 u: Srpanj 24, 2018, 13:02:45 poslijepodne »
Hvala puno na savetu i odgovoru!
Kada nisam bio dovoljno odgovoran da se lepo raspitam, sada neka i trpim. A baš mi je žao malene, evo je još se muči. Iako svakodneno menjam po 30% vode, ne pomaže.

Hvala vam još jednom na pomoći i na razumevanju!